Türkiyedeki tüp bebek tedavi mağdurlari

kacak9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ağustos 2008
Mesajlar
4
Emoji Skoru
2
TÜRKİYE’ DE Kİ YENİ SAĞLIK SORUNLARINDAN BİRİSİDE TÜP BEBEK

Eşimle başımızdan geçen tüp bebek tedavi macerası ,
eşim yazmış bana verdi bakın nasıl anlatıyor
Başımdan geçen tüp bebek tedavisi macerası.

Geçen hafta evlilik yıl dönümümüzdü ve dördüncü yılımızı bitirdik. Nice mutlu ve güzel yıllara. Allah herkesin yuvasını her daim mutlu kılsın. Aile ki toplukları , bir milleti oluşturan en önemli unsur. Ama biliyoruz ki aile ; anne,baba ve çocuklardan oluşmakta. İşte biz de bir anne baba olarak çocuklarımız olsun istedik. Baktık zaman geçti olmayınca eşim ve ben muayene olmaya karar verdik. Eşimde herhangi bir şey çıkmadı. Sıra geldi bana;

Bende dışkapı ssk hastanesinde üroloji servisinden randevu aldım. Sıra bana geldiğinde içerideki doktora şikayetimi ilettim. Muayene olmadan daha bana bizim hocamız var , hem de hastanemizin üroloji bölüm şefi dedi. Onun muayenesine git. Kızılaydaki muayenesine gittim. Orada muayene oldum ve bana sol varikosel ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Bu arada doktoromuzun adı (H.E) muayene ücreti de 100 ytl. Ameliyatımı oldum. Ameliyat olduktan sonraki 5.ay da eşim doğal yollarla hamile kaldı. Ama daha sonra bunun bir boş gebelik olduğunu öğrendik. Bu boş gebeliğin neden kaynaklandığı hakkında herhangi bir araştırma yapılmıyor.

Daha sonra eş dost tavsiyesi üzerine çok iyi denilen Zekai Tahir Burak hastanesine gittik. Orada da aynı durumla karşılaştık. Gene özel doktor. Devlet o kadar güzel odalar o kadar iyi çalışma ortamı hazırlamışlar ki ; saat 14:00 kadar orada çalışıp , o saatten sonrada özel muayenelerine giden doktorlardan biri M.D yönlendirildik. Kızılayda özel muayenesi olan bu doktor 170 ytl muayene parası aldı. Testler istedi. Testleri çalıştığı hastanede yani devletin hastanesinden yaptırarak kendisine getirmemizi istedi. Testlerimizi yaptırdık. İkimizde sorun yoktu. Zaten raporumuzda açıklanamayan kısmı işaretli idi. Tekrar randevumuzu aldık. Önce aşılama olması gerekir dedi. 3 aşılama oldu. 3’üde doktorun özel muayenesinde. 500 ytl den 1500 ytl aşılama parası verdik. Ve üçünde de olmadı. Sonra tüp bebek raporu alındı. 3 defada aşılama denediğimiz için. Tüp bebeğide benim bağlantılı olduğum özel bir hastane var dedi orda yaparız ama 1200 ytl ücret ödersiniz dedi doktor M.D . Bizde artık bütçemiz uygun olmadığından kaderimize,şansımıza teslim olarak hastanede diğer imkanı olmayan hastalar gibi yaptırmaya karar verdik. İlaçlarımızı aldık. Onları kullandık. Ve transferimiz yapıldı. 3 adet en iyi kalitede olduğunu söyledikleri embriyo transfer ettiler. 14.gün gebelik testine gittik. Kan pozitif çıktı. Çok ama çok sevindik. 3 gün sonra tekrar teste gittik ama bu sefer kan değeri düşüktü. 10 gün boyunca 3 er gün arayla testlere gittik. En sonunda düşük olduğunu söylediler. Peki araştırmayacak mısınız bu düşüğün sebebini dediğimizde ‘‘2.denemede böyle bir şey olursa araştırılır denildi.’’ Zaten yeni çıkan yasa ile 3’den 2’ye indirildi hakkımız.

