• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Tüp bebek yumurta döllenmedi

tlnrl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2020
4
1
36
merhaba, tüp bebek tedavisi ile 5 yumurta toplandı ve 2 olgun yumurta ile işleme devam edildiği belirtilmişti. Bugün verdikleri haber de maalesef döllenme olmaması nedeniyle işlemi durdurdukları yönünde oldu. Bu sonucu beklemiyordum tabi, konuyla ilgili sebep olabilecek durumları bilen var mıdır?

euclid

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2013
148
102
kesin sebep soyleyemiyorlar tıp henuz o seviyeye gelemedi malesef.Anca yuzdelik verebilirler

pinkbuyu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2012
1.249
806
merhaba, tüp bebek tedavisi ile 5 yumurta toplandı ve 2 olgun yumurta ile işleme devam edildiği belirtilmişti. Bugün verdikleri haber de maalesef döllenme olmaması nedeniyle işlemi durdurdukları yönünde oldu. Bu sonucu beklemiyordum tabi, konuyla ilgili sebep olabilecek durumları bilen var mıdır?
Aret kamardq ilaçsız tüp bebek deneyin. Sperm dna hasar testi yaptırın. Sebebin ne olduğu araştırılmalıdır. Kromozom analizinize baktırin. Sperm seçerken mikrocip kullanın. Döllenme esnasında piezo cihazı kullanılabilir.

maybutterfly

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
388
541
Bende de 4 yumurta oldu 3u Dolgun şekil süper dollenmedi. Sebebini sorduğumda yaş yüzünden (44 yaşındayım) yumurta kalitesizlesmis o yuzden dollenmiyor denildi.

pinkpunk00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2020
24
23
35
Benimde 4 yumurtam toplandı 2 sinin gelişimi çok iyi gidiyor dediler fakat 5.gün aradıklarında bölünmeyi gerçekleştiremedi dediler. Benim amh dusuk eşimde de sperm sayı ve hareketsizliği var. Sperm kaynaklı gelişimin durmus olabileceğini söylediler.

surayya

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
324
169
25
Benimde 4 yumurtam toplandı 2 sinin gelişimi çok iyi gidiyor dediler fakat 5.gün aradıklarında bölünmeyi gerçekleştiremedi dediler. Benim amh dusuk eşimde de sperm sayı ve hareketsizliği var. Sperm kaynaklı gelişimin durmus olabileceğini söylediler.
merhaba eşinizin sperm sayı kaç? normal tüp bebekmi yoksa mikroenjeksiyonmu denediniz?

Villagee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2018
102
86
37
Döllenme problemlerinde microteseye başvuruyorlar ve oncesinde erkege hormon ve antioksidan tedavisi uygulaniyor.

dereotlu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2019
34
8
29
eşim azospermdi ilaç tedavisiyle sperm çıkışı sağlandı fakat tüp bebekte embriyo bölünmedi. bu durumu yaşayanlar naptilar