1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
    Notu Gizle
  3. Notu Gizle

Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve MakaraKukara tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2017
    Konu Sahibi : MakaraKukara
  1. silelikiz

silelikiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    33
    Merhaba ben Mayıs da bir yıl oldu evleneli..
    Parmak egzersizi (tek) yapabiliyorum iki parmak yeni yeni yapıyorum..
    Tatildeyken artık bu çile bitsin istiyorum gelirken yanıma bebe yağı ve anestol aldım...

2. 18 Temmuz 2017
  3. Yasemen2691

Yasemen2691 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    3
    Hersey nasip kismet, Rabbim nezaman uygun gorurse veriyor elbette. Ben 4bucuk sene iliskiye hic giremedim, gecen 5.ayda yendim cok sukur hemen ilk aydan hamile kaldim. Preseed jel gibi jel kullandim bende kayginlastirmak icin sadece ve 5dkk yataktan kalkmadim tek yaptigim bu. Insallah en tez zamanda sende hamile kalirsin❤️

1mucizeolsun bunu beğendi.
  4. 18 Temmuz 2017
  5. Sessizgemi86

Sessizgemi86 Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul! Üye

Beğenildi:
    976
    Ödül Puanları:
    43
    Amin canım şnşallah hayırlı olsun bebeğin sağlıkla kucağına alırsın inşallah

Yasemen2691 bunu beğendi.
  6. 18 Temmuz 2017
  7. 1melegimolsun

1melegimolsun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    907
    Ödül Puanları:
    43
    Bende bebe yağı kullanmıştım canım. Elime ameliyat eldiveni geçirdim yalnız daha iyi oldu birde eldiveni eline giydikten sonra yıka üzerinde ki pudra mikrop kaptırmasın. Anestolden nohut büyüklüğünde al vajina içine ve dışına sür hemen hiç beklemeden bebe yağından da sür. Sonra biraz beklemek gerekli aslında uyuşmak için ama ben hiç bekleyemedim sabırsızlıktan :) hemen parmak aparat çalışması yaptım. İkisiyle birlikte çalıştım. Sonra kendi parmağımla 1-2-3 parmak aldım sonra eşimi çağırdım onun 1 ve 2 parmağını aldım. Doğrusu 3 parmak aldım diyenlere nasıl alıyor ya 1 parmak alırken vajinanın ağzında ki o etler nasıl acırdı şimdi hiç acı yok. Ama o başardığım gece kendi parmaklarımı sonra eşimin parmağını hepsini alabildim. Aklımda p... denemedi yoktu. Hep burda yazarlardı birden oldu hiç anlamadım hiç yapabilirim gibi gelmiyordu falan diye aklımda hep buradaki yazılar geliyor. Neyse olur dedim eşime deneyelim p... ve İnan oldu bi baktım kırmızılar gelmiş. İlk ben üst pozisyonda iken yendim sonra ben altta geçtim ilk 1-2 ilişki altta iken korkuyordum şimdi üstte yapamıyorum hep alttayım. 5-6 ilişki boyunca da anestol kullandım şimdi onu da bıraktım. Bebe yağı da bebek olmasına zararlıymış. Benim eşimde de erken boşalma sorunu var bebek istediğim için presed jel aldım şimdi onunla yapıyorum bebek olmasına yardımcı bir jel. Sende ilk birkaç ilişki anestol ve bebe yağı ile yap sonra bırakırsın. Ayrıca parmak aparat ve p... denemesini hepsini bir gecede yaptım. Ben pek egzersiz yapamıyordum o konuda tembeldim. Doktora gittim anestol krem verdi 2 gün sonra da yaptım. Ayrıca krem de günde 3 Sefer yazıyordu ama ben biraz fazla kullandım bilmem zararı olur mu :) ben o gece arka arkaya 4-5 Sefer nohut büyüklüğünde alıp sürmüşümdür daha çok uyuştursun istedim gerçekteyse hiçbirşey hissetmedim. Hadi inşallah sende başarırsın güzel bir balayı tatili yaparsın :) şimdi bende eşime balayına gidelim diyorum çünkü evlendiğimizde balayım burnumdan geldi şimdi güzel bir tatili hak ettik. Kafana takıldıkça sorabilirsin yardımcı olurum.

