• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Ufukta evlilik yoksa çeyize neler alınabilir?

herasmom

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
275
597
Merhabalar ablalarım Ben üniversite 2.sınıfa giden,20 yaşında bir kızım. Ne nişanlıyım ne sözlü. Aslına bakarsanız sevgiliyi bırak hayatımda hiçbir erkek yok 3 yıl sonra okulum bitecek ondan sonra ne olacaksa olur yani 3 yıldan önce evlenmeyi düşünmüyorum birisi olsada.
Şimdii size sorum, şimdiden neler alabilirim çeyizim için? 90parça Çatal-Bıçak takımım-1 Nevresim takımı+pikem var. Diğer ufak tefek şeylerde var ama çok değil tabi. Sıfırım diyebiliriz. Sizce yavaştan neler alabilirim? Ne alıp kenara atmalıyım? Hem yavaş yavaş almak bütçe açısından da çok iyi olacaktır. Mesela bir taksite girerim biter sonra öbürüne derken evleneceğim zaman rahat etmiş olurum. Yardımcı olur musunuz lütfen :) (Lütfen ayrıntılı yazın. Mutfak eşyasıysa ne alabilirim- ya da nevresim filan mı- bornoz-havlu tarzı mı)

KarrTanesii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2014
530
630
Ben hic bir çeyiz almadım. Çeyize harcayacağım parayı biriktirdim :) baya birikmis param oldu.
Böylelikle hem çeyiz için evde yer ayırmadım, hemde çeyiz ihtiyacim oldugunda hepsini toptan ve takım olarak en yeni modelleri almayı düsünüyorum :)

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
12 Ekim 2009
17.491
24.190
Daha dur bismillah, okulun bitsin önce bir.. Okul bitince de pat diye evlenmez, bir işe girer o zaman almaya başlarsın çeyizini.. Ben o şekilde yaptım, hiçbir eksiğim yoktu evlendiğimde..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

herasmom

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
275
597
Ben hic bir çeyiz almadım. Çeyize harcayacağım parayı biriktirdim :) baya birikmis param oldu.
Böylelikle hem çeyiz için evde yer ayırmadım, hemde çeyiz ihtiyacim oldugunda hepsini toptan ve takım olarak en yeni modelleri almayı düsünüyorum :)
El altında para biriktirmem çok zor kesin harcayacak bir şey bulurum. Ama bankada biriktirilebilir evet mantıklı teşekkürler :)

Daha dur bismillah, okulun bitsin önce bir.. Okul bitince de pat diye evlenmez, bir işe girer o zaman almaya başlarsın çeyizini.. Ben o şekilde yaptım, hiçbir eksiğim yoktu evlendiğimde..
Acelem yokta böyle çeyiz düzmek,alışveriş,araştırmak hoşuma gidiyor o yüzden yoksa erken evlenmek filanda istemiyorum zaten :KK70: Ve dediğim gibi kuzenlerim hep son anda aldı parasal olarak çok sıkışılıyor özellikle benim gibi çeyizi bomboş olanlar :)

Sonilmek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2018
416
399
Ceyiz alacaginiza yasiniz genc yiyip icip gezin kiyafetinize tatilinize harcayin ceyiz yapip ne yapacaksiniz hem modeli gececek hem daha nisanli bile degilsiniz ne kadar duracak evde yer kaplayacak belli degil biraz biraz birikim de yapabilirsiniz evleneceginiz zaman hepsini toptan ve en son moda alirsiniz..

herasmom

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
275
597
Ceyiz alacaginiza yasiniz genc yiyip icip gezin kiyafetinize tatilinize harcayin ceyiz yapip ne yapacaksiniz hem modeli gececek hem daha nisanli bile degilsiniz ne kadar duracak evde yer kaplayacak belli degil biraz biraz birikim de yapabilirsiniz evleneceginiz zaman hepsini toptan ve en son moda alirsiniz..
Çok teşekkür ederim yeterince yiyip geziyorum merak etmeyin bundan zor ödün veririm :) Ozaman normal devam ediyorum şuan madem bayağa erken :))

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
12 Ekim 2009
17.491
24.190
Acelem yokta böyle çeyiz düzmek,alışveriş,araştırmak hoşuma gidiyor o yüzden yoksa erken evlenmek filanda istemiyorum zaten :KK70: Ve dediğim gibi kuzenlerim hep son anda aldı parasal olarak çok sıkışılıyor özellikle benim gibi çeyizi bomboş olanlar :)
Tamam son anda alma zaten, okul bitince başlarsın, e hemen evlenmeyeceğine göre :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Emira SY

Mutluluğun resmini çizen üye :)
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Aralık 2015
11.851
30.219
Kenara gram altın at kesinlikle cevizden daha mantıklı. Kim bilir belki daha çok hoşuna giden şeyler göreceksin ama daha önce aldığın için alamayacaksin ya da aldıklarının modası geçecek evlenene kadar...

Esila09

Popüler Üye
Pro Üye
1 Ekim 2010
8.695
14.357
Kenera altın alın koyun
Benim gibi yufka yürekliyseniz aldııklarınızın çoğunu hediye dağıtır, sonra yine alırısnız :KK70:

Yukarı Alt