• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!
Corona Virus Türkiye Vaka Sayısı : 30,217
Corona Virus Türkiye Taburcu Sayısı : 1,326
Corona Virus Türkiye Kayıp Sayısı : 649

Kişisel koruyucu donanımlarından hangilerine sahipsiniz ?

• Ankete Katılan
    1.091

Mihmandar_34

Rabbime şükür 🤲
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
5.351
4.413
Testler arttığı için vaka sayısının da aynı oranda artması muhtemel.
Yeter ki halkımız bilinçli olsa.
Evde kal demekle olmuyor ki şartlar evde bırakmıyor:KK43: işe gitmek zorunda olanlar var.
Bu duruma devlet büyükleri daha fazla tedbirli olmak üzere el atmalı.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-09-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 157 gün kaldı.

Bebeğinizin kulağı artık başın iki yanında çıkıntı yapmaya ve gözleri yan taraftan ziyade ön tafa doğru bakıyor. Plasenta bebeğinizi sağlıklı tutmak için hizmet ederken aynı zamanda sizin sağlığınızı korumada da önemli bir rol oynamaktadır. Plasenta, globulinleri ve kanda bulunan doğal bileşenleri sentezleyerek enfeksiyonları önler. Bebeğinizin diş minesi oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Fatma Aliye

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2016
1.892
3.034
Teşekkürler. Hala daha bu ihtimalin olduğunu düşünüyorum. Sıcaklıkla azalacak. Ama kesin değil malesef. Kesin olması hurafeymiş. Bir ihtimal olması bilimsel. . O bile moralimi düzeltti. O ihtimal bile mutlu etti beni. Yaz önümüzde.
Evet bilimsel ispatı yok.. öngörü sadece

gul2016

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2019
1.936
2.537
Oyle ya da boyle kritik durumda olan hasta sayisi az, olu sayisi az. Pozitif vakalari da izole ediyorlarsa. Her hasta yoğun bakımlık olmuyor zaten ama erişilebilir olmasi bir avantaj.

Biz icin yorum yapamam. Sabah Colin annesi için gittikleri hastanenin yetersizliğinden bahsetti. Asil resim iki ay sonra ortaya cikabilir.

UK de galiba 7 gunden baslanip 14 günkkadar evde kalınması gerekiyor. Anlamadığım bir kisi corona ise ne kadar erken giderse o kadar iyi degil mi? Son raddeye kadar mi bekleniyor. Bazılarının ayakta geçirmesi dogru diye herkese ayni muameleyi yapmak dogru mu? Birlesik krallikta 21 yaşında herhangi bir hastalığı olmayan genc kiz neden öldü? Aklima sadece gec kalındığı geliyor.
benim aklıma madde bağımlılığı veya zayıf bünye gibi sebepler de geliyor. Bu genç ölümlerin sayısı az olmakla beraber daha çok ilgi odağı haline geldiğini düşünüyorum, neticede ölüm oranları en fazla yaşlılarda ve kronik hastalığı olanlarda.

Fatma Aliye

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2016
1.892
3.034
Test sayısı 7000lerde 1196 yeni tanı var.
Vaka sayısının yükselmesi şaşırtıcı değil.
En azından test sayıları artıyor. Vakalar belki daha erken teşhis ediliyordur diye ummak istiyorum.

Olumlu bakmaya çalışıyorum.
Olumlu bakmaya çalışıyorum...
Olumlu.....
Sizin gibi düşünüyorum.Zorlama bir olumlama değil bence.. Gerçekçi bir bakış açısı.. Artacağını biliyoruz zaten..

Bu başlık ilk açıldığında ölüm sayısı her gün ikiye katlar deniyordu.ölum oranı az..hiç olmasa keşke.. yapılacak tek şey evde kalmak..beni umutsuzluğa evde kalmayanlar itiyor..

ince bilek

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
16 Temmuz 2010
18.780
33.847
Hala sokağa çıkanları gördükçe soluksuz dövmek istiyorum 😠
Sitenin parkında çocuklarını oynatıyor sürekli insanlar. Kızım camdan görüp anne şunlara bak dedikçe kahroluyorum. Biz mi abartıyoruz onlar mı tedbirsiz anlamadım. Ben enfekte biri dokunduysa diye risk alamıyorum insanların umurunda bile değil ne evladı ne kendisi

ince bilek

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
16 Temmuz 2010
18.780
33.847
Vaka sayısı değil de ölümler neden çokça ölüyorlar hemen ölüyorlar
Erken teşhis koyamıyoruz
Test kitleri hala tam anlamıyla kullanılmıyor sanırım.

anabel lee

Herşey güzel olacak.
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2015
2.206
3.401
Sitenin parkında çocuklarını oynatıyor sürekli insanlar. Kızım camdan görüp anne şunlara bak dedikçe kahroluyorum. Biz mi abartıyoruz onlar mı tedbirsiz anlamadım. Ben enfekte biri dokunduysa diye risk alamıyorum insanların umurunda bile değil ne evladı ne kendisi
Ben de aynı durumdayım, çocuk parkına bakan odanın kapılarını kapatıyorum çocuk seslerini duymasın diye artık :KK43:

Yukarı Alt