Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Tüp Bebek ve Deneme sayısı sıklığı sağlığım açısından riskli mi?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve karamelito tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

5 Kasım 2010
    Konu Sahibi : karamelito
  1. karamelito

karamelito Teyzesinin Balparmağı Pro Üye

Ödül Puanları:
    41
    Hocam 41 yaşındayım. 4 negatif tüp bebek tedavim var. Ama öncesinde 3 doğal hamileliğim. 1 kürtaj (isteğe bağlı 36.5 yaş) 1 yumurta takibi ile gebelik - 40 yaş ( 9 haftalık kalp durması sonucu kayıp) 1 aşılama ile gebelik 40 yaş (boş kese)

2. tedavimden 1 adet 6. gün, 4. tedavimden 3 adet 5. gün dondurulmuşum var. Son tedavimde 4 gün 2 adet morula emb. transferim oldu. Risk almamak için 4 gün transferi yapıldı ama 3 embriyo 5. güne gitti donduruldu.

Histeroskopi yapıldı sorun yok. Kısaca, yaşıma rağmen yumurta çıkıyor yüksek oran dölleniyor ve bölünüyor. (ilk tedavim 4/2) 10/10 - 6/5 - 8/6. Merkezim yumurta çıktığı ve bu şekilde güzel emb elde edildiği sürece devam edeceğiz elbet biri tutacak der. Ben 4 denememi 9 ay içerisinde yaptım. İleri yaş olunca çok fazla beklemeyi ne ben ne de doktorum istiyor.

Öncelikle farklı bir görüş olarak sizden ricam;

1) Normalde tedaviye en az 3 ay ara verilmeli denir, sık sık denemem sağlığım açısından riskli mi ? (30 yaşında olsam her sene 1 deneme yapayım ama hızla sona yaklaşıyoruz o yüzden aralıklarım kısa)

2) Önceden hamileliklerimin olması, yumurta çıkması, 5. ve 6. güne giden blast emb. oluşması yeni bir denemeye umutla başlamak için yeterli sebep mi ?

saygılarımla

2. 8 Kasım 2010
    Konu Sahibi : karamelito
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Ödül Puanları:
    0
    Yumurtalık rezervi azalmış hastalarda bazen 2 ay içinde tekrar tedaviye başlayabiliyorum. Ardışık tedaviler yapmanız sağlığınız açısından sıkıntı yaratmaz ancak ekonomik ve ruhsal açıdan sarsıcı olabilir.
    Blast gelişmesi iyiye dalalettir. Umudunuzu kaybetmeyin. Herşey gönlünüzce olsun

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.