• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Kazen

Babalar ve Oğulları
Yönetici
Administrator
12 Temmuz 2006
17.459
46.950


Pıhtılaşma Hücrelerinden Zengin Plazma Nedir?

Pıhtılaşma hücrelerinden zengin plazma (PRP), trombosit denilen pıhtılaşmayı sağlayan kan hücrelerinden zenginleştirilmiştir serumdur. Pıhtılaşmayı sağlayan bu hücreler vücuttaki hasarlı dokuların onarımında ve eski haline dönüşebilmesi için gerekli büyüme faktörlerini yapısında ihtiva eder. PRP serumunda ise hasarlı dokularda toplanan trombositlerden kat ve kat daha fazla hücre konsantre haldedir.

prp-uygulamasi-tup-bebek-surecini-etkilermi.jpg

PRP yönteminde bu mucizevi serum, kişinin kendi kanı az miktarda alındıktan sonra özel bir dizi işlemden geçirilerek elde edilir ve kişinin kendisine enjekte edilir. Bu yöntem tıbbın birçok alanında kullanıldığı gibi kadın hastalıkları alanında yumurtalık depolarında azalma olan veya erken menapoz tanısı mevcut kadınlarda yumurtalıklara, rahim iç duvarının kalınlaşmadığı durumlarda rahim içerisine uygulanabilmektedir.

Pıhtılaşma Hücrelerinden Zengin Plazma Tarihçesi

Pıhtılaşma hücrelerinden zengin plazma (PRP) uygulamasının tıpta kullanılması ilk olarak kan hastalıkları ile ilgili uzmanlık alanı olan hematoloji alanında başlamıştır . Hematoloji uzmanları, ilk olarak 1970 yılında PRP uygulamasını gündeme getirmişler . Günümüzde yaygın olarak diş hekimliği, çene cerrahisi, ortopedik ameliyatlar, estetik ameliyatlar, cilt yanıkları ya da cilt yaraları ve yumurtalıklardır.

Tüp Bebek Tedavisinde PRP Uygulaması Hakkında Herşey !

Tüp Bebek Tedavisinde PRP Yöntemi
 
Son düzenleme:

Jasmine09

Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2019
244
196
Benim bir tanidigim yaptirdi hep tek yumurtasi oluyodu prp yaptirdi sonràki ay bakti doktor yine tek yimurta .belki onda ise yaramadi bilemiyorum
 

Meral Kaplanci

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Mart 2019
185
85
canım bende işe yaradı çok güzel sonuç aldık diyen birini forumda henüz görmedim etkisi mi uzun sürede belli oluyor bilmiyorum ama
 

bynsyma

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
538
256
Benim hic yumurtam yoktu prp sonrasi 3 yumurta toplandi bugun
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2020

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 215 gün kaldı.

Bebeğinizin retinası artık tam pigmentli. Bebeğinizin hala bir kuyruğu var ve görülüyor ama çok ufalmış ve muhtemelen bu haftasonuna kadar yok olacaktır. Bebeğinizin gövde bacak ve kafasındaki kaslar gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin beyni kol kaslarını ve vücudunu hareket ettirebiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kafakarisik

Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2019
82
48
bende doktoruma sordum prp yapmayı benim için uygur görürmüsünüz diye, hastaların %10 unda başarılı olan bi yöntem kanıtlanmış bir başarı değil. maliyetide olduğu için biz yapalım diye gündeme gtirmiyoruz ama hasta isterse yapıyoruz, ancak dediğim gibi bi garantisi yok dedi.:110:
 

sky9191

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2019
1
2
canım bende işe yaradı çok güzel sonuç aldık diyen birini forumda henüz görmedim etkisi mi uzun sürede belli oluyor bilmiyorum ama
bende ekim ayında yaptırdım prp maslak acıbadem de ocakta kontrol vardı ve tahlil falan yapılmadı açıkcası kötü bi sonuç görürüm belki diye bende başka bir yerde yaptırmak istemedim akışına bıraktım direk tüp bebek tedavisi başlandı ve daha önce hiç yumurta elde edememiştik başka bir merkezde hatta bana donasyon dışında hamile kalamazsın demişti boş yere günaha sevk edilmişim nasıl çökmüştüm :KK43: bülent tıraşla olan bu tedavimde 5 yumurta toplandı ve 3 kaldı. 3 tanesi 3.gün olarak donduruldu şükürler olsun nisan gibi nasip olursa transfer olcak inşallah. bu olay prpnin etkisi midir bilemicem ama aklımda pişmanlık kalmasın diye yaptırmıştım herşeyi denemekte fayda var yoksa ben donasyonu araştırıyordum:KK43:
 

TuEm07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2016
3.967
3.742
Benim rezerv için değil de rahim duvarı kalınlaşsın diye yapıldı. Faydası oldu mu henüz bilmiyorum
 

Hayyal

Guru
Pro Üye
4 Temmuz 2008
2.194
6.927
Arkadaşlar prp tamamen para tuzağı. AMH, yumurta kalitesi bu şekilde yükselmez, iyileşmez. Lütfen doktor adı altındaki tüccarlara umutlarınızı emanet etmeyin.
 
Yukarı Alt