Üniversite mi? Bölüm mü?

sekey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
arkadaşlar birşey sormak istiyorum.ben nğde üniversitesi fen edebiyat biyoloji kazandım.şöyle bi tepki aldım"neden niğde yazdınki bilindik bi üniversite yazsaydın başka bölüm olsaydı" dedi.
üniversite okumak için;bilindik üniversitede herhangi bölüm okumakmı önemli,yoksa herhangi bi üniversitede bildiğin bölümü okumakmıı??
:uhm:

xxtinaxxoxzqe

İyi ki Varsın Kocişim <3
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
hyr cnm tabikide istedigin bölümü okuman önemlidir sonucta cok iyi bir üni okuyp alaksız bi bölüm okuman daha mı iyi olur yanikafamçokkarıştı önemli olan o bölümü okurken zevk almn mutlu olmm ve bitirdiktn sonrada okudugun işi yapmak hihoyyyt

Slogan

dolaşayım damarlarında...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.941
önemli olan gelecek vaad eden iş imkanı geniş sevebilecegin bir bölümde okuman

lost87

Uyanalım Gaflet Uykusundn
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
23
ne yazıkki üniversite

kariyer yönetimi kursuna giderken...
özel bir kuruluşun halkla ilişkiler müdürüne şu soruyu sormuştum aynen yazıyorum...
eleman alırken
ODTÜ bitirmiş bir öğrenciyimi yoksa başka bir üniversiteden mezun olmuş birisinimi alırdınız diye sormuştum...
bana cevabı elbette ODTÜ demişti...

yani bu gerçek...

masal perisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
losta kısmen katılıyorum ama tamamen değiL...bazı büyük kuruluşlarda dediği gibi üniversite önemli olur ama bir yere kadar...bunu unutmayın..Önemli olan kişinin üniversiteden sonra kendini yetiştirmiş olması önemli..bu iş tecrübesi de olur...ilgili bölüm yüksek lisansıda olur.....yabancı dil de olur.
birde önemli olan kişinin girişken olması......Odtü mezunu olupta girişken,konuşkan olamayan diksiyonu düzgün olmayan sesssiz insanlarda var.yani kendini ifade edemeyen...kendini sunamayan....iki üniversite bitirmiş de var kendini ifade edemeyen........iş hayatında önemli olan girişken kendine güven ve başarıdır....mülakatlarda ne mezunu olursan ol..kendini iyi ifade edebilen kişiler başarılı olur...sessiz suspus kendine güvenmeyen aslında var olan kapasitesini sunamayan kişiler boğaziçide olsa odtüde olsa geri kalır..bunu da unutmayalım.

ozicelcius

üçüzlerime kavuştum.:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
bende üniversite diyenlerdenim....adı olan bi üniversitenin her bölümü iş alanı saglıyo....iş başvurularında önce üniversite sıralaması ardından kişinin mesleki donanımı önem kazanıyor....

lost87

Uyanalım Gaflet Uykusundn
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
23
bende üniversite diyenlerdenim....adı olan bi üniversitenin her bölümü iş alanı saglıyo....iş başvurularında önce üniversite sıralaması ardından kişinin mesleki donanımı önem kazanıyor....

aynen katılıyorum canım...

sekey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ewet üniversite elbette önemli ama sonucta ben odtü kazanıp muhasebe okusam dahamı iyi olurdu yanii?? ee bide kredimi yüksek tutup baska üni.ye gecebilme ihtimali war bunun yüksek lisansı warr ws.warr
senağlamaüniyi kazandığıma sevinemiyorumm yafff:çok üzgünüm:

E

EU2

Ziyaretçi
sevin canım sevin kazandığına bak ben kazanabileyim diye ne emek veriyorum ne ter döküyorum sen ne güzel kazanmışsın işte böyle şeylerle sıkma canını

charming

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Evet üniversite adı geçerli oluyor çoğu zaman,ama tanınmış belli başlı büyük kuruluşlarda.

Siz bu alanda kendinizi geliştirirsiniz eğitiminize yüksek lisansla iyi bir üniversitede devam eder geleceğinize bakarsınız.

Yukarı Alt