Aradan 3 ay geçtikten sonra internette bir sitede bir tüp bebek kampanyası gördüm. Anket dolduran ve çekilişe katılan herkese ücretsiz tüp bebek tedavisi diye. Gene zaman zaman tüp bebek merkezlerinin bu tedaviyi sadece devlet alınan ücretle karşıladıklarını okudum. Ve bu yazıyı okuduktan sonra şansımı denemek namına Centrum Tüp Bebek merkezine durumumu anlatan bir yazıyı ilgili kuruma fax çektim. Faxı çektiğimin günün akşamı beni tüp bebek merkezinin genel koordinatörü Ö.A bizi arayarak faxınız bize ulaştı , hocamız sizle görüşmek istiyor dedi. Bana telefonda randevu alarak gelmemiz halinde bize ne gerekiyorsa yardımcı olacaklarını söylediler. Doktor R.P bize randevu verdi bizde gittik. Bazı testler gerekiyor denildi. Ve bunlar için de 120 ytl ücret istenildi. Bu tüp bebek merkezi dahil tüm , tüm bebek merkezlerinin internet sitelerinde ilk muayene ve testler ücretsiz denilir. Ama burası bizden bu ücreti isteyince bizde 60 ytl verebileceğimizi söyledik kabul ettiler. Bize daha sonra testlerin sonu şu gün çıkar ve o gün gelin değerlendirmenizi yapalım dediler. O gün geldi gittik. İnternet sitelerinde bu tedavinin masrafı ile ilgili olarak tüm tedavi masrafları + 3000 üniteye kadar ilaç masrafı ile birlikte 3950 ytl fiyat yazmışlar. Biz zaten emekli sandığından 1250 Ytl devlet yardımı alıyoruz. İlaçlarımızın da gene %80 lik kısmını devlet ödemekte. Kalan %20 kısımda tarafımızca maaşımızdan kesilmekte. Bu hesaplara rağmen merkez bize 3750 ytl – 1250 ytl devlet ödüyor , geriye 2500 ytl ödemeniz gerekiyor denildi. Bende bizim durumumuz zaten maddi olarak şu an uygun değil. Ve size biz bir fax çektik ve ona istinaden çağırdınız. Bunun neresinde nasıl yardım edeceksiniz deyince de ‘‘tüp bebek merkezinin sahibi bana – işte genel koordinatörümüz Ö. Bey yanlış anlamış kusura bakmayın diye alaycı bir uslüple bizi manevi olarak mağdur ettiler. Tamam o ücretle illaki yapmaları beklenemez istenemezde. Sonuçta bu da bir ticaret. Ama ben açık açık belirtmeme rağmen bizi önce tamam denilip çağrılıp, sonrada yanlış anlaşıldık cevabını çok ciddiyetsiz ve saygısızca buldum. Yazdığım yazıda çok açık ifadelerle kullandığım Türkçe ile taraflarına şu an durumumun müsait olmadığını , tüp bebek merkezlerinin zaman zaman kampanya namında sadece devletten alınan ücretle bu tedaviyi karşıladıklarını ve bende eğer tüp merkezinizinde böyle bir kampanya yada imkan varsa yararlanmak istiyorum diye bir yazı yazarak fax çektim. Sonrası anlattığım gibi.

Şimdi suç kimde ?

Biranda sayıları yüzleri geçen özel tüp merkezlerinde mi ?

Bu tedaviyi sağlıklıca tüp bebek merkezlerindeki gibi yapamayan devletin sağlık kuruluşları mı ?

En az üç çocuk diyen devlet büyükleri mi ?

Tüp bebek tedavisindeki 3 deneme hakkını 2 ye indirilmesi için yapılan oylamada kalkan eller mi ?

