Vajinada batık kıl nasıl çıkarılır?

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
33.117
25.214Batık kıllar ve tüyler hem çok rahatsız eder hem de enfekte olup acı yapabilir. Kadın erkek herkeste yaşanan batık kıl sorunu kadınlarda sık epilasyon ve ağda yaptırmaları sebebiyle daha yaygındır. Kadınların en büyük derdi olan batık kıl problemlerinin başında ise koltuk altında ve vajinada batık kıl derdi gelir. Vajinada batık kıl sevimsiz görünür hem de can acıtır. Peki Vajinada batık kıl nasıl çıkarılır?

Vajinada batık kıl neden olur?
Batık kılların temel sebepleri kullanılan tüy alma yöntemidir. Jilet, tüy dökücü kremler ve ağdanın yanlış uygulanması batık kıllara davetiye çıkarır.

Tüyleri alırken dikkatli davranmazsanız ve tüyler kırılırsa batık oluşur.


Kıllar düzgün alınsa bile cilt yeterince nemli değilse ince kıl uçları deriyi delemez ve batık kıl oluşumu kaçınılmaz olur.

Kılların yeterince uzamasına fırsat vermeden tıraş etmek veya almak özellikle sık sık yapıldığı için vajinada batık kıl oluşmasına neden olur.

Vajinada batık kıl nasıl çıkarılır?
Vücudun herhangi bir yerinde veya Vajinada batık kıl nasıl çıkarılır? anlatmadan önce asla iğne ucuyla veya cımbızla batıkları ellememeniz gerektiğini hatırlatalım. Aksi takdirde hem kanamalar yaşanabilir hem de batık kıl iltihabı söz konusu olabilir.


Vajinada batık kıl çıkarmak için cildi nemli tutmalı ve düzenli peeling yapmalısınız. Peeling yapmak batık kıl oluşumunu engeller. Batık kılların da üzerindeki ölü derinin dökülmesini sağlar.

Vajinada batık kıl çıkarmak için bu bölgeye düzenli ve sık sık şunları sürebilirsiniz.

  • Aloe vera jeli
  • Ufak bir miktar bal
  • Ilık suda bekletilmiş poşet çay
  • 1 bardak toz şekere yarım bardak zeytinyağı, jojoba yağı, 10ar damla lavanta ve çay ağacı yağı ekleyip karıştırın. Batık kıl olan bölgeye masaj yaparak peeling şeklinde uygulayın.
  • 1 kaşık karbonatı 1 bardak suyla karıştırıp vajinada batık kıl olan bölgeye pamukla uygulayın. Günde 2-3 kez yapabilirsiniz.
  • pratikse.com