üzülüyorum kızlar! oğluşum çokmu zayıf?

S

sev_al

Ziyaretçi
bugünlerde de bu konuyu kafaya takmış durumdayım.
oğluşum sekizbuçuk aylık olmak üzere. ve bana göre yaşıtlarından çok zayıf bu durumda beni üzüyor. 2595 gr doğdu. birkaçgün sonra 2500 e düştü. şimdiyse sadece 8.100 gr.
çok hareketli hiç yerinde durmuyor. yemeside fena değil.
merak ettiğim hiç kilo almadan (bazı aylarda) bir bebek sabit kilosunu koruyabiliyormu. heray kilo alması gerekiyormu?
paylaşımlarınıza ihtiyacım var...

zuzu08

yakışıklı erkegim
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
306
canım benim oğlumda yaklaşık 8 ilo filan ve benimkide çok hareketli maşallah sence kilo alıpta hareketsiz olmasını istermiydin bebişini allah korusun obez olur böylesi daha iyi hem kafana takma onun kilosu iyi bence

Banan

Eşine Sırılsıklam Aşık..!
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
benim kızım üç yaşında oldu maşallah...şimdi kızımın küçükken kullandığım kilo çizelgesine baktım da benim kızım da aynen senin oğlun gibi hatta daha zayıfmış...ama şimdi yaşıtlarına göre uzun boylu ve çıtı pıtı bir kız..maşallah çok da sağlıklı..güzel de yiyor yemeğini..kafana takma...bir problem yok..

Gkcn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
bebekler ilk altı ay günde 20-30 gr,altıncı aydan sonra ise 15-20 gr alırlar. bunu bi doktorun yazısında okudum.8 aylık bi bebek en az 6300 gr,en fazla 10900 gr olmalıdır.senin bebeğin ortalaya uygun.kilosu normal bence.zaten önemli olanda sağlıklı olması değil mi?

zerrinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
canım normal zaten doğumdan sonra her bebek o sişliği atıp biraz kilo verir bebeğin sağlıklı olsun saglığı yerinde ise ne yapıcan kilolu cocuğu

ozlem24

henuz rutbeye daha var:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
sagligi yerinde olsunda kilo alir canimya benim oglum var bebekken kilosu vardi simdi cok zayif 5 yasina girdi giriyor yemek seciyor cop gibi ben kafaya takiyorum ama doktoru gayet saglikli diyor sagligi yerinde olsun kiloda alir ins takma bukadar

bigsize83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
cnm kilosu bence normal. hem çok şişmaan olmakta ii değil.geçen televizyonda bir doktor "artık şişman bebekleri pek sevmiyoruz.ilerde şeker,astım vs. gibi hastalıklara yakalanma şansları daha fazla oluyor"dedi .
sağlığı yerinde olsunda kiloluda olmasın.
sağlıkla büyüt bebeğini.

deniz...

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
benim kzımda 10.ayın bitirdi 8200gr boyu 71 cm hiç iştahı yok dr bi iştahsızlık uzmanı profösöre gönderdi dedim başka bi dr daha götürim dr bana kendini meşgul edicek bişey bul bebeğil ço sağlıklı ve hareketli hiç gerek yok dedi iştah açıcı bi şurup verdi şuan biraz yiyo ama dr bana dediğine göre bi gelişim geriliği olsa boyu uzamaz kısa kalırmış hem şimdi havalarda çok sıcak insanın canı ne bişey istiyo ne bişey yiyo şimdi tam hereklendiği zaman kilo almaması bence çok normaldir sağlığı yerinde olsun varsın zayıf olsun

S

sev_al

Ziyaretçi
benim kzımda 10.ayın bitirdi 8200gr boyu 71 cm hiç iştahı yok dr bi iştahsızlık uzmanı profösöre gönderdi dedim başka bi dr daha götürim dr bana kendini meşgul edicek bişey bul bebeğil ço sağlıklı ve hareketli hiç gerek yok dedi iştah açıcı bi şurup verdi şuan biraz yiyo ama dr bana dediğine göre bi gelişim geriliği olsa boyu uzamaz kısa kalırmış hem şimdi havalarda çok sıcak insanın canı ne bişey istiyo ne bişey yiyo şimdi tam hereklendiği zaman kilo almaması bence çok normaldir sağlığı yerinde olsun varsın zayıf olsun

haklısın arkadaşım ama konu oğluşum oldumu bende akan sular duruyor ( eminim herkeste öyledir) zaten sağlık sorunları var bide kilo alamayınca hemen panikledim
anne yüreği işte

babyalp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
evet ya şu kilo problemi bizde de var. oğlum 10 aylık oldu 7800 gr. ne yapsam bilemiyorum. hiçte iştahı yok

Yukarı Alt