Tüp bebek yapanlar ve yaptırmak isteyenler. Tüm detaylarıyla soru cevap paylaşımında bulunalım

Smyra2323

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mart 2020
94
6
25
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim. Tüp bebek yaptırdım ve nelere dikkat etmem gerek konusunda bilgilerinize ihtiyacım var. Tüp bebek yaptırmak isteyen arkadaşlara da neler yaşadıysam bilgi vermek isterim

ZEYNEP0682

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2014
1.101
909
Hayirli olsun canim insallah tutun sana bende 4 cu tuo bebek ile yeni hamileyim ben bu kez cok rahattim tabiki dikat etriklerim oldu rabbimde nasip edince oluyo rabbim sana da nasip etsin

chagiless

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2010
3.264
2.243
İnşallah güzel haber alırsın sen de. Duşa girme transferden sonra uzun bir süre bide dinlen bol bol etkilemiyor dense bile bence çok etkiliyor. Bol bol meyve ye kabız olma gerisi kısmetse olur zaten

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-10-2020

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Smyra2323

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mart 2020
94
6
25
İnşallah güzel haber alırsın sen de. Duşa girme transferden sonra uzun bir süre bide dinlen bol bol etkilemiyor dense bile bence çok etkiliyor. Bol bol meyve ye kabız olma gerisi kısmetse olur zaten
Bahçeciye gittim ben duş alabilirsin bi sıkıntı Olmaz dedi. Ve hareket et dedi günlük işlerini yap dediler

chagiless

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2010
3.264
2.243
Bahçeciye gittim ben duş alabilirsin bi sıkıntı Olmaz dedi. Ve hareket et dedi günlük işlerini yap dediler
Öyle diyorlar zaten herkese ama çok etkiliyor normal hayatına hemen dönme

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
8.920
14.961
Transfer sonrasi yatmadim. Hergun kabak cekirdegi nar suyu havuç suyu greyfurt portakal suyu içtim. Bol bulgur pilavi bol sebze yedim.

ZEYNEP0682

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2014
1.101
909
Nasıl dayandınız o acıya ben bi tane yaptım yumurta toplama işleminde mahvoldum. Zaten iki y embriyo dondurdular yeni transfer oldu benim
9 yildir daha o kadar cok acilae cektimki tup bebek hafif kalir onlarin yaninda rabbim herkese beklemeden nasip etsin insallah kacinci gun embiriyosu ve kactane trasfer oldun birde bugun kacinci gunu trasferin

Smyra2323

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mart 2020
94
6
25
9 yildir daha o kadar cok acilae cektimki tup bebek hafif kalir onlarin yaninda rabbim herkese beklemeden nasip etsin insallah kacinci gun embiriyosu ve kactane trasfer oldun birde bugun kacinci gunu trasferin
Şöyle diyim 4.gün embriyosu cumartesi transfer oldu bugün 4. Günüm

Smyra2323

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mart 2020
94
6
25
1 tane transfer oldu yaşım küçük olduğu için

chagiless

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2010
3.264
2.243
Nelere dikkat etmem gerek meselaa kızlar özellikle şunu yapma şuna dikkat et dediğiniz
Sağlıklı embriyo her türlü tutunur eğer sağlıksız ise ne yaparsan yap tutmaz tutsa da düşer. Pgt yapılmayan her embriyo da risk var bu yüzden özel olarak bisey yapmadım ben üç transferde pozitifi ikisi düşük oldu sagliksizdi yani

Smyra2323

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mart 2020
94
6
25
Sağlıklı embriyo her türlü tutunur eğer sağlıksız ise ne yaparsan yap tutmaz tutsa da düşer. Pgt yapılmayan her embriyo da risk var bu yüzden özel olarak bisey yapmadım ben üç transferde pozitifi ikisi düşük oldu sagliksizdi yani
Üç transfer derken üç tane mi embriyo yerleştirdiler

chagiless

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2010
3.264
2.243

Smyra2323

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mart 2020
94
6
25
Hayirli olsun canim insallah tutun sana bende 4 cu tuo bebek ile yeni hamileyim ben bu kez cok rahattim tabiki dikat etriklerim oldu rabbimde nasip edince oluyo rabbim sana da nasip etsin
4 denemenizde tutmadı mı yeni hamile kaldım demişsiniz ya

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
8.920
14.961
Bildigim kadariyla nar ve greyfut hamilelik doneminde xok zararli dusuk sebwbi diye duymustum ve hic yemedim ben
Bende nar ın rahimi kalınlaştirdigini tutunmayi kolaylaştirdigini duydum. Greyfurtta antioksidan ve c vitamini hucre yeniliyor. Tabii arastirmalarima dayanarak kullanmiştim

PelinBeDe

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2017
42
27
Ben özel bir hastanede 14gün önce yaptırdım. Bana normal hayatına devam ama koltuk kaldırma dediler :)
6 saat hastanede ve diğer günde evimde yattım. Sonra kalkıp yavaş yavaş evimin işini yaptım. Zaten çok iş yapamıyorsunuz hafif ağrılarınız oluyor.
İşleme gitmeden önce de kek ve 3 çeşit yemek yapıp attım dolaba. Tavsiyemdir:)
Benim sonucum belki bugün belli olacak.. Kan testi verdim. Aramasını bekliyorum.

Rabbim hepimize nasip etsin.. Hayırlısı ilee..

Smyra2323

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mart 2020
94
6
25
Nasıl heyacanlısındır şimdi yaa. İnşallah güzel haberler alırsın. Sonucu paylaşır mısın. Bide nr zamsn transferin oldu

Smyra2323

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mart 2020
94
6
25
Ben özel bir hastanede 14gün önce yaptırdım. Bana normal hayatına devam ama koltuk kaldırma dediler :)
6 saat hastanede ve diğer günde evimde yattım. Sonra kalkıp yavaş yavaş evimin işini yaptım. Zaten çok iş yapamıyorsunuz hafif ağrılarınız oluyor.
İşleme gitmeden önce de kek ve 3 çeşit yemek yapıp attım dolaba. Tavsiyemdir:)
Benim sonucum belki bugün belli olacak.. Kan testi verdim. Aramasını bekliyorum.

Rabbim hepimize nasip etsin.. Hayırlısı ilee..
Canım sonucun belli oldu mu?

Naz3444

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
335
294
Ben de transfer öncesi hacamat ve sülük yaptırmıştım . Birde transfer yapıldıktan sonra gilaburu suyu kullanmıştım . Doktorumun tavsiyesiyle . Transfer yapıldıktan sonra da kendimi hiç yormadım sadece yemek yaptım . İlk 1 gün yerimden kalkmadım. Allah’a şükür olumlu oldu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 26 gün kaldı.

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Smyra2323

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Mart 2020
94
6
25
Ben de transfer öncesi hacamat ve sülük yaptırmıştım . Birde transfer yapıldıktan sonra gilaburu suyu kullanmıştım . Doktorumun tavsiyesiyle . Transfer yapıldıktan sonra da kendimi hiç yormadım sadece yemek yaptım . İlk 1 gün yerimden kalkmadım. Allah’a şükür olumlu oldu.
Maşallah sağlıcakla kucağına alırsın inşallah bizlerde dua et olur mu