• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Vajinal Mantar ve İlişkide Acı

Wdsklfmc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
38
12
Merhaba bende de kronik mantar var ve dediginiz gibi bu durum genelde ayda bir olacak şekilde zırt pırt tekrarlıyor ve kaşıntı başladığı an ilacımı sürüyorum 3 gün sonra durum geciyor. Mantar yani kaşıntı oluştuğu bu 3-4 gün süre zarfı boyunca hijyenik ve saglik acisindan iyi olmayacagi icin de ilişkiden uzak duruyorum. Sonrasında da bizde iliski esnasinda bir problem olmuyor. Sizde kasinti gectigi halde mi iliskide acı oluyor orasını anlamadım. Bu arada ben bu ay orasi icin flora duzenleyici olan gynoflor fitilini kullandim. Eger bu ay mantar olmazsam onun etkisini gosterdigini anlayacagim, eger bu durumu cozume kavusturursam size de yazarim burdan siz de kullanirsiniz. Bu mantar olayi gercekten de cok sinir bozucu bir durum malesef.
Gynoflor işe yaradı mı son durumunuz nedir

Sade frappe

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
730
698
Gynoflor işe yaradı mı son durumunuz nedir
Yaradı valla. Normalde mantar olmamak icin malum yerimi her gün intim şampuanıyla yıkıyodum. Bu sekilde yıkarsam 1 ay idare ediyodu yıkamazsam da 6 günde bir tekrarlıyodu mantarım. Yani oranın ph'ı ve florası bozulduğu için mantarla baş edemiyodu. kabus gibi gecenin bi yarası kaşıntıya uyanmak, vajinal duş almak ve sonrasında orayı travakorta bulamak benim için bir rutin olmuştu. Gynofloru kullandigimdan beri rahatim. Ilacin prospektusunde bu ilaci kullanirken oranizi temizlemeyin, su deydirmeyin yaziyordu. O gunden beri temizligini yanlizca yüzeysel olarak yapiyorum, kesinlikle ic taraflarina su, sabun vs hic birsey deydirmiyorum. Bir de tedbiri elden birakmamak adina külotlarımı ütülemeye devam ediyorum. Camasirlari yikarken kullandigimiz deterjanlar, yumusaticilar vs orasinin ph dengesini bozarak alerjik reaksiyon gostermesine sebep olabiliyor o yuzden ütü yapmak önemli diye düşünüyorum.

Wdsklfmc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
38
12
Yaradı valla. Normalde mantar olmamak icin malum yerimi her gün intim şampuanıyla yıkıyodum. Bu sekilde yıkarsam 1 ay idare ediyodu yıkamazsam da 6 günde bir tekrarlıyodu mantarım. Yani oranın ph'ı ve florası bozulduğu için mantarla baş edemiyodu. kabus gibi gecenin bi yarası kaşıntıya uyanmak, vajinal duş almak ve sonrasında orayı travakorta bulamak benim için bir rutin olmuştu. Gynofloru kullandigimdan beri rahatim. Ilacin prospektusunde bu ilaci kullanirken oranizi temizlemeyin, su deydirmeyin yaziyordu. O gunden beri temizligini yanlizca yüzeysel olarak yapiyorum, kesinlikle ic taraflarina su, sabun vs hic birsey deydirmiyorum. Bir de tedbiri elden birakmamak adina külotlarımı ütülemeye devam ediyorum. Camasirlari yikarken kullandigimiz deterjanlar, yumusaticilar vs orasinin ph dengesini bozarak alerjik reaksiyon gostermesine sebep olabiliyor o yuzden ütü yapmak önemli diye düşünüyorum.
Bende demiycem bakalım inşallah düzelirim teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Sade frappe

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
730
698
Bende demiycem bakalım inşallah düzelirim teşekkür ederim ilgilendiğiniz için
Deneyin bence de bir şey kaybetmezsiniz. Ben günde bir defa olacak şekilde gece yatarken kullandım. Ama şunu belirtmeliyim ki; fitili koydugunuzda olabildigince derine itikleyin. Elinizi oraya dokundugunuzda disarda ucunu hissetmemelisiniz. Aksi taktirde cogu ic camasirinizda döküntü halinde ziyan oluyor. Gecmis olsun.

Yukarı Alt