Lazer Epilasyon Tüyleri daha az seansta yok ettiği söylenen gemini lazer teknolojisi

tuzluçerez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Temmuz 2008
Mesajlar
470
Emoji Skoru
2
GEMINI'nin Teknik Özellikleri

GEMINI LAZER, 20 yıllık deneyime sahip bir Amerikan Şirketi olan Laserscope firmasının estetik amaçlı lazerlerinin en son ürünüdür. 1064nm Nd: YAG ve 532nm KTP olmak üzere İKİ FARKLI LAZERi içinde barındıran GEMINI LAZER, dokulara hasar vermeden çalışan çok yönlü, hızlı ve etkili dünya lideri en son teknoloji ürünü bir lazer cihazıdır.

SUNRISE 2007 model 30 FDA onaylı GEMINI LAZERi hizmetinize sunmanın onurunu yaşıyor.

GEMINI LAZER Dünyanın en hızlı ve acısız lazer sistemidir.

ÇOK YÖNLÜLÜK
Aynı anda iki lazeri barındıran GEMINI LAZER bu özelliği sayesinde istenmeyen tüylerin yok edilmesi yanında, varis ve çatlamış damarlar, yüz lekeleri, yaşlılık lekeleri, akne, kırışıklık, anjioma, kızarık yanaklar, doğum sonrası lekeler gibi 30 farklı kozmetik sorunu çözdüğü FDA tarafından onaylanmıştır.

GEMINI LAZER her cilt çeşidi için lazer ışığını otomatik olarak ayarlayabilmekte, koyu renkli ciltler ve bronzlaşmış ciltlerde dahi etkili olmaktadır. GEMINI LAZER in diğer lazerlere üstünlüğü koyu ciltlerde bile güvenle uygulanabilmesidir. Ek olarak dokunmatik LCD ekran ve (1-5 mm ile 10 mm arasında değişen VersaStat) iki farklı handpiece gibi bilgisayar destekli ayarlar sayesinde uzmanlarımız GEMINI LAZERi her doku ve hasta için uygun ayara getirerek hem geniş alanlar hem de küçük noktalar için uygularlar.

GEMINI LAZERİN HIZI
GEMINI LAZER Laseroscope firmasının daha önce ürettiği Lyra i model Nd:Yag lazer sisteminden gücü %20 daha artırılarak, Aura i model KTP lazer sisteminden de gücü %350 oranında arttırılarak GEMINI LAZER üretilmiştir.

GEMINI LAZER bu eşsiz yüksek güç sayesinde her iki dalgaboyunda da 10 mm'lik spot genişliği ile dünyadaki en hızlı lazer ünvanını kazanmıştır.

Dünyada KTP'de bilinen lazer teknolojileri maximum 6 mm'lik spot genişliğine sahipken GEMINI LAZER 10 mm'lik bir başlığa sahip KTP lazer üreterek dünya lazer teknolojisinde bir yeni bir çığır açmıştır.

GEMINI LAZER EPİLASYON
4 mm çapına kadar olan bacak varisleri, Cilt gençleştirme Tıraşın neden olduğu kıl dönmelerinin tedavisi. Ayrıca, GEMINI LAZER lazer sistemi mevcut olan en uzun dalga uzunluğu ile sadece GEMINI LAZERe özgü stabil ışın profilini birleştirerek hastanın güvenliğini ve yararını göz önünde bulundurur. Bu eşsiz stabil ışın profili, tedavisi hedeflenen bölge için kesintisiz ve gerekli dozda enerji gönderir. GEMINI LAZER hastanın sağlığını garantilemek amacıyla ani güç yükselmesi yapmaz. Tüm GEMINI LAZER hastaları, epidermisi koruyan contact cooling (yakın temas soğutma ) sistemi sayesinde koruma altındadırlar.

Bu GEMINI LAZERe özgü özellikler sayesinde, hasta güvenliğini en üst seviyede koruyarak, kıl köklerine ve varislere derin penetrasyon sağlayarak, dermise nüfuz ederek, dermal tabakanın yeniden şekillendirilmesinde optimal sonuçlar doğurur. 1064 nm dalga boyu, etrafa yayılmadan doğrudan derine nüfus eden ışınlar epidermalin saydam yapısından geçerek, hedeflenen bölgeye (mavi ve mor damarlar gibi) ulaşır; bu sırada epidermis pigmentleri hiçbir zarar görmez. Bilgisayar kontrollü ve 1mm ile 5mm arasında spot büyüklüğüne göre devamlı ayarlanabilen puls genişliği ile verilen akım etkisi, 0.5mm ile 4 mm'ye kadar olan damarların tedavisinde idealdir.