Gününün yarısını hastanede diğer yarısını özel muayenesinde geçiren gelen hastasına özel kartını veren doktorların çalışmasına göz yumanlarda mı ?

Ya da en son olarak ;

Bir çocuk özlemi ile yanıp tutuşan elindeki avucundaki bu iş için harcayan , yeri gelip hastanede hastabakıcısından-doktoruna kadar herkesten fırça yiyen, yeri gelip onca emeğini hatta yeni doğmuş bebeğini karton kutuda geri iade alan anne-baba olma hayelleri özlemi çekenlerde mi ?


Her şey Allah’tan. Buna kesinlikle bir diyeceğimiz yok. Rabbim isterse ne tür olumsuzluklarda olsa olsun, oldurur. Ben sadece benim gibi bu olumsuzlukları yaşayan sayısı milyonlara varan ,tüm üzülen ama bir gün inanıyorum ki ; sevinecek olan mağdurların adına canım acıyarak ama ümidimi bir nokta dahi olsun azalmaksın yazdım size. Umarım sizde bu yazımı ve yazdıklarımı dikkate alırsınız .

Saygılarımla .

bu yazı başbakana,c.başkanına,sağlık bakanına,kadından sorumlu devlet bakanına,memurlar net,haber7,hürriyet gönderilmiştir.
 
O

ozlemozkutay

Ziyaretçi
canım arkadaşım insan sağlığının ne kadar basitleştirildiğinin örneğini yazmışsın. şu siteye girip çıkan binlerce kişinin başından geçenleri yazmışsın. okurken çok duygulandım. benim çektiklerimi anlatıyor dedim. yalnız iyi araştırırsan hak 3 den 2 ye 1 ekimde düşüyor. bazı klinikler sahtekarlık yaparak bizleri soyuyorlar. biz karar verdiğimizde direk sgk yı aradım. anlaşmalı olduğumuz tüp bebek merkezleri yasal olarak 402 ytl fark alabilir 1 kuruş fazla fark alsınlar 30,000 ytl cezası var dediler. senin bahsettiğin merkezde sgk ile anlaşmalı ama uygalamıyoruz dedi. ankarada güven tüp bebek birde genart tüp bebek uyguluyor. diğerleri sözleşmelerini fes etmediler ama sözleşmeye uymuyorlar. şikayet eden hakkını arayan olursa o zaman fes edecekler. bizleri para kapısı olarak görüp espiri konusu yapan merkezler umarım birgün cezanızı çekersiniz. canım inanki tüm pozitif duygularımla yanındayım. hakkını aramaktan çekinme dediğim merkezlerle görüş eski raporun 1 yıl geçerli onuda unutma sadece ilaç raporu çıkartacaksın.
 
O

ozlemozkutay

Ziyaretçi
Arkadaşlar bizler kader ortaklarıyız. Birimizin canı yansa ancak bu acıyı çeken diğerleri hisseder. Bu gün bu sitede Kaçak9 arkadaşımızın yazısını okudum içim parçalandı aynen benim ve sizlerin çektiği acıları enayi yurduna konulmaları dalga geçilmeleri taşımış formuna. ağlamamak için kendimi çok tuttum ve dayanamadım. İnsan sağlığının ve onurunun ayaklar altına alındığı Tüp Bebek Merkezlerini teşhir edelim. İşini iyi yapan kaliteli hizmet veren merkezleride taktir edelim. Bizim sayenmizde oradalar. Ama bizlerle bedava tüp bebek çekiliş var kura var ilk muayene ücretsiz gibi reklamlarla çekiyorlar ve gittiğimizde başımıza gelmeyen kalmıyor. yanlış anlamışsınızdan tutunda işinize geliyorsalara ne kadar paranız varsa o kadarlık yemek yersiniz gibi aşağılık sözleri çekmek zorunda değiliz. Yardımlarınızı bekliyorum herkes Tüp Bebek Merkezlerinde başından geçen olumlu ve olumsuz olayları yazarsa sevinirim. Bizim başımıza gelenler diğerlerinin Başına gelmesin...
 

