Tüp bebek tedavim ertelendi prolaktin yüksekliği yüzünden?

ISSIZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
1.471
1.850
Merhaba arkadaşlar...
2 negatif tüp bebek denemeden sonra merkez degistirdim... 3. Tüp bebek tedavisine başladik .. dün kan verdim bugün sonucları almak için tekrar gittim doktora ve tüp bebek tedavisini ertelememiz gerektigini önce prolaktin hormonunu düzene sokmamiz gerektiğini söyledi... Prolaktin sonucum 61
Böyle bir durumla karşılaşan var mı?
Benim prolaktin hormonum 2017 den beri yüksek ve önceki merkez sorun değil diyip 2 kez transfer yaptı... negatif ile sonuçlandı bu yüzden olabilir mi aklım cok karıştı...
Şimdiki merkez ince eleyip sık dokuyor belli...
Ne diyelim geç olsun da güç olmasın...
Sizin fikirlerinizi merak ettim bu durum la karşılaşan var mı? Prolaktin i yüksek olan arkadaşlar???

kelebekk47

Oğluma 1kardeş tek Duâ'm🖤
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2014
5.005
5.372
Böyle birsey ile karşılaşmadım ama doktorun kararı iyi oldu bence. Geç olsun güç olmasın cnm ❤

kelebekk47

Kayıtlı Üye
1 Ekim 2014
5.005
5.372
Böyle birsey ile karşılaşmadım ama doktorun kararı iyi oldu bence. Geç olsun güç olmasın cnm ❤

ISSIZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
1.471
1.850
Bende öyle düşünüyorum canım ama aklım karıştı madem prolaktin bu kadar önemliydi neden 2 kez transfer yaptı önceki merkez çok kızgınım gerçekten... emeklerim ile hayallerimle oynadı...😡

kelebekk47

Kayıtlı Üye
1 Ekim 2014
5.005
5.372
Bende öyle düşünüyorum canım ama aklım karıştı madem prolaktin bu kadar önemliydi neden 2 kez transfer yaptı önceki merkez çok kızgınım gerçekten... emeklerim ile hayallerimle oynadı...😡
Anlıyorum seni. Sonuçta biz güvenerek gidiyoruz. Hayaller umutlar en üst düzeyde..

Oldu olacak tedaviyi biz yönetelim😣😒

ISSIZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
1.471
1.850
Anlıyorum seni. Sonuçta biz güvenerek gidiyoruz. Hayaller umutlar en üst düzeyde..

Oldu olacak tedaviyi biz yönetelim😣😒
Allahım iyi doktorlar la karşılaştırsın hepimizi zaten zor bir süreç parayı düşünen doktor oldumu iyice zorlaşıyor kullanıyorlar malesef canım...

Ming Shu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
243
329
Doktoru değiştirmekle doğru yapmışsın. Prolaktin değeri düşük olması gerekiyor. Değil tüp bebekle normal yolla bile olmuyor. Bende de olmamıştı. Dostinex diye bir ilaç kullandım. 1 ayın sonunda 27den 0.9a düştü. Bazıları "paranın" peşinde, ben işimi yapar geçerim derdin,kimi de "hayalleri gerçekleştirmenin" peşinde. Geç olsun da güc olmasın, umarım senin de kucağın tez zamanda dolar. Çünkü tüp bebek tedavisi az birşey de değil..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 219 gün kaldı.

Bebeğinizin optik sinirleri ve göz kapakları gelişiyor ve şekillenmeye devam ediyor. Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin temel vücut oranları değişecektir. Bebeğinizin bedeni uzayacak ve düzleşecektir. Bebeğinizin karın boşluğu henüz küçük olduğu ve içinde hızla büyüyen karaciğer gibi bir organ bulunduğu için bebeğinizin bağırsaklarının çoğu göbek kordonu içinde bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

teolog8579

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
1.137
1.922
Merhaba arkadaşlar...
2 negatif tüp bebek denemeden sonra merkez degistirdim... 3. Tüp bebek tedavisine başladik .. dün kan verdim bugün sonucları almak için tekrar gittim doktora ve tüp bebek tedavisini ertelememiz gerektigini önce prolaktin hormonunu düzene sokmamiz gerektiğini söyledi... Prolaktin sonucum 61
Böyle bir durumla karşılaşan var mı?
Benim prolaktin hormonum 2017 den beri yüksek ve önceki merkez sorun değil diyip 2 kez transfer yaptı... negatif ile sonuçlandı bu yüzden olabilir mi aklım cok karıştı...
Şimdiki merkez ince eleyip sık dokuyor belli...
Ne diyelim geç olsun da güç olmasın...
Sizin fikirlerinizi merak ettim bu durum la karşılaşan var mı? Prolaktin i yüksek olan arkadaşlar???
Prolaktin fazlalığı gebeliğe engel canım. Benim de ara ara yüksek çıkıyor. Dostinex kullandım bunun için. Düşmüştü. Ancak aşılamam tutmayınca verdiğim testte 31 çıktı. Doktorum yine dostinex verdi. Peki korunayım mı dedim gerek yok hamile kalırsan da zararı olmaz dedi.

ISSIZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
1.471
1.850
Doktoru değiştirmekle doğru yapmışsın. Prolaktin değeri düşük olması gerekiyor. Değil tüp bebekle normal yolla bile olmuyor. Bende de olmamıştı. Dostinex diye bir ilaç kullandım. 1 ayın sonunda 27den 0.9a düştü. Bazıları "paranın" peşinde, ben işimi yapar geçerim derdin,kimi de "hayalleri gerçekleştirmenin" peşinde. Geç olsun da güc olmasın, umarım senin de kucağın tez zamanda dolar. Çünkü tüp bebek tedavisi az birşey de değil..
Amin ALLAH razı olsun canım..Aynen canım malesef böyle... buraya yazış amacım birazda bu yüzden benim gibi bilmeyen varsa öğrensin doktor kurbanı olmasın benim gibi...
Hakkımı helal etmiyorum işini layıkıyla yapmayan o doktorlara....

ISSIZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
1.471
1.850
Prolaktin fazlalığı gebeliğe engel canım. Benim de ara ara yüksek çıkıyor. Dostinex kullandım bunun için. Düşmüştü. Ancak aşılamam tutmayınca verdiğim testte 31 çıktı. Doktorum yine dostinex verdi. Peki korunayım mı dedim gerek yok hamile kalırsan da zararı olmaz dedi.
Ben bilmiyordum bu hormonun önemli olduğunu.. ilk tedavimi yapan doktor da önemsemedi... Benim gibi bilmeyen varsa bilinçlensin kanmasın doktorlara... çok üzgünüm 3. Tedavimde öğrendiğim için bunu..
Sanırım banada aynı ilaçtan verecek doktor ne kadar zaman da düşer bilmem uzun bir tedavi süreci beni bekliyor.. geç olsun güç olmasın inşallah...

Yukarı Alt