GEMINI LAZER SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
1 mm' den 5 mm' ye ve 10 mm' ye dek çeşitlilik gösteren spot büyüklükleriyle güvenli bir şekilde yüz kırışıklığı , varis, kıl dönmesi tedavilerinde ve epilasyonda kullanılmaktadır.
GEMINI LAZERin kendine özgü dalga boyu ve stabil ışın profili lazer enerjisini tedavi için gerekli dozda tutarak yükselip-alçalmalar yapmaz ve cilt için yanık tehlikesi oluşturmaz.1064nm dalga boyunun epidermal geçirgenliğine ilave olarak yine GEMINI LAZERe özgü paralel contact cooling (yakın temas soğutma) sistemi, epidermali korur ve tüm cilt tiplerinin güvenli tedavisini sağlayarak lazer yanıklarını önler.

Contact Cooling (Yakın Temas Soğutma)
Harvard Üniversitesi patentli soğutma sistemi ve Photon Rcycling teknolojileri sayesinde ağrısız ve komplikasyonsuz uygulamalar artık hayal değil.

Amerika'nın en çok tercih edilen Nd: YAG lazer sistemi olan GEMINI LAZERin 30 farklı FDA onayı bulunmaktadır. Bu sistemle 12 ay boyunca tüm tüy ve cilt tiplerinde epilasyon, varis tedavisi ve cilt gençleştirme uygulaması yapma imkânı vardır.

Artık Melasma (doğum sonrası leke) dahil olmak üzere en çaresiz kalınan pigmente lezyonlarda dahi sonuç alma imkanı bu üstün teknoloji sayesinde mevcuttur. Aynı zamanda bu yüksek güç ve sürat sayesinde, tedavi süreleri yarı yarıya azalmaktadır.


Arkadaşlar bu lazer epilasyonu kullanan arkadaşların ve daha geniş bilgisi olanların paylaşımlarını bekliyoruz :enbuyukkk:
 

tuzluçerez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Temmuz 2008
Mesajlar
470
Emoji Skoru
2
Lazer Epilasyon uygulamalarında bu cihazın etkisi nedir?

Daha önceki lazer sistemlerinde, lazer ışınının deri altına girebildiği derinlik 0,3-1,5 mm arasında değişiyordu, ama Harward Üniversitesi Welmar laboratuarlarında gelişen bu yeni teknoloji ile cilt altına, ktp uygulamalarında üç milimetre, nd yag uygulamalarında da yedi milimetre derinliğe inebilmek mümkündür. Gemini Lazer Sistemi’nde uygulama sonrası kılların aniden dökülmesi diye bir şey söz konusu değildir. Alexandrite lazerlerde, kıl köküne değil de kıl gövdesine yapılan atışlar sonucunda, epilasyon sonrası ani dökülmeler yaşanmaktadır. Bu durum hasta tarafından çok iyi sonuç olarak görülür. Fakat 1 ay kadar sonra o kılların tekrar çıktığı gözlenmektedir. Gemini Lazer ise kıl köklerine direk atış yapıldığı, çok derine inilebildiği için, diğer lazer’lerden daha etkili olduğunu söylemek mümkündür. Bir diğer önemli özellik ise; soğutucu sisteminin Harward Üniversitesi’nde geliştirilmiş çok yeni bir sistem olmasıdır. Uygulama esnasında, derinin üst tabakası, yani epidermisin çok iyi soğutulması, fakat kıl kökünün yer aldığı derin dermis kısmının ise yüksek bir ısı ile yakılması; daha doğrusu kıl kökünün yok edilmesi gerekmektedir.Bunu yaparken de derinin üst tabakalarının ısıdan etkilenmemesi gerekmektedir.

Lazer uygulamalarında kişilerin uzun süreli sonuç alamamalarının sebebi bu olabilir mi?