simaysi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Mayıs 2008
Mesajlar
419
Emoji Skoru
2
Yaş
42
Yazılarınıza aynen katılıyorum ve şunu ekliyorum.İnanın bu merkezlere 3000,4000YTL ödediğinizde bile mağdur oluyorsunuz.Ben Gürgan kliniğe 3300YTL para ödedim.Hemde tüp bebek raporum olmasına karşılık...Ne bir makbuz ne bir fatura...Üstelik bana sizde bir problem yok ,eşinizde sperm sayısı az,bu yüzden size 3-5 gün ilaç verip hemen tüp bebek yapacağız dediler.Bizde ilk denemenin verdiği tecrübesizlikle sorgulamadan kabul ettik.ve sadece 1 yumurta elde ettiler.Kendileride şaşırdılar ama hiç çaktırmadan olur olur 1 yumurta ilede olur şansınız var gençsiniz dediler.Embriyolog beni yumurta toplama işleminden tam 3 gün sonra aradı ve ben transferden önce sürekli kendimi yedim bitirdim.Acaba döllendimi diye sürekli telefon ettim ve cevap alamadım.Düşünün bir kere bu işte sürekli psikoloji çok önemli deyip duran doktorlar beni transfer öncesi nasıl bir sıkıntıya soktular.Üstelik bu merkezi seçerken BİZ ŞÖYLE ÜNLÜYÜZ;ŞÖYLE FRANSIZLARLA ÇALIŞTIK;BÖYLE DÜNYADA İLK UYGULAMALAR YAPTIK;ŞÖYLE EKİBİMİZ VAR;ŞÖYLE İLGİ VAR....GİBİ gerçek olmayan vaadlerle bizi yanılttılar.Ve sonuç negatif olunca ne beni aradılar,ne vaadettikleri gibi bunun neden başarısızlıkla sonuçlandığı konusunda bilgi verdiler.Olan bize oldu.Ben kendimi acaba yumurtlamamda sorun mu var diye aylarca yiyip bitirdim..İnanın bu öyle başıboş bir sektörki kim ne kopartırsa..Bu deneyimimden sonra GENARTTA tedavi oldum.Sonuç yine negatif ama inanın ilgi ve alaka,24 saat sorularıma cevap,üstelik 400YTL fiyat herşeyden önce bana moral oldu...Bence biz hakkımızı aramalıyız.Madem 400YTL den bir kuruş fazla alınması ceza gerektiriyor o zaman şikayet edelim...derim ama sonucu ne olur bilemem.Böyle gelmiş böyle gider.Tabi insanlar manevi açıdan okadar sömürülmeye açıkki olsun biz bu parayı ne yapar ne eder veririz mantığı içinde .Ben yine 3. tedavimi Genartta yaptıracağım...En azından maddi kaygısı olmayan bir merkez..İnanın tedavi aşamasında daha nelerle karşılaşacaksınız...
 

