• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Vajina mantarı oldum galba

Dnz1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2014
445
245
27
Kızlar çok özür diliyorum utanarak yazıyorum ama bayram dolayısıyla hastaneler kapalı acilede bu sebebten gidemem dün fark ettim vajinamın iç kısmında beyazlıklar var küçük küçük beyaz parçalar hiç böyle olmamıştı birazda içi kaşınıyor acaba mantar mı ki başına böyle bir şey gelen var mı ?

Blacklight

boşuna yorma beni
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
1.099
1.030
22
Kızlar çok özür diliyorum utanarak yazıyorum ama bayram dolayısıyla hastaneler kapalı acilede bu sebebten gidemem dün fark ettim vajinamın iç kısmında beyazlıklar var küçük küçük beyaz parçalar hiç böyle olmamıştı birazda içi kaşınıyor acaba mantar mı ki başına böyle bir şey gelen var mı ?
Evet olabilir bi kadın doktoruna görünün, kaşıntı ve yanma bende de oluyordu onun ileri evresi çok kötü eğer enfeksiyon ise de hemen tedavi olursunuz, sirkeli su ile taharet almayı deneyin çok iyi geliyor ama ev yapımı sirke olsun.
Bide dut kürü yapın sabah akşam bi avuç dutu 1 bucuk bardak su da kaynatıp için çok etkili.
Ayrıca doktorum bana pamuklu iç çamaşırı kullanmamı tavsiye etti, benim ki sirkeli su ile taharet ve pamuklu iç çamaşırı giyince geçmişti hamdolsun. Şifa olsun 🌹

derince

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
176
228
27
Aynısı bende de oldu dünden beri .. beyaz topak beyazlık var silince geçiyor ama içi bembeyaz olmuş sürekli iltihap geliyor .. antibiyotik kullanamıyorum ,sirke deneyeceğim bir de mantar için krem inşallah faydası olur bende de yanma ve kaşıntı var

bluespirit94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2020
37
16
26
Keşke vajinal mantara kendi kafanıza göre antibiyotik kullanmasaydınız, doktor tek hap flucan veya fitil yazardı muhtemelen o yüzden doktora gitmenizi tavsiye ederim, antibiyotik kullandığınızda vajinanızdaki yararlı bakterileri de öldürüyorsunuz ve bu yüzden mantardan kurtulmanız çok zorlaşıyor. Sırf bir kere antibiyotik kullandım diye 1.5 sene vajinal mantarım oldu çünkü vücudumu mahvetti ve tüm yararlı bakterileri öldürdü. Ama başladıysanız yarıda bırakmayın antibiyotiği kesin bitirin probiyotik almayı unutmayın

Dnz1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2014
445
245
27
Aynısı bende de oldu dünden beri .. beyaz topak beyazlık var silince geçiyor ama içi bembeyaz olmuş sürekli iltihap geliyor .. antibiyotik kullanamıyorum ,sirke deneyeceğim bir de mantar için krem inşallah faydası olur bende de yanma ve kaşıntı var
Vajina yıkaması için jel vardı onunla yıkadım birde mantar kremi vardı onu kullandım beyazlıklar gitti kaşıntım var sizin gibi geçmezse gidicem ev yapımı sirke deneyin hazır sirke kullanmayın

Dnz1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2014
445
245
27
Keşke vajinal mantara kendi kafanıza göre antibiyotik kullanmasaydınız, doktor tek hap flucan veya fitil yazardı muhtemelen o yüzden doktora gitmenizi tavsiye ederim, antibiyotik kullandığınızda vajinanızdaki yararlı bakterileri de öldürüyorsunuz ve bu yüzden mantardan kurtulmanız çok zorlaşıyor. Sırf bir kere antibiyotik kullandım diye 1.5 sene vajinal mantarım oldu çünkü vücudumu mahvetti ve tüm yararlı bakterileri öldürdü. Ama başladıysanız yarıda bırakmayın antibiyotiği kesin bitirin probiyotik almayı unutmayın
O kadar hakkısınız ki evde kendimiz hap antibiyotik kullanıyoruz daha kötü oluyor Sonuçta doktorlar iyileştirmek ve iyi gelen kremleri hapları yazmak için var hepsi iyi gelmiyor

prensesmavi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2020
90
39
26
Benmde antibiyotik den dolayı mantar oldum Mart sonu gibi corona olduğu için doktoruma gidemedim ama o bana ilaç ismi söyledi bunu gidip eczaneden al dedi ve hemen geçti birde hamile kaldığımda oldu çok iğrenç bişey mantar enfeksiyonu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-02-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ayseee1987

