• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Tüp bebek yaptıran 2.3.4 vs denemesi olan arkadaşlar moraliniz nasıl bu süreci en hafif şekilde atlatmaya çalışmak için neler yapıyorsunuz ?

My angelll

Şükürler olsun Rabbime 🤲❤️ Mucizem 👼
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
1.915
772
Bu stresle başa çıkmak gerçekten zor.Benim ikinci denemem olacak ama hiç ümidim falan yok böyle düşünüp pozitifi gören varmı ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-10-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Teletabiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2016
549
358
Merhaba , hayırlı olsun şimdiden canım, güzel sonuçlansın inşallah... bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyordum aslında ama gördüm ki buna verilebilecek bir cevap yok, yaşayarak öğreniyorsun umut yüklenmeyi.. umarım cevapları bulmana gerek kalmadan bebişin kucağında olur🙏🏼 Bu süreci hiiiç olumsuz şeyler düşünerek geçirme, hep söylediğimi. , yaptığımız gibi hayırlısını istemek, dua etmek en faydalı manevi ilaçlar ☺

Suoz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
40
23
Her nasip vaktine esirdir diyorum kendime, biz elimizden geleni yapıyoruz umutsuzluk tabi oluyor acaba hiç anne olamayacakmıyım düşüncesi insanı yıpratıyor ama yine de tüm kalbimle inanıyorum dua ediyorum

My angelll

Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
1.915
772
Merhaba , hayırlı olsun şimdiden canım, güzel sonuçlansın inşallah... bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyordum aslında ama gördüm ki buna verilebilecek bir cevap yok, yaşayarak öğreniyorsun umut yüklenmeyi.. umarım cevapları bulmana gerek kalmadan bebişin kucağında olur🙏🏼 Bu süreci hiiiç olumsuz şeyler düşünerek geçirme, hep söylediğimi. , yaptığımız gibi hayırlısını istemek, dua etmek en faydalı manevi ilaçlar ☺
Ah canım benim o kadar doğru söylüyorsun ki insan bu süreçte kendi gibi aynı durumu yaşayan birilerini görmek istiyor etrafında.. yalnız olmadığını görmek istiyor.. tükeniyorsun bazen boğulyorsun bu durumdan anlayışsız insanlardan, çevre baskısından.. inşAllah canım benim inşAllah hepimizin kucağı dolsun artık 🙏 dualarım hepimize hatırladı oldun hepimiz için 🤲🥰

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

My angelll

Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
1.915
772
Her nasip vaktine esirdir diyorum kendime, biz elimizden geleni yapıyoruz umutsuzluk tabi oluyor acaba hiç anne olamayacakmıyım düşüncesi insanı yıpratıyor ama yine de tüm kalbimle inanıyorum dua ediyorum
Evet canım bende bu aralar kendime o soruyu soruyorum acaba anne olamayacakmıyım? Bazen bir umut sarıyor bazen hiç umudum kalmıyor herlde olmayacak bu iş diyorum çok çoook zor gerçekten..bakıyorum herkesin pat diye çocuğu olmuyor biz o kadar uğraşıp didinip hem fiziken hem ruhen hem maddi çırpınıp duruyoruz adaletmi bu diyorum ama napalım elden gelen birşey yok ne yazık ki..

canimmkendimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2018
3.080
3.032
2.ye başlıyorum. İlkine heyecan ve umutla başlamıştım. Transfere kadar herşey yolundaydı. Transfer oldum bitti içimde hep bi his olmadı dedi. Yanılmadım. Dondurulmuş embriyo transferi olucam ocakta Allah nasip ederse. Ne iyi ne kötü bi his yok içimde. Hissizim şu an resmen. Bu halim korkutuyor hatta beni. İnşallah ikincide tutar ve sağlıkla doğar bebeğim. Öyle garip ki ilki tutmadığında ağlamadım bile..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

cuucuuk

Denizlere çıkar sokaklar❤️🙏🏼
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2013
932
541
3.transferim olacak bir aksilik olmazsa şubatta.benzer bir başlığı ben de açmıştım tükendim artık diye.gerçekten bazen o kadar dibe batıyorum ki Ev işi temizlik arkadaşlarla eşle vakit geçirme gibi günlük işleri bile yapmıyordum istemiyorum diye sonra silkelendim Az uyumaya günlük işlerime yoğunlaşmaya gayret ediyorum.kendimi hiç anne olamayacakmış gibi hissettiğim de oluyor bu sefer olacak dediğimde.hep dedim ki olumsuza hazırlayayım daha az üzülürüm.ama bu sefer sözüm var kendimi olacak diyeceğim diye çünkü bu da bir parçası tedavisi hepimiz biliyoruz.olmazsa çok üzüleceğiz belki ama bunu o zaman düşünürüz demeye çalışıyorum kendime .

Yukarı Alt