iremNaz

Annesinin bitanesi
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Temmuz 2008
Mesajlar
1.522
Emoji Skoru
5
Yaş
43
Yazılarınıza aynen katılıyorum ve şunu ekliyorum.İnanın bu merkezlere 3000,4000YTL ödediğinizde bile mağdur oluyorsunuz.Ben Gürgan kliniğe 3300YTL para ödedim.Hemde tüp bebek raporum olmasına karşılık...Ne bir makbuz ne bir fatura...Üstelik bana sizde bir problem yok ,eşinizde sperm sayısı az,bu yüzden size 3-5 gün ilaç verip hemen tüp bebek yapacağız dediler.Bizde ilk denemenin verdiği tecrübesizlikle sorgulamadan kabul ettik.ve sadece 1 yumurta elde ettiler.Kendileride şaşırdılar ama hiç çaktırmadan olur olur 1 yumurta ilede olur şansınız var gençsiniz dediler.Embriyolog beni yumurta toplama işleminden tam 3 gün sonra aradı ve ben transferden önce sürekli kendimi yedim bitirdim.Acaba döllendimi diye sürekli telefon ettim ve cevap alamadım.Düşünün bir kere bu işte sürekli psikoloji çok önemli deyip duran doktorlar beni transfer öncesi nasıl bir sıkıntıya soktular.Üstelik bu merkezi seçerken BİZ ŞÖYLE ÜNLÜYÜZ;ŞÖYLE FRANSIZLARLA ÇALIŞTIK;BÖYLE DÜNYADA İLK UYGULAMALAR YAPTIK;ŞÖYLE EKİBİMİZ VAR;ŞÖYLE İLGİ VAR....GİBİ gerçek olmayan vaadlerle bizi yanılttılar.Ve sonuç negatif olunca ne beni aradılar,ne vaadettikleri gibi bunun neden başarısızlıkla sonuçlandığı konusunda bilgi verdiler.Olan bize oldu.Ben kendimi acaba yumurtlamamda sorun mu var diye aylarca yiyip bitirdim..İnanın bu öyle başıboş bir sektörki kim ne kopartırsa..Bu deneyimimden sonra GENARTTA tedavi oldum.Sonuç yine negatif ama inanın ilgi ve alaka,24 saat sorularıma cevap,üstelik 400YTL fiyat herşeyden önce bana moral oldu...Bence biz hakkımızı aramalıyız.Madem 400YTL den bir kuruş fazla alınması ceza gerektiriyor o zaman şikayet edelim...derim ama sonucu ne olur bilemem.Böyle gelmiş böyle gider.Tabi insanlar manevi açıdan okadar sömürülmeye açıkki olsun biz bu parayı ne yapar ne eder veririz mantığı içinde .Ben yine 3. tedavimi Genartta yaptıracağım...En azından maddi kaygısı olmayan bir merkez..İnanın tedavi aşamasında daha nelerle karşılaşacaksınız...
Bu yazıdaki her şey işte tüp bebek olayının nasıl acımasız nasıl bi daleveralar topluluğu ve adi bi ticaret olayı halinde olduğunu gösteriyor acaba bu insanlar ALLAHTAN korkmuyormu ..........ALLAH hepimizin yardımcısı olsun diyorum herkese kolay gelsin ve lütfen kim nerde ne gibi olumsuzlık yaşamışsa yazsın
 

kacak9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ağustos 2008
Mesajlar
4
Emoji Skoru
2
simaysi
öyle diyorsun ama ben genartla da görüştüm onlarda sözleşmelerini fesh edecekler onlarda 3780 ytl tedavi masrafı cıkarıyorlar
ve sadece su an o 400 ytl lik farkdan ssk ve bağkurlular yararlanabiliyor
emekli sandığı yararlanamıyor
aradığımda bana hatta isminin özge olduğunu öğrendiğim bayan bizde sözleşmemizi fesh edecez
bu 400 ytl ek maliyetle bu iş yapılmaz kurtarmıyor diyerek tarafıma bilgi verdi
 

iremNaz

Annesinin bitanesi
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Temmuz 2008
Mesajlar
1.522
Emoji Skoru
5
Yaş
43
TÜRKİYE’ DE Kİ YENİ SAĞLIK SORUNLARINDAN BİRİSİDE TÜP BEBEK

Eşimle başımızdan geçen tüp bebek tedavi macerası ,
eşim yazmış bana verdi bakın nasıl anlatıyor
Başımdan geçen tüp bebek tedavisi macerası.