HADİ🌈HAYATIMIN🌈RENGİ🌈OLMAYA🌈GEL🌈MİNİĞİM🌈
Pro Üye
13 Nisan 2018
1.555
1.319
Canım şu an hastaneye gidemeyecek durumdaysan, tamponu iyice yoğurda bulaştır ve vajinana yerleştir, eğer mantar ise çoğu ilaçtan daha etkili. Tatmin olmak için internette bak istersen vajinal mantar için yoğurt tedavisi diye.
Geçmiş olsun 🙏

Dnz1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2014
445
245
27
Canım şu an hastaneye gidemeyecek durumdaysan, tamponu iyice yoğurda bulaştır ve vajinana yerleştir, eğer mantar ise çoğu ilaçtan daha etkili. Tatmin olmak için internette bak istersen vajinal mantar için yoğurt tedavisi diye.
Geçmiş olsun 🙏
Çok teşekkür ederim ama canım günah olmamız mı yoğurt ona cesaret edemem

Dnz1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2014
445
245
27
Benmde antibiyotik den dolayı mantar oldum Mart sonu gibi corona olduğu için doktoruma gidemedim ama o bana ilaç ismi söyledi bunu gidip eczaneden al dedi ve hemen geçti birde hamile kaldığımda oldu çok iğrenç bişey mantar enfeksiyonu
Hatırlıyorumusun kremin adını kuzum

lloizz123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2018
107
15
geçen haftalarda aynısı bende de oldu beyaz parçalar kaşıntı ve idrar yaparken yanma vs. doktora gidemedim, canesten krem kullandım parçalar en geç 3-4 günde geçti 1 hafta içinde de kaşıntı yanma geçti

Ayseee1987

HADİ🌈HAYATIMIN🌈RENGİ🌈OLMAYA🌈GEL🌈MİNİĞİM🌈
Pro Üye
13 Nisan 2018
1.555
1.319
Çok teşekkür ederim ama canım günah olmamız mı yoğurt ona cesaret edemem
Günah mı ? 🙄 Erkek jinekologa gidiyoruz oramızı buramızı açıyoruz günah olmuyor. Bilemedim doğrusu. Ben kendim birebir uyguladım geçmeyen mantarıma yıllar önce ve bidahada mantar olmadım, bu yüzden yazmıştım.

prensesmavi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2020
90
39
26
Hatırlıyorumusun kremin adını kuzum
Zolax 150mg alallım 2li 3 günde bir tane iç demişti bir kutuda iki tane var ama yanlış vermeyeyim bende ilacı içer içmez kesti 2.içişimde hiç bişi kalmamıştı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-02-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Dnz1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2014
445
245
27
Günah mı ? 🙄 Erkek jinekologa gidiyoruz oramızı buramızı açıyoruz günah olmuyor. Bilemedim doğrusu. Ben kendim birebir uyguladım geçmeyen mantarıma yıllar önce ve bidahada mantar olmadım, bu yüzden yazmıştım.
Ben erkek doktoralara oramızı buramızı açmaktan bahsetmedim onun günah olduğunu söylemedim sonuçta o nimet ve ben nimetten günah olduğunu söyledim bana tavsiyeniz için teşekkür ederim ama konuyu başka yerlere çekmenize gerek yok

Namutenahii

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2016
378
345
29
Ben erkek doktoralara oramızı buramızı açmaktan bahsetmedim onun günah olduğunu söylemedim sonuçta o nimet ve ben nimetten günah olduğunu söyledim bana tavsiyeniz için teşekkür ederim ama konuyu başka yerlere çekmenize gerek yok
Ben endişenizi anlıyorum, ama tedavi amaçlı olacağı için günah olmaz diye umud ediyorum. Zeytinyağını da farklı amaçlarla kullananlar var. Örneğin sirke de aynı şekilde. Ayrıca Yoğurdun mayalanmasını sağlayan yararlı bakteriler ile vajinayı koruyan yararlı bakteriler aynıdır. Hatta iğrenç gelecek ama bir kadın deney amaçlı olarak kendi vajinal sıvısından yoğurt mayalamıştı ve başarılı bi yoğurt elde etmişti :) google'a sorarak bu habere ulaşabilirsiniz :) vajinayı koruyan yararlı bakteriler artırılırsa mantar gibi zararlı organizmalar tutanacak yer bulamıyor. Şahsen ben yoğurt denemedim ama mantar sorunum olursa doktora gitmekle geçmezse son çare olarak düşünebilirim