Bunun birkaç sebebi vardır; bir tanesi lazer sistemlerinin yeterli derinliklere ulaşamaması, bir diğeri ve en önemlisi, kılların vücudun değişik bölgelerinde anajen fazlarının değişik süreler içermesidir. Anajen faz; koltuk altında ve kollarda %20-30’undayken, diğer bölgelerdeki kılların %70-80’i dökülme fazında veya dinlenme fazındayken atış yaparsanız, ancak kılların %30’unda etkili olabiliyorsunuz. Anajen fazın diğer kıl köklerine de geçmesi lazım ki, etkili olabilsin. Saçta bu %80 e kadar çıkabilmektedir, ama yüz ve yanak bölgelerindeki kılların anajen fazda olabilme imkanı %70 civarındadır.

Bu cihazın diğer Lazerlerden ayıran özellikleri nelerdir? Epilasyonda süreyi kısaltabiliyor mu?

Kılların yaşam döngüsüne uymanız gerekmektedir, o yüzden Gemini sistemi’nde de anajen fazına mutlaka önem vermek lazım. Örneğin uygulama bölgesi yüz ise ilk uygulamadan 1 ay sonra, koltuk altı ve kol bölgesi ise 1,5 – 2 ay sonra ikinci seans için çağırıyoruz. Bacak bölgesinde bu süre iki üç aya kadar uzayabiliyor. Yani hastanın üçüncü seansı için 2-3 ay sonrasına kadar randevu vermek durumunda kalabiliyoruz. Gemini Lazer Sistemi’nde uygulama sonrasında kılların aniden dökülmesi diye bir şey söz konusu değildir. Alexandrite lazerlerde, kıl köküne değil de kıl gövdesine yapılan atışlar sonucunda, epilasyon sonrası ani dökülmeler yaşanmaktadır. Bu da hasta tarafından çok iyi bir sonuç olarak görülür. Fakat bir ay kadar sonra o kılların tekrar çıktığı gözlenmektedir. Gemini’de ise kıllar köklerine direk t atış yapıldığı, çok derine inilebildiği için, diğer lazerlerden daha etkili olduğunu söylemek mümkündür. Bir diğer önemli özellik ise, soğutucu sisteminin Harward Üniversitesi’nde geliştirilmiş çok yeni bir sistem olmasıdır. Uygulama esnasında derinin üst tabakası, yani epidermisin çok iyi soğutulması, fakat kıl kökünün yer aldığı derin dermis kısmının ise yüksek bir ısı ile yakılması, daha doğrusu kıl kökünün yok edilmesi gerekmektedir. Bunu yaparken de derinin üst tabakalarının ısıdan etkilenmemesi gerekmektedir. Bu yüzden Gemini Lazer’de üst deriyi koruyucu bir sistem geliştirilmiştir. Diğer lazer sistemlerinde +5 dereceye kadar soğutma sağlanırken, bu yeni sistemde -5 dereceye kadar soğutma sağlanabilmektedir. Yani siz cildin alt derinliklerine çok yüksek yoğunlukta ışın yollarken, epidermisi-5 derecede korumaya alıyorsunuz. Böylelikle yanıkların, istenmeyen lekelerin oluşumu çok fazla düşürülmektedir. Bu durum Gemini’de mümkün değildir, diğer lazerlere göre üçte bir oranında az bir enerji ile aynı sonucu alabiliyorsunuz demektir. Az kullanımı ile birlikte lekelenmeler, doku tahribatı azalıyor, şişme çok az olmaktadır. Bu süre içerisinde güneş koruyucusu kullanmak yeterlidir. İnce tüyler için hiçbir lazerde bulunmayan özel verimlik ayarı ve enerji seviyeleri mevcuttur. Böylece çok ince tüylerde bile güvenli bir şekilde çok yüksek enerji kullanılabiliyor. Genellikle diğer lazerlerde 4 adet değişik sportsize başlık varken Gemini Lazer Sistem’de 1mm’den 10 mm’ ye kadar 42 tane değişik başlık kullanabiliyoruz. 3mm ile 7mm’ ye kadar derinliğe inebiliyoruz ve az bir enerji ile bunları yapabiliyoruz. Bir başka konu ise, atış yaptığınız süre içerisinde verilen enerjinin istikrarı çok önemlidir. Diğer lazerlerde milisaniye’nin başında az, sonuna doğru yükselen bir enerji uygulanırken, Gemini’de bu milisaniye’nin tamamında aynı enerji miktarıyla atış yapıyoruz. Böylelikle, dokunun enerjiden çok fazla etkilenmemesi sağlanmaktadır. Ayrıca 21 endikasyonda FDA onayı alan tek lazer cihazı olma özelliğine sahiptir.
 
