Tüp bebek transfer deneyimleri

mysteryblack86

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2019
5
16
34
Merhaba, uzun zamandır takip ediyorum kadınlar kulübünü. Özellikle tüp bebek sürecinde sık sık açıp okuma ihtiyacı duydum. Benzer hikayeler, ortak deneyimler insana iyi geliyor. Kimi zaman da pek iyi gelmiyor. Bazen umutlandırıp bazen de umutsuzluğa sürükleyebiliyor. Bu süreçte kendimce öğrendiğim şeyleri ve deneyimleri henüz bu yola girecek ya da halihazırda girmiş arkadaşlarıma kısaca anlatmak istedim.

Öncelikle şunu bilmek gerekiyor. Herbirimiz biriciğiz. Süreç kimsede yüzde yüz benzer gitmiyor ve gitmeyecek.çünkü kendimize hasız, özeliz ve biriciğiz.. şimdi size kendi biricik hikayemi anlatacağım.

2015 yılında evlendim. 2017 kasım ayında çocuk denemelerine başladık. 1 yıl denedik, olmayınca alternatif yöntemlere geçtik. Bu arada 33 yaşındayım. Öncelikle hormon kontrolleri yapıldı, rahim filmi çekildi ve eşime de spermiyogram yapıldı. Sonuçlar sıkıntısızdı. 2019 ocak ayında ilk aşıma yapıldı. Sonuç negatif. Bir kez daha denemek istedik çünkü ben de yıllar önce ailemin ikinci aşılamasında tutmuş bir bebektim. Kendimizce totem yaptık mart 2019 da 2. Aşılamayı yaptık ve negatif. Artık direkt tüp bebeğe geçmeye karar verdik doktorumuzun da yönlendirmesiyle. Mayıs ayında tüp bebek tedavisine başladık. 13 adet yumurta toplandı. 10 adet 5. Gün embriyosu elde edildi. İki adet embriyo transfer edildi ve sonuç negatif. Temmuz 2019 da doğal siklus ile iki embriyo daha transfer edildi ve sonuç yine negatif. ( bu arada aynı zamanlarda tedaviye başladığım arkadaşım 2. Denemede şükürler olsun ki ikizlere gebe kaldı. Süreç boyu beni motive eden tek şey o oldu).

İşte sebepsiz infertilite nedir sorusunun vücut bulmuş haliyim😀 doktorum bir biyopsi yapalım( çizik atmak) ve enfeksiyon mu var ona da bir bakalım dedi. Bu arada endokrin kontrollerimi yaptırdım. Onlarda da sorun yok. Henüz biyopsi aşamasına gelmedik. Bu ay regl beni tatilde yakaladı ve doktora gidemedik. Zaten gitmek de istemiyordu içimde bir yerler. Çünkü artık acele etmiyorum, acele etmek istemiyorum. Koşturmuyorum. Durdum. Durakladım. Durmak zorunda hissediyorum. kendimi ne zaman iyi ve hazır hissedersem gidip operasyonu ve ardından da transferi o zaman yaptırmayı düşünüyorum.

Ocak ayından bu yana düzenli olarak psikolojik destek alıyorum. Bu da bana iyi hissettiriyor.
Genel olarak yaşadığım süreç kuşkusuz çok yıprattı beni. Hatta hevesimi kırdı, üzdü, yordu..bununla birlikte olgunlaştırdı. Çok şey öğretti. Kontrolcülüğümü törpüledi, esnekleştirdi beni, tevekkül etmeyi, sabretmeyi öğretti ve hala da öğrettiği birçok şey var. Bu süreci yaşamamızın bir anlamı var. Ve bir gün bu süreci unutturacak güzelliklerle dolacak kucaklarımız.

Tüp bebek süreci yaşamış kadınlar bu süreçle baş edebilen kadınlar gerçekten çok özel insanlar. Bir yerde okumuştum “rahminden önce kalbine çocuk düşen kadınlar” diyordu tüp bebek süreci yaşayan kadınlara..

