• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Uyuyamıyorum

Igm

Farklı
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
778
2.472
3 Ay önce doğum yaptım. Bekarkende ailevi problemler yaşadım. Evlendikten sonra da. Bu doğum sonrası yine stresli geçti benim için.
Şimdi çok uykum var fakat uyuyamıyorum.
Tam uykuya dalıyorum ya bebek uyanıyor emzirme alt değiştirme derken uykum geri açılıyor. Tekrar uyumakta yine güçlük çekiyorum. Tam uyuyorum yine bastan aynısı.
Çok uykum var ve uykusuzluk artık günümü etkiliyor gittikçe daha sinirli olmaya başladım..
Abartmıyorum hiç iş yapmıyorum çünkü hiç gücüm yok.
Smdi de bas ağrısı başladı 3 gündür geçmiyor. Dusunmekten bıktım.
Benim gibi kötü dönemlerden geçenler yardım edin destek olun lütfen :KK43:

Igm

Farklı
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
778
2.472
Bende artık öyle olduğunu düşünmeye başladım. Bazı problemler üst-üste geldi ama doktorsuz atlatabilir miyim acaba diye de düşünüyorum.
Düşünmekten nasıl vazgecebilirim

hepgenc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2017
1.191
1.749
Ben de cok zor gunlerden gectim canim. Aylarca ev isi pek yapmadim. Bebegin yaninda uzandim genelde. Uykusuzluk suresi uzadikca insan daha da uyuyamiyor. Biraz zamana ihtiyac var. bebeklerin ilk uc ayi uyku duzenleri pek olmuyor. Yeni yeni duzen kurulacak. Bu duzen guzel oturursa aksam erkenden yatar sen de sabaha kadar rahat olursun. Hem esinle de vakit geçirebilirsiniz.

• Beğen
Reactions: Igm

Igm

Farklı
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
778
2.472
Ben de cok zor gunlerden gectim canim. Aylarca ev isi pek yapmadim. Bebegin yaninda uzandim genelde. Uykusuzluk suresi uzadikca insan daha da uyuyamiyor. Biraz zamana ihtiyac var. bebeklerin ilk uc ayi uyku duzenleri pek olmuyor. Yeni yeni duzen kurulacak. Bu duzen guzel oturursa aksam erkenden yatar sen de sabaha kadar rahat olursun. Hem esinle de vakit geçirebilirsiniz.
Artık o mu başka bi insan ben mi yaşadıklarımdan değiştim bilmiyorum. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum yapayalnizim. Konuştuğumda beni dinleyen kimse yok sadece çenemi yoruyorum. 2 çocukla düzen oturtamadım. Çok zor günler geçiyorum çok :KK42:

hepgenc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2017
1.191
1.749
Cocuklar butun vaktimizi aliyor. Esimizle iliskimiz eskisi gibi olmuyor malesef. Resmen ayni evdeyiz ama eski biz degiliz. Yemek ye, topla. Cocuklarla oyna, uyut ve uyu, gece boyu kalkmalar. Bunlar bizi yipratiyor. Benim de iki bebegim var. Hem de biri 21 aylik, biri 5 aylik. Bazen kafayi yiyecek gibi oluyorum, biraz dinlenebilmek istiyorum. Biz de bebeklerimizle buyuyoruz ve degisiyoruz. Esimle birbirimize vakit ayirmaya calisiyoruz. Cok mumkun olmasa da cocuklar disinda konulardan konusmak butun havamizi degistiriyor. Ayni diziyi izleyip konusmak cok iyi geliyor mesela. Gun icinde birbirinize mesaj atin mesela. Bu hislerinizi esinizle paylasin bikmadan. Hemen hemen

• Beğen
Reactions: Igm

hepgenc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2017
1.191
1.749
Artık o mu başka bi insan ben mi yaşadıklarımdan değiştim bilmiyorum. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum yapayalnizim. Konuştuğumda beni dinleyen kimse yok sadece çenemi yoruyorum. 2 çocukla düzen oturtamadım. Çok zor günler geçiyorum çok :KK42:
Bie belgesel izlemistim. Cocuk buyutmek bir koy ister diyordu. Gunumuzde sort duvar arasinda tek basimiza cabaliyoruz. Alt katya bir anne aglarken ustunde baska bir anne agliyor gizlice. Kimsenin kimseye faydasi yok ve sorunlar ortak. Yasadigimiz bu bence. Aileden birilerk cocuklarla biraz oynadiginda cok rahatliyorum. Cocuklarin da buna ihtiyaci var. Keske boyle anneler birbirimize destek olabilsek. Benim de cok ihtiyacim var.

Ruhum Buruk

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
505
1.080
3 Ay önce doğum yaptım. Bekarkende ailevi problemler yaşadım. Evlendikten sonra da. Bu doğum sonrası yine stresli geçti benim için.
Şimdi çok uykum var fakat uyuyamıyorum.
Tam uykuya dalıyorum ya bebek uyanıyor emzirme alt değiştirme derken uykum geri açılıyor. Tekrar uyumakta yine güçlük çekiyorum. Tam uyuyorum yine bastan aynısı.
Çok uykum var ve uykusuzluk artık günümü etkiliyor gittikçe daha sinirli olmaya başladım..
Abartmıyorum hiç iş yapmıyorum çünkü hiç gücüm yok.
Smdi de bas ağrısı başladı 3 gündür geçmiyor. Dusunmekten bıktım.
Benim gibi kötü dönemlerden geçenler yardım edin destek olun lütfen :KK43:
Bende sen gibiydim canim esimle sorunlar ikiz bebekler 2 saatte bir beslenmeleri bezleri birde yemek temizlik vs sorumlulugu tek basima yettim hepsine.Bebeginin uyudu zaman hemen dinlenme moduna gec uzan zaten yanindadir o uyandigi an duyarsin kendini boyle boyle rahatlat her firsatta gunduz gece deme bebegin uyudugunda uyumaya dinlenmeye calis.Basit yemekler yap zaten bikac ay sonra bebegin uzun uykuya gececek sende rahatlayacaksin bebeginden onemlisi yok hic bir sikintiyi kafana takma.Ama atlatamiosan psikolojik destek al

Igm

Farklı
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
778
2.472
Bie belgesel izlemistim. Cocuk buyutmek bir koy ister diyordu. Gunumuzde sort duvar arasinda tek basimiza cabaliyoruz. Alt katya bir anne aglarken ustunde baska bir anne agliyor gizlice. Kimsenin kimseye faydasi yok ve sorunlar ortak. Yasadigimiz bu bence. Aileden birilerk cocuklarla biraz oynadiginda cok rahatliyorum. Cocuklarin da buna ihtiyaci var. Keske boyle anneler birbirimize destek olabilsek. Benim de cok ihtiyacim var.
Eşimle eskiden hiç durmadan mesajlasirdik smdi gün içinde hiç konuşmuyoruz. Akşamlarda gemide tartışıyoruz. Ona dil dökmekten ilgi istemekten biktim.. gururum yerle bir sanki. Ben başkasıyım. Çocuklarımla çok mutluyum fakar yetişemiyorum hiç biseye yalnızım. Biraz yemek falan düzen oturtsam.. bir de hiç susmadan biriyle dertlerden konuşsam. Beynim sorun düşünüp karakterimi aşırı sınırlı yapmaktan başka ise yaramaz oldu

Igm

Farklı
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
778
2.472
Bende sen gibiydim canim esimle sorunlar ikiz bebekler 2 saatte bir beslenmeleri bezleri birde yemek temizlik vs sorumlulugu tek basima yettim hepsine.Bebeginin uyudu zaman hemen dinlenme moduna gec uzan zaten yanindadir o uyandigi an duyarsin kendini boyle boyle rahatlat her firsatta gunduz gece deme bebegin uyudugunda uyumaya dinlenmeye calis.Basit yemekler yap zaten bikac ay sonra bebegin uzun uykuya gececek sende rahatlayacaksin bebeginden onemlisi yok hic bir sikintiyi kafana takma.Ama atlatamiosan psikolojik destek al
Bebeğim uyuyunca uyuyamam çünkü bi çocuğum daha var. Sana helal olsun valla yetebilmişsin. Yemek temizlik falan diyosun bende hiç biri yok.. uykusuzluktan zaten yarım saat vakit bulsam dermanim yok. Bi kaç ay sonra daha iyi olacağını biliyorum ama bi kaç ay sanki hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor

Yukarı Alt