• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!
Corona Virus Türkiye Vaka Sayısı : 164,769
Corona Virus Türkiye Taburcu Sayısı : 128,947
Corona Virus Türkiye Kayıp Sayısı : 4,563

Korona Virüs COVID-19 testi yaptırdınız mı?

• Ankete Katılan
    1.057

ince bilek

velhasıl ALLAH büyüktür
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
16 Temmuz 2010
19.545
36.877
Bugün markete gitmek zorunda kaldım. Eldivenle gittim gelincede poşetleri balkona bıraktım ama eşim ben görmeden almış hepsini eline yerleştirmiş dolaba. Sabahtan beri düşünüyorum enfekte biri dokunduysa diye. Ruh halim bozuldu iyice. Eğer virüs varsa herhangi birinde çok geç artık. Offffffff

melez4453

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2011
215
123
Yaza geçecek mi sanmam bence Haziran sonuna kadar böyle gider bu iş
Patır patıt dökülüp
İtalya gibi enfekte ola ola gideriz

ayrıca yengem dayım Yedikule de şuan 10 günü geçti
Durum berbatmış
Bazen yemek gelmediği oluyor
İlacı bile kendimiz takıyoruz damaryoluna demiş
Kuzen de iki gündür müşade de
Şüpheli 4 kişi birlikteler
Sağlamsa orda kapar artık

ben umutsuzum 😓

jnci

Hayatımda hiç keşkeler olmasın Allah’ım ❤️
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2018
2.645
3.838
Kazen Kazen SON DAKİKA HABERİ: Türkiye'de corona virüsten can kaybı 75'e yükseldi, bin 196 yeni tanı ile toplam vaka sayısı 3 bin 629'a ulaştı.

gul2016

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2019
2.322
3.866
Eşimle evdeyiz bu konuyu eşim hiç konuşmak istemiyor o yüzden ben de sizle konuşmak istedim.Arkadaşlar sizce de bu işte bi tutarsızlık yok mu.Hem en çok yaşlıları vuruyor deniliyor hem de bugün okuduğum haberde hayatı boyunca spor yapmış, sigara bile içmemiş adamın hastanedeki videosunu izledim.Bu virüs kimi neye göre seçiyor da kimisinde belirti göstermiyor.İzlediğim videoların çoğu hep genç veya orta yaşlı insanlar.Hele ülkede açıklanan kadar vaka olduğuna da hiç ama hiç inanmıyorum bu hastalık ülkenin her köşesine girmiş durumda.
Bugün dw’de sağlık çalışanlarıyla yapılan görüşmelerle ilgili bi haber okudum, sayı çok daha fazla, çoğuna teşhis konulamadan ölüyor diyordu.En kötüsü de bence sağlık çalışanlarını bile koruyamıyoruz hiç umut göremiyorum yakın gelecekte.
Yaşlıların videosu çekilmiyordur. Elbette ki sayı az olmakla beraber sağlıklı gençler de ölebilir. Yaşlılarda ölüm oranı ve riski daha yüksek. Diğer soruya gelince. Ölüm sayısı elbette daha yüksektir, çünkü covid 19 belirtileri ve tablosu ile gelen ve bügüne kadar testi yapılamamış veya test neticesi henüz gelmeden ölen vakaların ölüm raporuna kesinleşmeyen bir tanı yazılamadığı için ölüm sebebi respiratory arrest / solunum durması yazılıyor ve kayıtlanan resmi rakamlara dahil olamıyor.

Son düzenleme:

Orman perisi olsam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2019
996
1.794
Yukarı Alt