Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Mareflena

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2019
52
19
Kızlar çok egzersiz yaptım çok çabaladım yapamadım ta kiiiii vemcaineee spreyle tanışana kadar bu hastalığı yaşamayan inanınnnn bilemez 1 yıl boyunca ağladım sızladımmmm ben hiç bir zaman birlikte olamicammm bu böyle gidecek diye ama çok şükür ki 6 aydır eşimle birlikte olabiliyorum hem de sııfırrrr acı sıfırrrr ağrı söylerlerdi inanmazdımmmm kızlarrrr kulak verin bu işin başı vemcaineeee sprey yatak ucu pozisyonu alınnnnn poponuzun altına yastığı koyun spreyden bolca içine dışınaaa sıkın yanacak ama bekleyin geçiyor ardından bacaklarınızııııı iyice acın popo altınızdaaa yastık olsun eşinizzz ayakta olsun siz yatak ucundaaaa ve gözleriniziiii kapatın içinde olduğunuzu anlamayacaksınız bile hala niye yapmıyorsun diyor olacaksınızzz ama o içiniz de olacak hissetmeyeceksinizzz aslaaa ertelemeyinnnn geçen bir yılımaaaa üzülüyorum şuannnn sadece
Sorması ayıp içine nasıl sıktın nereye kadar sıksan etkili olur

Mareflena

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2019
52
19
(SANSÜR!) gırene kadar gerılıyorum ama gırdıkten sonra rahatlıyorum :) baskı cıs hıssı kalmadı cok sukur su gerılme de gecer zamanla alısma meselesı bu olay alıstıkca hersey asılıyor canım
Bendede çiş hissi kalmadı yarısından biraz fazla alabiliyorum ama orda tık bişey var ya nedir o bide sanırım her denemede biraz daha alışıp gevşedikçemi oluyor acaba başlarda giriştede acı vardı kastıpım için ama o kalmadı mesela şimdide yarısından sonraki o duvarı geçebilmek için diyorum acısın biraz ittirmeyi dene ama yok oldumu benzeri sizdede bu arada bende ağrı sızı filan olmuyor sadece o duvarı zorlayınca acıyor zorlamazsam pekte rahatsız etmiyor

Mareflena

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2019
52
19
Evet canım yine kasılıyorum nefes alıp veriyorum biraz rahatlamaya çalışıyorum hemen geçiyor :) Acımıyo demi artık :)
Sıvı fazla geldiğinde öle taşma yaşanabiliyor.
Bende şuraya ilişeyim de soru sorayım:-) ben parmak yada aparat hiç yapamadım kendi elimle kendi içime bişey ittiremiyorum ama eşimle ikinci denememde zeytinyağı kullandık ve yarısında biraz fazla aldım tabi baya giriş çıkış yapa yapa cm cm ilerledik başta mesane baskısı ve çiş hissi vardı bir kaç kez çıkıp girince o gitti ilk girişte acı vardı sonra oda gitti tabi bana biraz güven geldi ama bir yerde bir duvara çarptık dedimki acısın ilermeye çalış ama yok bu normalmi sizdede oldumu, denemeye devam ettikçe oda geçer ve ilerlermiyiz acaba