Geçen hafta evlilik yıl dönümümüzdü ve dördüncü yılımızı bitirdik. Nice mutlu ve güzel yıllara. Allah herkesin yuvasını her daim mutlu kılsın. Aile ki toplukları , bir milleti oluşturan en önemli unsur. Ama biliyoruz ki aile ; anne,baba ve çocuklardan oluşmakta. İşte biz de bir anne baba olarak çocuklarımız olsun istedik. Baktık zaman geçti olmayınca eşim ve ben muayene olmaya karar verdik. Eşimde herhangi bir şey çıkmadı. Sıra geldi bana;

Bende dışkapı ssk hastanesinde üroloji servisinden randevu aldım. Sıra bana geldiğinde içerideki doktora şikayetimi ilettim. Muayene olmadan daha bana bizim hocamız var , hem de hastanemizin üroloji bölüm şefi dedi. Onun muayenesine git. Kızılaydaki muayenesine gittim. Orada muayene oldum ve bana sol varikosel ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Bu arada doktoromuzun adı (H.E) muayene ücreti de 100 ytl. Ameliyatımı oldum. Ameliyat olduktan sonraki 5.ay da eşim doğal yollarla hamile kaldı. Ama daha sonra bunun bir boş gebelik olduğunu öğrendik. Bu boş gebeliğin neden kaynaklandığı hakkında herhangi bir araştırma yapılmıyor.

Daha sonra eş dost tavsiyesi üzerine çok iyi denilen Zekai Tahir Burak hastanesine gittik. Orada da aynı durumla karşılaştık. Gene özel doktor. Devlet o kadar güzel odalar o kadar iyi çalışma ortamı hazırlamışlar ki ; saat 14:00 kadar orada çalışıp , o saatten sonrada özel muayenelerine giden doktorlardan biri M.D yönlendirildik. Kızılayda özel muayenesi olan bu doktor 170 ytl muayene parası aldı. Testler istedi. Testleri çalıştığı hastanede yani devletin hastanesinden yaptırarak kendisine getirmemizi istedi. Testlerimizi yaptırdık. İkimizde sorun yoktu. Zaten raporumuzda açıklanamayan kısmı işaretli idi. Tekrar randevumuzu aldık. Önce aşılama olması gerekir dedi. 3 aşılama oldu. 3’üde doktorun özel muayenesinde. 500 ytl den 1500 ytl aşılama parası verdik. Ve üçünde de olmadı. Sonra tüp bebek raporu alındı. 3 defada aşılama denediğimiz için. Tüp bebeğide benim bağlantılı olduğum özel bir hastane var dedi orda yaparız ama 1200 ytl ücret ödersiniz dedi doktor M.D . Bizde artık bütçemiz uygun olmadığından kaderimize,şansımıza teslim olarak hastanede diğer imkanı olmayan hastalar gibi yaptırmaya karar verdik. İlaçlarımızı aldık. Onları kullandık. Ve transferimiz yapıldı. 3 adet en iyi kalitede olduğunu söyledikleri embriyo transfer ettiler. 14.gün gebelik testine gittik. Kan pozitif çıktı. Çok ama çok sevindik. 3 gün sonra tekrar teste gittik ama bu sefer kan değeri düşüktü. 10 gün boyunca 3 er gün arayla testlere gittik. En sonunda düşük olduğunu söylediler. Peki araştırmayacak mısınız bu düşüğün sebebini dediğimizde ‘‘2.denemede böyle bir şey olursa araştırılır denildi.’’ Zaten yeni çıkan yasa ile 3’den 2’ye indirildi hakkımız.