D

dr.dido

Ziyaretçi
Herkese selamlar. Arkadaşlar, öncelikle A.B.D.de herhangi bir cihazın ya da maddenin sağlık amaçlı kullanılabilirliği mutlaka FDA (food and drug academy) tarafından onaylanmalıdır. yani ABD'den ithal edilen tüm lazer cihazlarında bu onay mevcuttur. Avrupa'nın CE onayı gibi... Sizlerle paylaşmak istediğim asıl bilgi geçen sene kullandığım ND-YAg cihazıyla ilgili. Alexandrite lazer de kullandım ve karşılaştırmak gerekirse ND-YAg beni ve hastalarımı epilasyon anlamında büyük hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü etki etmesi için dozu yükseltmek gerekiyordu ve kılcal varis tedavisindeki memnuniyeti epilasyonda yaşayamadık. Alexandrite'dan çok daha fazla acı verdiğini de söylemeliyim. Hatta kendi vücudumda da denedim, acaba acı olayı abartılıyor mu diye; beni de zıplattı. ( normalde uyuşturtmadan dikiş attırabilen biriyimdir.) Sonuçta ne mi oldu; Alexandrite ile epilasyona tekrar döndük. Sevgilerimle.
 
D

dr.dido

Ziyaretçi
Selam teknik bilgilerden neyi ne kadar anladınız? Fizik okumadıysanız ya da tıp sanırım hiç bir şey!! Reklam falan diil; yaklaşık 5 aydır KK'dan arkadaşlarla bilgi ve tecrübelerimi '' lazer yapan doktordan bilgiler'' adı altında paylaşıyorum. Ben bilgive tecrübelerime dayanarak ve de herkesin anlayacağı8 günlük dilde anlatmaya çalışıyorum. Haaaa belki benim bilmediğim birşeyleri de paylaşmak isteyen birileri varsa buyursun; onur duyarım, amaaaaaa ansiklopedi karıştırmış gibi teknik ve tıbbı terimler kullanarak bir şeyler yapıyormuş gibi davranan arkadaşlara da bir ricam var: Kimse anlamadıktan sonra ne işe yarar ki yazdıklarınız?????:nazar: Amacımız ahkam kesmek diil, paylaşmak olmalı herhalde, yanılıyor muyum? DANIŞMAN arkadaşlar da NEYİN danışmanı olduklarını söylerlerse hep beraber aydınlanacağız?!? Sevgiyle ve bilgiyle kalın......:nazar:
 

aknevulgaris

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Ocak 2008
Mesajlar
1
Emoji Skoru
0
gemini lazerin teknik özelliklerini anlatmak yerine, kullanan biri warsa, o tecrübelerini anlatsınn lütfenn
 

pxixnar_07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ağustos 2008
Mesajlar
10
Emoji Skoru
0
gerçekten teknoloji okadar çabuk ilerliyoki anlatılmaz. kararınız ıveriyosunz artık bu cihaz iyi artık yaptirim diyosunuz randevularınızı alıyosunuz hadi bi cihaz daha iştitiyosunuz kullanılan bütün piyasadakileri çürütüyo hadi sil baştan tekrar yeni cihazı incelemeye alıyosnuz kullananlara soruyosnuz tabi herkes kafa karıştırıyo ben kaldım arkadaşlar artık bu halde yaşlanıp gidicem herhal böle kararsızlarla gidersem işim zor valla
 

pxixnar_07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ağustos 2008
Mesajlar
10
Emoji Skoru
0
bu cihazı kullanan varsa bide onları alalım bu platforma arkadaşlar.Şimdide bu alet çıktı bakalım doktor hanım açıklamasını gerçi
çok güzel yapmış gerçekten teşekkür ederiz .
 