adel8893

ANNEM👵🏻💖BABAM👴🏻💙EŞİM🧔🏻❤ BEBEĞİM👶🏻💛
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
3.208
26.199
Biz bugün ikinci defa denedik ilkinde sadece p başını alabilmişrim, bugün kendime telkin verdim yapıcaksın dedim, biraz rahatlamaya çalıştım artık ne kadar olduysa, ve, (SANSÜR!) yarısından biraz fazla alabildim, defalarca bu kadarını çıkıp girdik zihnen alışmam için orda tamamız ama o p. Yarısından sonra sanki dar bir geçit yada duvar var ilerledikçe canım acıyor, normalmi yani (SANSÜR!) bu kadar ilerlediyse fizyolojik bişey olamaz diyorum sizdede oldumu ve ora nedir ve oraya denk geldiğinde ne yapmam lazım çünkü nefes egzersizi yapmayı ve rahatlamayı deniyorum ama geçit vermeyen bir şey var orda
Bende yaşadım bu dediklerini hepsini ve o an bol bol nefes ıkınma yaptım canm ve dişimi sıktım çünkü o kadar başarmışım yapmalıyım dedim oldu. Ve şuan hamileyim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-04-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 218 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 16-18 mm oldu. Ağırlığıda yaklaşık olarak 0.94 gr. Bebeğiniz bir sıvı ile çevrili olsada akciğerleri hava alıp vermek için çalışmadığından dolayı boğulma söz konusu değildir. Bebeğpinizin ihtiyaç duyduğu oksijen bebeğe göbek kordonu yardımıyla sizin tarafınızdan gönderilir. Bebeğinizin kol ve bacakları bugünlerde hareket etmeye başlayacak. Ultrason da bu hareketleri görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nuriye54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2017
227
146
Bende şuraya ilişeyim de soru sorayım:-) ben parmak yada aparat hiç yapamadım kendi elimle kendi içime bişey ittiremiyorum ama eşimle ikinci denememde zeytinyağı kullandık ve yarısında biraz fazla aldım tabi baya giriş çıkış yapa yapa cm cm ilerledik başta mesane baskısı ve çiş hissi vardı bir kaç kez çıkıp girince o gitti ilk girişte acı vardı sonra oda gitti tabi bana biraz güven geldi ama bir yerde bir duvara çarptık dedimki acısın ilermeye çalış ama yok bu normalmi sizdede oldumu, denemeye devam ettikçe oda geçer ve ilerlermiyiz acaba
Tebrik ederim :) yarısını yapmışsan artık bu iş bitmiştir :KK70:
O baskı bence normal hala kastığın için ve görev olarak gördüğün için biyerden sonra ilerlemek olmuyor. Birde bende şey oluyordu nekadar aldım busefer bir parmak daha aldım oluyordum eşim rahat bırak dedi takılma bukadar ve doğru bir süre sonra gel-gitlerle ve zevk almayla bir bakıyorsun yavas yavas oluyor, ama oranın ıslanması kayganlaşması çok önemli.
Artı eğer tam kayganlık olmuyorsa kadın kayganlaştırıcı jeller var tavsiye ederim inanılmaz etkiği kilit girmeyen kapıya pas sökücü sürmüş gibi :KK70:
Ve ve tavsiyem eğer böle yol kat ettiysen hergün olmadı gün aşırı dene korkun ve gerginliğin tam geçsin yoksa ara verdikce korku ilk günki tazeliği ile duruyor.

Mareflena

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2019
52
19
Tebrik ederim :) yarısını yapmışsan artık bu iş bitmiştir :KK70:
O baskı bence normal hala kastığın için ve görev olarak gördüğün için biyerden sonra ilerlemek olmuyor. Birde bende şey oluyordu nekadar aldım busefer bir parmak daha aldım oluyordum eşim rahat bırak dedi takılma bukadar ve doğru bir süre sonra gel-gitlerle ve zevk almayla bir bakıyorsun yavas yavas oluyor, ama oranın ıslanması kayganlaşması çok önemli.
Artı eğer tam kayganlık olmuyorsa kadın kayganlaştırıcı jeller var tavsiye ederim inanılmaz etkiği kilit girmeyen kapıya pas sökücü sürmüş gibi :KK70:
Ve ve tavsiyem eğer böle yol kat ettiysen hergün olmadı gün aşırı dene korkun ve gerginliğin tam geçsin yoksa ara verdikce korku ilk günki tazeliği ile duruyor.
Teşekkür ederim :-) kayganlaştırıcı kadın için önerin varmı hamgisi iyi ben pek anlamıyorum, birde bir kaç yerde penisin giriş açısı önemli dopru yönemi ittiriyor filan deniş hangi pozisyonda en rahat olur bu ilerleme önerin varsa sevinirim 💜çok kalp şimdiden😂💜💜💜🌺

