Tüp bebekte hamilelik süreci

Yarimm66

Sabırla bekledigim en güzel yarınımsın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2016
2.629
4.742
Iyı geceler 🤗tup bebek ile kizimiza hamileyim çok şükür Rabbim herkese nasip etsin🤲ilk 3 ay rahattım taki kabızlık başladı ve sonra düşük tehlikesi 6 aylık olana kadar iğneler ilaçlar. Sonra iyiyiydim. Enfeksiyon cikti😣şuan 30 haftalık olduk çok şükür ıyız bir sikintimiz kalmadı. Doğumu bekliyoruz. Zor mu derseniz biz bu sene ocak bu zaman kadar tedavi için uğraştık ve ben çok dikat ettim.mayis 8 de bebıs tutunduğunu öğrendik ben nisandan bu zaman kadar hiç bir iş yapmadım yemeğim bile yatağıma geldi hala da iş yapmıyorum. Inslalah sag salim min'osumuza kavuşuruz. Darısı tüm olmayanlara. Kızım beni hiç zorlamadı onun için değer hamd olsun 👨‍👩‍👧

Berivan90

Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2019
131
52
Iyı geceler 🤗tup bebek ile kizimiza hamileyim çok şükür Rabbim herkese nasip etsin🤲ilk 3 ay rahattım taki kabızlık başladı ve sonra düşük tehlikesi 6 aylık olana kadar iğneler ilaçlar. Sonra iyiyiydim. Enfeksiyon cikti😣şuan 30 haftalık olduk çok şükür ıyız bir sikintimiz kalmadı. Doğumu bekliyoruz. Zor mu derseniz biz bu sene ocak bu zaman kadar tedavi için uğraştık ve ben çok dikat ettim.mayis 8 de bebıs tutunduğunu öğrendik ben nisandan bu zaman kadar hiç bir iş yapmadım yemeğim bile yatağıma geldi hala da iş yapmıyorum. Inslalah sag salim min'osumuza kavuşuruz. Darısı tüm olmayanlara. Kızım beni hiç zorlamadı onun için değer hamd olsun 👨‍👩‍👧
Rabbim saglıklı kucagına almayı nasıp etsin benimde 14 günlük ilaç igneler kullanıyorum ama agrım çok oluyor dolaştıgım için mi bilmiyorum

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.671
7.730
Tup bebekte de normal hamilelik sureci oluyor cnm sadece bazilari düsük riski oluyo ilk zamanlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.671
7.730

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Altibirlik61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
2.369
3.619
İki yil biyunca denedik sebebsiz infertikite dedi doktorlar.. en son daha uzatmadan tup bebekle hamile kaldim.yumurta topkanmasi icin yedigimiz igneler cektigimiz agrilar.. transferden sinra kalcadan yedigim igneler karindan ayri ve ustune dusuk tehlikem oldu kusma, kanamali ilk uc ay hastanelerde yattim temmuz agistos full kotuydum... eylulyb ortasinda toparladim gibi.. kanama anca kesti ... ya kimiside cok rahat geciriyor.. ben simdide rutin islerimi bile yapmiyorum uzanuyorum yatuyirum istirahat halinde geciriyorum... mart ayinda toplama oldu sanirim nisanda bi ay bekledik mayisin sonunda transfer oldu.. simdi cok sukur 3. Trimestera girdik.. ama ne cektim ben yaa.. hep annem yanindaydi.. esim yanindaydi.. simdilerde bebeklerimin tekmeleriyle Allahima sukrler edip devam ediyorum gunume.. isteyen hasret ceken herkesin kucagini Allahim bebeleriyle doldur insallah.. baslarda bu yazilari bende okuyup acaba bnm okacak mi kisirmiyim felan bu suru endiseye kapilmistim ama.. gebelik testi yapip o oozitifi gordugum andan buyana Allahim sukurlerrr olsunn🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-02-2020

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 83 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Yarimm66

Sabırla bekledigim en güzel yarınımsın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2016
2.629
4.742
Rabbim saglıklı kucagına almayı nasıp etsin benimde 14 günlük ilaç igneler kullanıyorum ama agrım çok oluyor dolaştıgım için mi bilmiyorum
Yok canım o ağrılar. Normal hormon ilaçları alıyorsun sonuçta ondan oluyor.

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
1.214
1.162
Kızlar tüp bebek yapıpta hamilelik sürecini anlatırmısınız nasıl geçti ve geçiyo
Hamile kaldıktan sonra normal yolla hamile kalanlardan farkın olmuyor hatta tüp olduğunu kendin bile.unutuyorsun rutin kontroller ile hamilelik herkesteki gibi devam ediyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-12-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt