1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
  3. Notu Gizle

uyuyan bebeğinizi gece emziriyor musunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve biricik_tuana tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : biricik_tuana
  1. biricik_tuana

biricik_tuana uniQuee Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    uyuyan bebeğinizi gece o uyurken emziriyor musunuz veya uyandırıp mı emziriyorsunuz?

2. 1 Eylül 2010
  3. 06_gelincik_05

06_gelincik_05 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım bebeğinin kaç aylık olduğuna bağlı.mesela bir iki aylıksa 3 saatte bir uyusada uyanıkken kaldır emzir.ama 4-5 aylıksa bence gerek yok.

4. 1 Eylül 2010
  5. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızım 4 aylık ve geceleri acıktığında 2 satte bir kendisi sesler çıkarıyor bende emziriyorum.benim uyandırmama gerek kalmıyor.eğer 3-4 saatten daha fazla aç kalıyorsa ve kendisi uyanmıyorsa mutlaka sen uyandırıp emzir.

6. 1 Eylül 2010
  7. Tuyann

Tuyann Varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğim 3 ay 10 günlük. Ben ilk günden beri geceleri dahi uyuyorsa bile uyandırıp emziriyordum. Zaten sonradan kendi kalkıp emmeye başladı. Mesela 11 12 gibi emziriyorum sonra kendi zatn 3 4 gibi kalkıyor ozamanda emziriyorum. Bence emzirmek lazım. Gerçi annem kızım uyku düzenini bozuyorsun sonradan zorlanırsıın diyor. gece 12 gibi emzir birde sbah emzirirsin 6 7 gibi diyor 6 saat çok gibi geliyor bana. İçim rahat etmiyor onun için 3 4 saatte bir mutlaka emziriyorum ben. Oda alıştı zaten bu duruma.

8. 1 Eylül 2010
  9. buket_04

buket_04 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benimde kızım 1 aylık bende gece uyanmazsa uyandırıp emziriyorum bebek daha acıyorum aç kalmasın diyeee

10. 1 Eylül 2010
  11. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    bebek 3 aylıktan fazla ise ve gece emmek için uyanmıyosa çook şanslı annelerdensin sabah emzirebilirsin. çünkü 3aydan sonra bebek beslenmeden 4-5 saat uyuyabiliyor. ama daha küçükse mutlaka gece emzirmen lazım gelişebilmesi için.

12. 1 Eylül 2010
  13. zelzela

zelzela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    oğlum 4 aylık olmasına rağmen günlük olmasada ara bir uyandırıp gece emziriyorum

14. 1 Eylül 2010
  15. biricik_tuana

biricik_tuana uniQuee Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    kızım 2.5 aylık, gece 12 gibi emziriyorum, bazen 3te ve 5te kalkıyor, bazen sadece 5'te kalkıyor, bu ay pek kilo yani gram almadı, ayrıca 5 dakika emip bırakıyor. doktorumuz da gece uyuyorsa uyandırma, hatta ağlamıyorsa bırak kendi kendine tekrar uyusun demişti 2. ay kontrolumuzde. ayrıca bazı bebekler büyüdükleri için 5 dakikada doyabilirler de demişti. artık bilmiyorum doktora gidene kadar kilo aldı, aldı... almadı durum değerlendirmesi yapacağız doktor amcamızla...