Aradan 3 ay geçtikten sonra internette bir sitede bir tüp bebek kampanyası gördüm. Anket dolduran ve çekilişe katılan herkese ücretsiz tüp bebek tedavisi diye. Gene zaman zaman tüp bebek merkezlerinin bu tedaviyi sadece devlet alınan ücretle karşıladıklarını okudum. Ve bu yazıyı okuduktan sonra şansımı denemek namına Centrum Tüp Bebek merkezine durumumu anlatan bir yazıyı ilgili kuruma fax çektim. Faxı çektiğimin günün akşamı beni tüp bebek merkezinin genel koordinatörü Ö.A bizi arayarak faxınız bize ulaştı , hocamız sizle görüşmek istiyor dedi. Bana telefonda randevu alarak gelmemiz halinde bize ne gerekiyorsa yardımcı olacaklarını söylediler. Doktor R.P bize randevu verdi bizde gittik. Bazı testler gerekiyor denildi. Ve bunlar için de 120 ytl ücret istenildi. Bu tüp bebek merkezi dahil tüm , tüm bebek merkezlerinin internet sitelerinde ilk muayene ve testler ücretsiz denilir. Ama burası bizden bu ücreti isteyince bizde 60 ytl verebileceğimizi söyledik kabul ettiler. Bize daha sonra testlerin sonu şu gün çıkar ve o gün gelin değerlendirmenizi yapalım dediler. O gün geldi gittik. İnternet sitelerinde bu tedavinin masrafı ile ilgili olarak tüm tedavi masrafları + 3000 üniteye kadar ilaç masrafı ile birlikte 3950 ytl fiyat yazmışlar. Biz zaten emekli sandığından 1250 Ytl devlet yardımı alıyoruz. İlaçlarımızın da gene %80 lik kısmını devlet ödemekte. Kalan %20 kısımda tarafımızca maaşımızdan kesilmekte. Bu hesaplara rağmen merkez bize 3750 ytl – 1250 ytl devlet ödüyor , geriye 2500 ytl ödemeniz gerekiyor denildi. Bende bizim durumumuz zaten maddi olarak şu an uygun değil. Ve size biz bir fax çektik ve ona istinaden çağırdınız. Bunun neresinde nasıl yardım edeceksiniz deyince de ‘‘tüp bebek merkezinin sahibi bana – işte genel koordinatörümüz Ö. Bey yanlış anlamış kusura bakmayın diye alaycı bir uslüple bizi manevi olarak mağdur ettiler. Tamam o ücretle illaki yapmaları beklenemez istenemezde. Sonuçta bu da bir ticaret. Ama ben açık açık belirtmeme rağmen bizi önce tamam denilip çağrılıp, sonrada yanlış anlaşıldık cevabını çok ciddiyetsiz ve saygısızca buldum. Yazdığım yazıda çok açık ifadelerle kullandığım Türkçe ile taraflarına şu an durumumun müsait olmadığını , tüp bebek merkezlerinin zaman zaman kampanya namında sadece devletten alınan ücretle bu tedaviyi karşıladıklarını ve bende eğer tüp merkezinizinde böyle bir kampanya yada imkan varsa yararlanmak istiyorum diye bir yazı yazarak fax çektim. Sonrası anlattığım gibi.

Şimdi suç kimde ?

Biranda sayıları yüzleri geçen özel tüp merkezlerinde mi ?

Bu tedaviyi sağlıklıca tüp bebek merkezlerindeki gibi yapamayan devletin sağlık kuruluşları mı ?

En az üç çocuk diyen devlet büyükleri mi ?

Tüp bebek tedavisindeki 3 deneme hakkını 2 ye indirilmesi için yapılan oylamada kalkan eller mi ?

Gününün yarısını hastanede diğer yarısını özel muayenesinde geçiren gelen hastasına özel kartını veren doktorların çalışmasına göz yumanlarda mı ?

Ya da en son olarak ;

Bir çocuk özlemi ile yanıp tutuşan elindeki avucundaki bu iş için harcayan , yeri gelip hastanede hastabakıcısından-doktoruna kadar herkesten fırça yiyen, yeri gelip onca emeğini hatta yeni doğmuş bebeğini karton kutuda geri iade alan anne-baba olma hayelleri özlemi çekenlerde mi ?