mahsezer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
13 Ağustos 2008
Mesajlar
48
Emoji Skoru
0
merhaan ii günler dr. dido siz gemini lazerin alexandrite lazerdn daha etkisiz olduğunu sölemişsisiniz size katılmıorum..ben elexandrite ilede yaptırdım gemini lazerlede yaptırdım..alexandrite lazerler hemen dökülmüştü çok sevinmiştim ama 3 ay sonra tekrar çıkıodu ama daha ince olarak...yaptırdığım yerde ankarada duyulmuş bi yer bana seans süresinin artması lazım dedi..gemini duydum ve gemini kulllanan bi yer seçtim dün 4. seansıma gittim..siz ağrı verdiğini acıttığını sölediniz alexandriteden çooook daha az acı verio..ve deri altına yaklaşık 7 mm girio direk kıl köküne gidio ışınlar o yüzden kıllar hemen dökülmüo..ama alexandrite 1.5 mm deri altına indiği için kıl gövdesine etki ediğo ve o yüzden kıl kırılıp oan dökülüğü ama tekarar çıkıo aynı kıl..artı gemini lazer şuanda dünyada üretilmiş en gelişmiş lazerdir..çook pahalı oldğunu için şuan belli başlı merkezlerde..ben bunu ABD deki sitelerde araştırdım orada en ideal lazer olarak gözüküo diğer lazerle ayva tüyü kıllara etki etmio ama gemini lazer %40 %70 arasında etki edio...alexandrite bildğiniz gibi eski lazer sistemidir yurt dışında...alexandrite ile 6 seansta görmediğim etkiyi geminiyle 4 seansala ondan daha fazla gördüm...doktor değilim ama 2 senedir lazer epilasyon yaptırıyorum..ben bildiğimi ban etki edni söledim..tabi siz doktorsunuz benden çok daha fazla bigiye sahipsiniz ama ben gemini lazerin en güvenli en ideal lazer olduğunu düşüyorum ve hiç acı duymadım gerçekten çok güzel bi soğutucu sistemi var..alexandritede uyuşturucu krem kullanıodum....
 

tuzluçerez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Temmuz 2008
Mesajlar
470
Emoji Skoru
2
merhaan ii günler dr. dido siz gemini lazerin alexandrite lazerdn daha etkisiz olduğunu sölemişsisiniz size katılmıorum..ben elexandrite ilede yaptırdım gemini lazerlede yaptırdım..alexandrite lazerler hemen dökülmüştü çok sevinmiştim ama 3 ay sonra tekrar çıkıodu ama daha ince olarak...yaptırdığım yerde ankarada duyulmuş bi yer bana seans süresinin artması lazım dedi..gemini duydum ve gemini kulllanan bi yer seçtim dün 4. seansıma gittim..siz ağrı verdiğini acıttığını sölediniz alexandriteden çooook daha az acı verio..ve deri altına yaklaşık 7 mm girio direk kıl köküne gidio ışınlar o yüzden kıllar hemen dökülmüo..ama alexandrite 1.5 mm deri altına indiği için kıl gövdesine etki ediğo ve o yüzden kıl kırılıp oan dökülüğü ama tekarar çıkıo aynı kıl..artı gemini lazer şuanda dünyada üretilmiş en gelişmiş lazerdir..çook pahalı oldğunu için şuan belli başlı merkezlerde..ben bunu ABD deki sitelerde araştırdım orada en ideal lazer olarak gözüküo diğer lazerle ayva tüyü kıllara etki etmio ama gemini lazer %40 %70 arasında etki edio...alexandrite bildğiniz gibi eski lazer sistemidir yurt dışında...alexandrite ile 6 seansta görmediğim etkiyi geminiyle 4 seansala ondan daha fazla gördüm...doktor değilim ama 2 senedir lazer epilasyon yaptırıyorum..ben bildiğimi ban etki edni söledim..tabi siz doktorsunuz benden çok daha fazla bigiye sahipsiniz ama ben gemini lazerin en güvenli en ideal lazer olduğunu düşüyorum ve hiç acı duymadım gerçekten çok güzel bi soğutucu sistemi var..alexandritede uyuşturucu krem kullanıodum....
Bende daha önce lazerde ilk seansım yaklaşık 1,5 yıl önce ndyag lazerdi. Sonra acısına dayanamadığm için alexrandite denedim. Ama nd yag ın 1 seansı kadar etkili olmadığını söyleyebilirim. Gemini sanırım soğutmasıyla acı hissi daha azmış.Ben denemeyi düşünüyorum. Sizlere bildiririm hanımlar
 

mahsezer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
13 Ağustos 2008
Mesajlar
48
Emoji Skoru
0
eet acıtıoo çünküü kıl köküne kadar inioo ama geminin soğutmasıı çoook güzellll çook rahat
 
Yukarı Alt