Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Notu Gizle
  2. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Üc aylik evlilikte mutsuzluk

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Mrs3535 tarafından 14 Haziran 2018 başlatılmıştır.

14 Haziran 2018
    Konu Sahibi : Mrs3535
  1. Mrs3535

Mrs3535 Yeni Üye Üye

Ödül Puanları:
    3
    Merhaba hanimlar,

ben üc aydir evliyim. Esimi severek evlendim ama bu sevgi günden güne icimde azaliyor cünkü anlasamiyoruz.
    Esimin geliri benden cok daha düsük ve borclari var. Bu borclarin bir kismini arti ev masraflarinin hepsini ben ödüyorum. Bu beni cok mutsuz ediyor. Ve ben bu durumu her kavgada basina kakiyorum cünkü artik biktim.

Onun yani sira baska sorunlarimizda var. Kiyafetime ve makjacima karisiyor ve kisitliyor. Kendisi bu aralar sabahlara kadar PS4 oyununu oynuyor ve benimle yada ev islerinle hic ilgilenmiyor. Dün mesela isten gelir gelmez benim erkek kardesimi cagirmis oynamak icin. Sadece bir saat oynucaz, sordu kiramadim dedi. Bu tabi bir saate kalmadi ve saatlerce oynadilar, bende yatak odasina gidip yattim. Bugün kardesime sordum, esim onu cagrmis, yani bana yalan söyledi. Bu kücük olay icimi iyice sogutu. Ona bu sabah icimi döken bir sürü mesaj yazdim ama kendisi daha uyanmadi. Suan is yerindeyim ve aglamamak icin kendimi cok zor tutyorum.

Ben gercekten ne yapacagimi bilmiyorum, Bu aksam yüksek lisans mezuniyet törenim var ve aslinda onu yanimda istemiyorum. Ailem gelecegi icin onuda götürmeye mecburum. Kimseye bu mutsuzlugu hisettirmemeye calisiyorum. Sanki sorunlar büyük degil gibi gözüksede ben cok mutsuzum.

NOT: Esimi mezuniyete yanimda istemem tamamen bu sabahki kizginligilmla alakali, yoksa tabiki yanimda olmasini istedigim ilk insan. Ondan utandigim falan düsünülmüs bu kesinikle dogru degil!!

Son düzenleme: 15 Haziran 2018
    _yaamur bunu beğendi.
  2. 14 Haziran 2018
  3. Endop

Endop Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    33
    Ödemeyin borçlarını. Neden hepsini üstlendiniz ki?

Narportakal, KaraTurna, NeverOne ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. 14 Haziran 2018
  5. azkolabolbuz

azkolabolbuz Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    103
    Hanginizin daha çok kazandığının önemi yok. Siz evlisiniz. Tersi durumda da o ödeyecekti. Eğer evine bağlı, sorumluluklarının bilincinde bir adamsa yaptığınız çok yanlış. Evlenirken maaşını ve borçlarını biliyordunuz büyük ihtimalle. Ama eğer bunları saklayarak evlendiyse haklisiniz.

MrsDelfino, ozdemircan, rabbit35 ve diğer 17 kişi bunu beğendi.
  6. 14 Haziran 2018
  7. Mrs3535

Mrs3535 Yeni Üye Üye

Ödül Puanları:
    3
    Dügün masraflarini karsiliya bilmek icin bir kac aydir saglik sigortasini ödememis ve bu hafta toplu olarak ödenmeseydi haciz gibi birsey gelcekdi. Biz yurt disinda yasiyoruz ve bu rakam 1300€ ve benim bundan haberim yoktu. Onun haricinde vergi borcunu kapatmak icin ben nisanliyken kredi almistim cünkü esime verilmiyor. O bu parayi bana her ay veriyordu ama onuda aylardir veremiyor ve ben üstlenmek zorundayim. Evet bunlari bilerek evlendim ama ev ile alakali ödemelerede üstüme binince artik tasiyamiyorum.

limelemon bunu beğendi.
  8. 14 Haziran 2018
  9. azkolabolbuz

azkolabolbuz Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    103
    Sonuç olarak siz bir silesiniz. Bakın siz çalışmasaydınız bunların hepsi onun omuzlarında olacaktı ama herkese normal gelecekti. Sizce de haksızlık değil mi. Eğer bu nedenlerle sevginiz bittiyse zaten sevmemişsiniz.

