Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.387
177
Sürekli tekrar eden mantarın şeker hastalığı belirtisi olduğunu okumuştum,ama testlerde hiç bir şey çıkmadı.
Siz neler yapıyorsunuz mantar tekrarlandığınızda,paylaşalım.

mrvkknd

Guru
Kayıtlı Üye
11 Mart 2008
411
30
Evet şeker hastalığı ve antibiotik mantarı tetikliyen unsurlar,bunun dışında önemli olan ilerlemeden yani akut safhada tedaviye başlamak eğer ertelenirse ve yerleşirse tedaviside iyileşme süreside uzuyor,ben hissettiğim anda gitmiştim dr,a ve kültür yapılmıştı bu sonuca göre vermişti dr. ilaçları krem,fitil ve hap ve çok iyi gelmişti bunun dışında hafif seyrettiğinde 1,2 yöntem söylemişti onları yapmıştım,bide hepimizin bildiği gibi mantar nemli ortamı çok severmiş önemli olan o bölgeyi kuru tutmak ve sık çamaşır değiştirmek,,geçmeyen mantarın bir sebebide her ilaç her mantara iyi gelecek diye bir kaide yok,mantarın türune göre ilaç kullanmakta önemli,,hemen,hemen çoğu kadının başına geler bi dert şu mantar,Allah kurtarsın....

niyyan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2010
133
2
bende uzun süredir mantardan şikayetçiyim.ayda iki defa olurum.ufak bi kaşıntı hissettiğimde kremimi sürüyorum.hastalandığım ilk günde sabah iki akşam iki defa içtiğim ilacım var.nemden tekrarlamasın diye.doktorum 6 aylık ilaç tedavisine başladı.herşeye dikkat ediyorum çamaşır vs.ama okadar ilaç içtim tedavi oldum tamamen kurtulamadım gitti.onu düşünmekten bıktım.doktoruma şeker den olabilirmiş dedim vajinal mantar olmaz dedi başka yerlerde mantar olur dedi.anlamadım gitti nasıl kurtulucam bilmiyorum.

merve_uk

Ayyıldızı'M
Kayıtlı Üye
8 Mart 2010
1.805
221
Aynı şikayet işte hep,
Özelliklede ilişkiden sonra yanma, ve tatlı tatlı bi kaşıntı var. Aynı şekilde akıntılarımda, neyseki doktorun verdiği kremden sonra pek bi şey kalmıo, ama kremi mutlaka ayda 2-3 kez kullanmak zorunda kalıyorum

_hazan_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2010
10
1
kızlar bende mantardan çok çektim ..doktorum ilaç yazdı kutunun içinde 4 adet var 2 sini sabah 2 sini akşam içiyorsunuz 2 güne geçiyor mantar Allaha şükür hala daha yok...
ilacın adını hatırlayamadım ama eczanelerden öğrenip doktorunuza danışıp kullanın umarım işe yarar..sadece mantar hapı 4 adet olan bnm kullandıgım...

darkblue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
818
7
Çok şükür bende kurtuldum tam 1 senedır çekiyordum bu illetde Funit 4 kapsul sabah 2,akşam 2 içiliyor bir kaç ay ve yanında çok zor bulunan ve birazda pahalı olan koruyucu bir fitil verdi doktorum ve iyileştim...

temmuz27

evli,mutlu,çocuklu :)
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2009
1.244
31
bana da bugün krem ve fitil verdi. yeni evliyim o fitili kullanmak çok zor geliyo. gece yatmadan önce yapılacakmış. bakalım becere bilecekmiyim :21:

berna8735

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
286
0
ya kac aydır gecmıo evlı olmadıgım ıcın gttım doktrlar muayene bıle etmıo kuru tut diolar bide travacort ve travazol dıe 2 kremı verıp duruolar. bıraktıgım an tekrar baslıyor bıktım artık

hel_in

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
4.806
180
eyer o bolgeyı nemlı we ıslak tutar sanız tabekı mantar olmamasıs ıcın bı sebep solermısınız

her gun banyodan sona ıce tuuwalaet kagıdıyla sılıyorum sona hawluyla sılıorm sac kurutma makınasıyla kurutuorum nemııı gıtsın dıe

en onemlısı doktorum bana krem werdı fıtıl werdı gectıııı ama tekrarlıo kendınıze ıyı bakmazsanız bu bır gercek

doktorum bana batıcon solısyonla temızle dedı we bıdaha hıc mantar olmadım

batıcon 9 tl HAFTADA BIR pamukla yuzumuze tonık nası suruyorsak genıtal bolgeme solısyonu bı gun suruyorm sabah yıkıorm o kadr her yerıne ıcıne bır ıkı damla damlatıom pamukla

sımdı ıyım mutluyum tawsıe ederım

berna8735

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
286
0
baticonun bı zararı olurmu acaba. en ıyısı fıtılmıs ama ben evlı olmadıgım ıcın fitil kullanamıyorum..

Yukarı Alt