• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Vajinismus için dilatör tedavisi ???

Oznur0509

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
68
13
Evet gittim tahlillerimizi yaptırdık ama sadece hormonal yükseklik çıktı çok önemli problem değil ama evet aşırı stres yapıyorum tedaviye başlayacağız. İnşallah tamamen yenersin çünkü insan çok yıpranıyor
Kesinlkle insan cok yipraniyo cok asiri strese grdim olacak mi olack mi artik dye .
Rabbim senide en hayrli dogru zamanda anne yapsin insallahhh.Allah o duyguyu senin gbi bnim gbi kalpten isteyrn bayanlara nasip etsin insallahhh

hayat2828

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2018
1.021
321
Kesinlkle insan cok yipraniyo cok asiri strese grdim olacak mi olack mi artik dye .
Rabbim senide en hayrli dogru zamanda anne yapsin insallahhh.Allah o duyguyu senin gbi bnim gbi kalpten isteyrn bayanlara nasip etsin insallahhh
Amin inşallah sizde kısa sürede yenersiniz bu durumu

Wolfhead

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2020
78
48
Meraba ya yine yaziyorum sze kusra bakmayin.3.boyuna kadar yapabiliyrum.4.boyu yapamiyorum olmuyo ikiniyorumda nefeste veryorum.
Esimle sadece 3.dilatoru deneyrek birlikte olablr myim acaba 4 baya zor cunku .
Vemcain spreyden sadece 3 fis sktim birazda bebe yagi
Canim 3. Boyut cok kucuk yani o tek basina hic yeterli degil. 4. Yu yaptiktan sonra zamanla o kadar alisiyorsun ki hemen giriveriyor.
Ha bu surecte ben dilator olmadan da basarabilirim dersen dene tabi eşinle. 4. Dilator bizi p.nis boyutuna hazirlayan bir sey. Ikinarak yap. Ilk giriste hic olmayacak gibi oluyor sonra hemen giriyor icerisi bosluk cunku

Oznur0509

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
68
13
Canim 3. Boyut cok kucuk yani o tek basina hic yeterli degil. 4. Yu yaptiktan sonra zamanla o kadar alisiyorsun ki hemen giriveriyor.
Ha bu surecte ben dilator olmadan da basarabilirim dersen dene tabi eşinle. 4. Dilator bizi p.nis boyutuna hazirlayan bir sey. Ikinarak yap. Ilk giriste hic olmayacak gibi oluyor sonra hemen giriyor icerisi bosluk cunku
Ya oyle mi dersin ama ikiniyorum nefes verirken itmeye calisyorum sanki vajinadan birsey dilatoru iteliyo icerden

Wolfhead

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2020
78
48
Ya oyle mi dersin ama ikiniyorum nefes verirken itmeye calisyorum sanki vajinadan birsey dilatoru iteliyo icerden
Evet ilk basta oyle gelecek ama zamanla o da kaybolacak. Başlangici yapmaniz icin iteklemeniz lazim biraz biraz zorlayin acısa da öldürmez inan ki yanma oluyor mesela 1 saate hic bir sey kalmiyor. Kaş aldırmak daha çok agritan bir sey

Elif1065

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
5
1
Merhaba. Ben de 1 buçuk yıllık evliyim. Vajinismus problemi yaşıyorum. Şuan tedavi alıyorum. Dilatör egzersizlerini yapıyorum ama ilişki hala olmuyor. Önerisi olan var mı?

Yukarı Alt