• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Defneee2

Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2019
365
195
Merhaba bende de benzer sekilde yapilar var. Ve bu yapilar genital sigilleri taklit eden yapidaymis cunku bendekiler sigile benzemiyor minik pembe puturcukler seklinde. Ve kesin olarak hpv kaynakli olduguna dair bulgu yok. Siz herhangi bi tedavi gordunuz mu acaba bu yapilardan dolayi
Merhaba herhangi bir tedavi görmedim doktor normal yapı olduğunu sık enfeksiyon geçirenlerde belirgin olabileceğini söyledi herhangi bir işlem uygulamıyorlar ama sizi çok rahatsız ediyorsa koter ya da kriyo ile alabilirler devlet keyfi yapmaz tabiki özele gitmeniz gerek bunun için :/

Gulfiroj

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2019
152
42
Merhaba arkadlar beni hatirlayanlar bilir hvp 56 var biyopsi sonucumda kronik servisit ciktimisti. Cok afedersiniz dun iliski yasadik bugun vajinamim sag tarafi cok sismis vulva deniliyor herhalde nasil anlatsam siskinligin icinde daha buyuk bi siskinlik daha var.ve agrida var bu. Hastaneler bu durumdayken dr gidemiyorum kucuk cocuklarim var birakamam bi yere. Bunun hpvyle bi ilgisi varmi bunun. Bu durumu yasayan varmi acaba

duygular

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2012
1.417
623
Merhaba arkadlar beni hatirlayanlar bilir hvp 56 var biyopsi sonucumda kronik servisit ciktimisti. Cok afedersiniz dun iliski yasadik bugun vajinamim sag tarafi cok sismis vulva deniliyor herhalde nasil anlatsam siskinligin icinde daha buyuk bi siskinlik daha var.ve agrida var bu. Hastaneler bu durumdayken dr gidemiyorum kucuk cocuklarim var birakamam bi yere. Bunun hpvyle bi ilgisi varmi bunun. Bu durumu yasayan varmi acaba
Hpv ile ilgisi yoktur.. Tahriş veya mantar vs olduysan... 1-2 güne geçmezse Dr ara ona göre git... Sirkeli su ile temizlemeye çalış

Uzgunprenses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
1.537
1.430
Hpv ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Bartholin kisti gibi geldi bana. Görsellerden bi bak benziyor mu diye çok geçmiş olsun

Honey1

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2020
95
110
Kızlar kolposkopi sonucumun çıkmasına daha var adet oldum normalde 3 4 gün sürer maksimum ama 7 gün oldu hala kanamam var kolposkopi ile bi alakası olabilir mi corona yüzünden cok stres yaptım grip atlattım hastaneye gidemiyorum acaba bilginiz var mı bugün yedinci gün endişelenmeli miyim?

Naznil85

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2020
176
88
Merhaba Neyle ilgili oldugunu bilemiyorum ama.Bende de leep sonrasi kontrole gittigimde doktorum fark etti.Tam vajinanin iç tarafinda bir şişlik var sivilce gibi birşey dedi.Elimi sürdürdü bana hatta sizin anlattiginiz gibi birseydi.Ben o an çok korktum tabi..Korkma HPV ile ilgili değil iltihap gibi birsey olmuş.Ben bunu şimdi patlatayim sonra kendi kendine patlarsa korkarsin dedi.Onu patlatti ve icinden sarı bir su çikti.Bir problem olmadı sonra.Bu dedigim 6 Şubatta olmuştu.Korkmayin bence benim ki gibi birsey olmuş sizin vajinadada..

Calikusu26

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2020
179
23
Hocanin kendi klinigi mi var acaba ? Ben de ankaradayim iyi bi hoca ariyorum
Kolposkopi disinda size tedavi icin neler onerdi acaba ? Suan gidebilecek durumda degilim. Evde kendim biseyler yapmak istiyorum en azindan ilerlemesini durdurmak icin. Yag ya da herhangi bi bitki cayi vs onerdi mi acaba doktor. Yardimci olursaniz cok sevinirim

Calikusu26

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2020
179
23
Kizlar lutfen yardim edin bana sigilleriniz icin neler yaptiniz neler kullandiniz. Agzimda cikti ve ilerlemesinden korkuyorum. Dusuk riskli olanlar da kanser yapiyor mu ? Ya da baska yerlere de sicrar mi :KK43:( tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum. Neler kullanmaliyim gecmesi icin ? Desteginize ihtiyacim var. Kendimi kotu hissetmeye basladim bi sekilde ilerlemesini onlemem gerekiyor.

Calikusu26

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2020
179
23
kızlar bugun sigillerim için eczaneden bi karışım hazırlatacaktım ama şimdi düşününce eczane tehlikeli bi ortam çok kişiyle temas ediyolar. ürünü alsam sıkıntı yaşar mıyım sizce ?? yağ hazırlayacaktı eczacı sorun olur mu

Calikusu26

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2020
179
23
HPV sebebiyle ağız içi, boğaz kanserleri olan, oral yolda lezyon, sigil çıkaran arkadaşımız var mı? Hangi HPV tipi ağız içini etkiliyor, bunlarla nasıl mücadele edilir? Bilgisi deneyimi olan var mı? Teşekkürler
Merhaba. Bu konu hakkında bilgi edilebildiniz mi acaba

Yukarı Alt