MrsDelfino, Fb 1907, hacerinko ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  10. 14 Haziran 2018
  11. Miyav68

Miyav68 Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    28
    Verdiği parayi basima kakan bir insanla bende ilgilenmezdim . Acaba eşinizin size sevgisi kaldı mı ?
    Nasi çirkin bir davranış bu hayatınızı paylastiginiz adamla paranızı mi paylaşamıyorsunuz

MrsDelfino, Fb 1907, AmberRose ve diğer 32 kişi bunu beğendi.
  12. 14 Haziran 2018
  13. Spizella

Spizella Realist Pro Üye

Ödül Puanları:
    163
    Adamı eze eze bi hal olmuşsun
    Yeni mi çıktı borçları?
    Bizim de durum öyle ama sonuçta adam kazandığını ortaya koyuyor
    AramıZda paranın lafı olmaz

Yüksek lisans mezuniyetinde niye istemiyosun? Ne güzel işte yanında olmaktan gurur duyar.

Ben de eşimle saatlerce ps4 oynuyorum
    İşleri de canımız istediğinde yapıyoruz
    Bu konuda 2 saat oynayınca hadi 1 saat de iş yapalım diye kaldırırsın sonra yine oynasın

1Sen, Calamityy, Linabasel34 ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  14. 14 Haziran 2018
  15. AnlatmayaGerekYok

AnlatmayaGerekYok Ekspresko sıcak içilir lütfen. Üye

Ödül Puanları:
    123

Evlenmeden önce eşinin ne kadar maaş kazandığını ve borçlarını bilmiyor muydun?
    Biliyorsan bu duruma yapabilecek bir şey yok, ama örnek veriyorum sana 5 bin lira kazanıyorum dedi de 2 bin lira mı alıyormuş bunu mu öğrendin ya da borç olduğunu bilmiyordun da evlendikten sonra mı çıktı bu borç.

İşin içerisinde yalan dolan yoksa, düğündeki takılarımı satar borcu öderim. Eşim de çalışır ben de zamanla her şey yoluna girer.

Ps olayını abarttığını düşünüyorum oynayabilir, adam dışardaki cafelerde sabaha kadar oynamıyorki evde oynuyor. Erkekler çocuk gibi, benim eşim de oynar hatta seninki gibi kardeşimi çağırır, oynarlar.

1Sen, Canlicenaze ve Less-is-More bunu beğendi.
  16. 14 Haziran 2018
  17. Mrs3535

Mrs3535 Yeni Üye Üye

Ödül Puanları:
    3
    Haklisiniz ama onunla alakali problemim sadece para konusu degil. Genel olarak birseyler yolunda gitmiyor sanki. Mutlu olamiyorum. belkide sorun bende

18. 14 Haziran 2018
  19. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Ödül Puanları:
    288
    Daha 3 ay olmuş evleneli evlenmeden önce maddi durumunu da borçlarını da pekala biliyordunuz şimdi mi sorun oldu? adam ne yapsın ki kumar oynayıp borç yapmadı ya. Düğün masrafları nedeniyle sağlık sigortasını ödeyememiş o zaman fedakarlık edip düğün yapmasaydınız ya da daha makul birşeyler olsaydı, vergi borcu varmış kredi çekemediği için siz çekmişsiniz

ama başına kakacaktınız madem hiç yapmasaydınız yani eşler arasında bunların konu olup da yok soğudum falan ben kabul edemiyorum meazuniyet töreninde bile adamı yanınızda istemiyorsunuz bunun borçla falan alakası yok siz malesef eşinizi sevmiyorsunuz neden evlendiniz onu da anlamadım 3 ayda bu raddeye gelinir mi senelerce borç ödüyorsunuz sanki cefa olmada sefa olmaz

1Sen, lonelybuthappy, Moon1224 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.