nuriye54 ve tutarcela bunu beğendi.
  8. 18 Temmuz 2017
  9. hipnozla vajinismus

hipnozla vajinismus Reklam içerikli mesajlarından hesap pasif edilmiştir, mesajlarına itibar etmeyiniz. Sahte Profil ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    1
    Sanırım hepimizin biraz " okumaya " ihtiyacı var. Vajinismus çok geniş bir basitlik - kolaylık / zorluk yelpazesine sahiptir. % 10 - 15 e yakın bir grup, hani neredeyse " üf " desen iyileşecek kadar hafif seviyededir. Ancak % 85 - 90 a yakın bölümü " ciddi " vakalardır ve yukarıda yüzlerce sayfada anlatılan metotlarla ( kremler, anestezik ya da kayganlaştırıcı mamüller, morali yüksek tutmak, sürekli deneme yapmak gibi yöntemlerle ) çözülmez. " GERÇEK " VAJİNİSMUS İSTEMSİZ / BİLİNÇSİZ BİR ŞEKİLDE YAPILAN BİR EYLEMDİR VE " BİLİNÇLİ " YAPTIĞINIZ ŞEYLERLE ÇÖZÜLMEZ. Gözünüze aniden gelen bir cisime karşı, " bilinçli " olarak gözünüzü kırpmamayı başarabilir misiniz ? Hayır, refleks olarak, bilinçsiz şekilde gözünüzü kırparsınız. Gerçek vajinismusta da bilinçsiz bir şekilde ( bilinçaltı nedenlere bağlı olarak ) kasılma ve korku mevcuttur. Ve bu vakalar yukarıdaki yöntemlerden fayda değil maalesef zarar görürler. Çünkü her başarısız deneme bir mesajdır. " Yine olmadı. Zaten hiç olmuyor. Asla da olmayacak "
    Gelin gerçek bilimsel yayınları - kitapları okuyup bilgimizi arttıralım ve sonra doğru çözümlere yönelelim. Birbirimizi bu anlamda motive edelim . Sağlıklı günler dileklerimle

10. 18 Temmuz 2017
  11. silelikiz

silelikiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    33
    Çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun dediklerini deniycem inş balayım olur sonra da hemen bebiş

12. 18 Temmuz 2017
  13. bensuaslan

bensuaslan istikrarlı Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    3
    4.bçkyıl uzn bi süre hangi tedavyle yendnz bu durmzu paylşrmsnz

14. 18 Temmuz 2017
  15. 1melegimolsun

1melegimolsun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    907
    Ödül Puanları:
    43
    inşallah canım Rabbim herkesi kurtarsın bu hastalıktan ve isteyen herkese bebek nasip etsin inşallah. ben 5 yıl sonra yendim ama suç bende üzerine düşmedim taki bebek isteyene kadar şimdide bebek için uğraşıyorum ama hamile kalamadım demek ki var onunda vakti zamanı.

16. 18 Temmuz 2017
  17. Yasemen2691

Yasemen2691 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    3
    Ben malesef kendim basaramadim o yuzden bu konuda uzman olan bir doktora basvurdum, 3gunde yendim cok sukur

hipnozla vajinismus bunu beğendi.
  18. 19 Temmuz 2017
  19. GCA18

GCA18 Evli mutlu Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar merhaba ben vajinusmuyum bilmiyorum esimle iliskideyken afedersinizde cok dikken alamiyorum resmen yaniyo ici yavas yavas alisinca bisey olmuyo ben aciyo deyince cok sertlestirmeden giriyoruz iliskiye birde gecen doktora gittim ve alttan kontrolde aleti soktugunda duramadim cok canim yandi doktor sasirdi ne kadarlik evlisin dedi 2 yil dedim biraz acik konustum kusura bakmayin yumurtlama takibi yapilacak bir daha ki ay ve cok korkuyorum onerileriniz var mi tesekkurler