Mareflena

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2019
52
19
Arkadaşlar açıkça yazıcam bazı şeyleri bunu sadece yenmiş ve size bir ayna olması açısından sizlerle paylaşmak istedim. bende eskiden vajinusmusluydum cinselliğe dair hiç bir bilgim yoktu. Eşimin de öyle. Ben bu hastalığı yendikten sonra ilişkiye girebiliyorduk ben zevk alamıyordum ama yine de ilişkiye girememekten iyidir demiştim. Sonradan bu iş haz almaya dönüştü ve inanın şimdi insanların neden birlikte olmak için can attıklarını anladım. Ben mi çok geç kaldım diyorum bazen kendi kendime. 25 yaşındayım bir yıllık evliyim. Ve bu duyguyu yeni bugün tattım. Şuan o korkularımı düşünüyorum, gözümde büyüttüğüm şeyler geliyor aklıma. Bir parmağı bile alamazken şimdi bu aşamaya gelmek. Hayal bile edemezdim bir zamanlar. Çok zor gelirdi. Size diyeceğim şu ki cinsellik asla korktuğumuz gibi birşey değilmiş. Bunu yendikten sonra anlayacaksınız.
Merhaha o halde tamda buraya bir şeyler yazıp soru sormak ve deneyiminden faydalanmak isterim öncelikle çok geçmiş olsun kurtulmuşsun, ben hiç parmak yada aparat egzersizi yapmadım yapmakta istemiyorum, tamemen zihinsel ve bilgisel egzersize yöneldim bir sürü olumlama telkin ve belki bir ansiklopedi dolusu cinsellikle ilgili bilgi okudum araştırdım açıkcası faydasınıda gördüm çünkü ikinci denememizde p... Ayıp olucak ama ayıbı kalmadı artık 😂p.... 7 cm kadar içime aldım, önce biraz canım acıdı olsun acısın biraz ilerle dedim bu sefer çişim gelmiş gibi bir baskı oldu by noktada bir kaç defa çıkış giriş yaptık bir kaç pozisyonda denedik bunu rahatını anlamak için, sonra acı azaldı baya azaldı sonrada çiş hissi gitti devam ettikçe bu arada bunu sadece eşimin p... Zeytinyapı sürerek yaptık başkada bişey kullanmadık, sorum şu, bu noktada yani işte 7 cm kadar penisin yarısı kadar yani girdikten sonra eşim gelgit yavaş yavaş yapmaya çalışarak ilerlemeye çalışırken oda ne bir duvar yok az ittiriyor ilerlemek için yok kapı duvar resmen, şimdi bu seninde başına geldimi? Geldiyse o duvar tam olarak neresi adı ne oranın biliyosan eğer yazarsan sevinirim birde o noktayı nasıl aşıcam aşarsam devamında ne var 😂ayyy çok sordum inşallah cevaplarsın çok makbule geçer şimdiden sevgiler 🌺💜

Mareflena

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2019
52
19
Sizlerde eslerinizinkini bilip onun uzunluğunda dikkate almaniz gerekir, ornegin esininki 11 cm ise 3. Boy yeterli alistirma icin
Böyle bir yazı bende okudum benimde vaj atlatma aşamasında 8 cm içime alabildim sonra bir yere çarpıyor p... Gitmiyor, ittirmeye çalıştıkçada oraya değdiği için acıyor, meper orası rahim girişiymiş e dedim bu (SANSÜR!) buraya giricekmi yoksa nasıl oluyor hala okuyorum 1 hafta oldu daha düzgün net bir bilgi bulamadım siz çözdünüzmü nasıl olucak tam alma içime yazarsanız sevinirim

Yukarı Alt