Herkesin süreci farklı.. ama sonuçlar en nihayetinde güzel olacak, hayırlı olacak..hayırlısı olacak. Vakti zamanı geldiğinde olacak.. Ben bu süreci yaşarken 39 yaşında iki arkadaşımdan biri tüp bebek tedavisi sürecinde yumurtlama gerçekleşmediği için tedaviye ara verildiği esnada ve bir diğeri de 4,5 yıl tedavi sonrasında bebeklerine kavuştu. Bu güzel haberler hiç kesilmesin inşallah🙏🏻💙 her şeyin vaktini beklediğinin canlı örnekleriyle dolu hayat..
 
Son düzenleme:

Krdgprl3400

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2019
141
81
40
Kızlar merhaba hepinize 🤗 bugün hamileliğimin 38. Günü 5 hafta 3 günlük hamileyim darısı bekleyenlerin başına inşallah 🙏 18 eylülde kalp atışını duyacağız. Sizlere sormak istediğim birşey var herkes normal diyor ama korkuyorum. Pazar günü kahverengi lekeler geldi benden yarım gün Böyle az az. Sonrasında düne kadar ara ara olmak üzere tortu şeklinde gri geldi ama gelen şey jeldi sadece renginin gri olmasından korktum sizce normal mi crinone jel kullanıyorum ben acaba düşük mü oldu tutanamadı mi diye korktum 😔
 

pirsnm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2013
128
181
M mysteryblack86 ne kadar güzel anlatmışsın. Ben de kısaca kendimden bahsediyim. 3 adet 5. Gün 1.kalite embriyo elde ettik. 3 ağustosta tranafer oldum ve sonuç pozitif. Öyle bir mutluluk yok. İlk dört haftasında sık sık kanamam oldu ve hstnrlik oldum. Ama bebeğimin kesesini gördük hatta sonraki hafta 6. Hafta kalp atışını da duyduk. 7.hafta yine gittik kontrol için dünya başımıza yıkıldı.kalbi durmuş bebeğimin.kürtaj oldum aldılar. Şimdi iki tane dha dondurulmuş bebişim var ama gücüm yok gibi hissediyorum. Yine aynı şeyleri yaşamktn korkuyorum. Şimdi gerekli testleri yapacağız. Pıhtılaşma ve kromozom testleri. Rabbim tüm isteyenlere sağlıklı hayırlı evlatları kucağına almayı nasip etsin. Bu süreç ne zordur iyi bilirim. İnsanlardan saklamak için uğraşmayı, işinden izin alırken zorlanmayı iyi bilirim. Evet bizler rahimden önce kalbine bebeğini alanlarız. Rabbim isteyenlerin kucaklarını boş bırkmasın inşallah. 🧿🤲🏻
 

Krdgprl3400

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2019
141
81
40
Kızlar hepinize iyi akşamlar 😊 benim 20 ağustosta transferim oldu 29 oğustosta pozitif dediler. 18 eylülde kalp atışı için çağırdılar. Çarşamba günü gitmek için randevu aldım. Hemşire kız randevuyu verirken 21. Gün ultrasyonu dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı
 

ISSIZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
2.496
5.112
Hepimizin sesi olmuşsun çok güzel anlatmışsın canım...
Bende 5 yıldır mücadele veriyorum...
33 yaşındayım...
Ilk başlarda sende herşey normal dediler eşimde varikosel vardı ameliyat oldu düzeldi..
Fakat yine olmayınca tüp bebek tedavisine karar verdik...
Gittiğimiz merkez bana senin ne tüp bebek tedavisi ile ne de normal yolla çocuğun olmaz ameliyat olmalısın dedi... şok oldum yıllardır normal diyerek oyalamıştı diğer doktorlar bizi...
1. Tüp bebek tedavisini yaptık negatif ile sonuçlandı..
Ardından ameliyat oldum sağ tüp alındı sol tüp temiz çıktı.. hidrosalpenks vardı bende..
2. Tüp bebek tedavisi 2 tane dondurulmuş 5. Gün embriyosu iyi kalitede koydular negatif ile sonuçlandı....
6 ay Piskolojik tedavi gördüm çok kötü günler yaşadım....
Pazartesi 3. Tüp bebek tedavisine başlayacağız ama çok yoruldum çok yıprandım ve korkuyorum.... 😒
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah...