uzaktan eğitim lütfen yardımcı olurmusunuz

december90

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
17.003
252
bu uzaktan eğitimde çalışanlar ve açıköğretim okuyanlar içinde geeçrli mi?nerelerde var istanbul üniversitesinde duymuştum ben ,ama başka nerelerde var ,nasıl bulabilirim acabna?4 yıllık olmuyor mu bu uzaktan eğitim ?

Eruhez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2012
118
1
Öncelikle hayırlı olsun iyi dileğin içinde çok teşekkür ederim..

Hangi üniversite ve hangi bölüm olduğunu bilmiyorum seninkinin ama;

Ben Sakarya Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı (uzaktan eğitim) 2 sınıf öğrencisiyim ve bizde sistem şöyle..

İnternet üzerinden dersler pazartesi günleri bir haftalık olarak düzenli yayınlanıyor..

5. haftada kısa sınav1

9 haftada kısa sınav 2

10 haftada vizelerimiz oluyor internet üzerinden..

Daha sonra 14. haftada bizzat hafta sonu 2 gün iki oturum şeklinde c.tesi var pazar ünide öğretmen gözetiminde finallerimiz oluyo ve dönem kapanıyo..

şartlar ise her dönem 7 ders alıyoruz ve o dersleri okul bitene kadar vermek zorundayız..

diyelim sınavdan kaldık yaz okulu var, ondan da kaldın ikinci yıl birinci senenin derslerinide alıp verebiliyosun.. Bu şekilde 2 yıl hiç altan ders bırakmadan 2.00 ortalama şartıyla mezun oluyosun

aklına takılan bişey olursa her daim yazabilirsin.. rabbim herkese zihin açıklığı ve kolaylık versin..

ben bişey sorabilirmym? bilgisayar programcılığı nasıl bi bölüm? bende o bölüme gidebilirim..

Sda01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2011
622
3
Istanbul universitesi acik ve uzaktan egitim fakutlesi cografya ogrencisiyim.
Babam sehirdisi istemedigi icin boyle oldu :-(
Sinavlari icin istanbula gidiyorum yalnizca. Cok eglenceli oluyor :-D

Yorgun

Ama azimli
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2010
345
52
Istanbul universitesi acik ve uzaktan egitim fakutlesi cografya ogrencisiyim.
Babam sehirdisi istemedigi icin boyle oldu :-(
Sinavlari icin istanbula gidiyorum yalnizca. Cok eglenceli oluyor :-D
bende düşünüyorum fakat sınavlar hafta sonu iki gün oluyormuş peki şehir dışından gelenler nerede kalıyorlar acaba oteldemi?tek başıma olacağım için aklıma çok takıldı.

Sda01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2011
622
3
bende düşünüyorum fakat sınavlar hafta sonu iki gün oluyormuş peki şehir dışından gelenler nerede kalıyorlar acaba oteldemi?tek başıma olacağım için aklıma çok takıldı.
Onu sen ayarliyorsun akraban varsa onda yoksa otelde mecburen ogrenci evleri falan var

Maritsa

Bazen sktri cekmek lazim
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2011
4.199
22

Ben Sakarya Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı (uzaktan eğitim) 2 sınıf öğrencisiyim ve bizde sistem şöyle..

İnternet üzerinden dersler pazartesi günleri bir haftalık olarak düzenli yayınlanıyor..

5. haftada kısa sınav1

9 haftada kısa sınav 2

Daha sonra 14. haftada bizzat hafta sonu 2 gün iki oturum şeklinde c.tesi var pazar ünide öğretmen gözetiminde finallerimiz oluyo ve dönem kapanıyo..

şartlar ise her dönem 7 ders alıyoruz ve o dersleri okul bitene kadar vermek zorundayız..

diyelim sınavdan kaldık yaz okulu var, ondan da kaldın ikinci yıl birinci senenin derslerinide alıp verebiliyosun.. Bu şekilde 2 yıl hiç altan ders bırakmadan 2.00 ortalama şartıyla mezun oluyosun

aklına takılan bişey olursa her daim yazabilirsin.. rabbim herkese zihin açıklığı ve kolaylık versin..
Canım derslerine katılıyor muydun ?

SevgiliMelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
585
14

5. haftada kısa sınav1

9 haftada kısa sınav 2

uzaktan eğitime nasıl başvuru yapılıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

SevgiSena_54

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2013
80
0
bende sakarya üniversitesi insan kaynakları bölümünde uzaktan eğitimde okuyorum . İK bölümü gibi kamu yönetimi , uluslararası ilişkiler , işletme , maliye gibi iktisadi idari ve işletme fakültelerinde bulunan progrm şekilleridir. bizim okul günlerimiz cuma ve cumartesi günleri oluyor . onun harici internet sitemiz var oradan video ve hocaların pdf olarak ders notlarına ulaşabiliyoruz. ama eğer gördüğünüz iki günlük ders size yetmiyorsa örgünler ya da ikinci öğretimle ile de derslere girebiliyorsunuz . derslere aynı hocalar giriyor aynı konu bi tık daha kapsamlı anlatılıyor . ben bölümümden çok memnunum denildiği gibi hafta içi part işler buluyorum dönemsel olarak o aralarda çalışabiliyorum . en büyük avantajı da diplomanızda uzaktan eğitim olduğunuz yazmıyor . örgünlerle aynı kategoride oluyorsunuz. harç ücreti olarak bir dönemde 877 + 877 olarak ödüyoruz ama 4 yıllık üniversite için değer:KK42::KK42:

Yukarı Alt