Her şey Allah’tan. Buna kesinlikle bir diyeceğimiz yok. Rabbim isterse ne tür olumsuzluklarda olsa olsun, oldurur. Ben sadece benim gibi bu olumsuzlukları yaşayan sayısı milyonlara varan ,tüm üzülen ama bir gün inanıyorum ki ; sevinecek olan mağdurların adına canım acıyarak ama ümidimi bir nokta dahi olsun azalmaksın yazdım size. Umarım sizde bu yazımı ve yazdıklarımı dikkate alırsınız .

Saygılarımla .

bu yazı başbakana,c.başkanına,sağlık bakanına,kadından sorumlu devlet bakanına,memurlar net,haber7,hürriyet gönderilmiştir.
:1shok::1shok::1shok::1shok::1shok::1shok::
Bu yazıdaki her şey işte tüp bebek olayının nasıl acımasız nasıl bi daleveralar topluluğu ve adi bi ticaret olayı halinde olduğunu gösteriyor acaba bu insanlar ALLAHTAN korkmuyormu ..........ALLAH hepimizin yardımcısı olsun diyorum herkese kolay gelsin ve lütfen kim nerde ne gibi olumsuzlık yaşamışsa yazsın
(VE LÜTFEN ŞUNU KIRMAYIM BUNU KIRMAYIM DİYE KİMSEYİ KÖTÜLEMEYİM OLAYI YAPMAYIN HEPİMİZİN HERŞEYDEN BİLGİSİ OLSUN)
 

kacak9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ağustos 2008
Mesajlar
4
Emoji Skoru
2
şimdi aklıma şölede bir bulanıklık geliyor
sen 400 ytl veriyorsun diye bu adamlar belki ilkinde gereken önem ve hassasiyeti göstermeyebilirler neden mi
işte diyorya bu maliyet kurtarmaz diye belki ikincisini de yapsın para kazanalım mantığı ile
valla benim aklıma artık bu ülkede hersey geliyor
 
O

ozlemozkutay

Ziyaretçi
şimdi aklıma şölede bir bulanıklık geliyor
sen 400 ytl veriyorsun diye bu adamlar belki ilkinde gereken önem ve hassasiyeti göstermeyebilirler neden mi
işte diyorya bu maliyet kurtarmaz diye belki ikincisini de yapsın para kazanalım mantığı ile
valla benim aklıma artık bu ülkede hersey geliyor
merkezler tedavi sonrasında size embriyoların resmininde olduğu epikriz raporu vermek zorunda o kadar gaddar olamazlar bence reklam amaçlı kısa bir süre bu şekilde yaparlar sonra herkes feseder devlet desteğini çekeceği söyleniyor çünkü.
 

simaysi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Mayıs 2008
Mesajlar
419
Emoji Skoru
2
Yaş
42
simaysi
öyle diyorsun ama ben genartla da görüştüm onlarda sözleşmelerini fesh edecekler onlarda 3780 ytl tedavi masrafı cıkarıyorlar
ve sadece su an o 400 ytl lik farkdan ssk ve bağkurlular yararlanabiliyor
emekli sandığı yararlanamıyor
aradığımda bana hatta isminin özge olduğunu öğrendiğim bayan bizde sözleşmemizi fesh edecez
bu 400 ytl ek maliyetle bu iş yapılmaz kurtarmıyor diyerek tarafıma bilgi verdi
Canım çok üzüldüm.Ben 400YTL ödedim.Ama demekki orasıda sbu işe sukoymak üzere...İşte durumumuz bu ...Her şeyde olduğu gibi paran varsa herşey önüne seriliyor.Ancak arkadaşım ben yine şunu hatırlatırım 3000,4000 ne verirsen ver,az yada çok,bu merkezler ilk gittiğinde sana kral gibi davranıyorlar,herşey parayı alana kadar,yani bu işin sonunda PARANLADA REZİL OLUYORSUN...Nitekim bu sektörün çarkları be şekilde işlediği sürece kimse bu işe dur demediği sürece,tüpbebek olayına bir standart getirilmediği sürece,denetleyen birileri olmadığı sürece bizler hep mağdur olarak kalacağız.
 
Yukarı Alt