Vajinismus sınavı

MmeJalouse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2013
114
22
Canim benim doktorum parmak egzersizi uygulatmadi ama parmak egzersizi uygulatipta ayni sürede tedavi eden doktorlar var. Tedavinin içeriğini benim anlatmamdansa doktorun kliniğini arayip bilgi almaniz daha doğru olur bence benim doktorum reyyan hanim kisiye ozel muayene yapiyor. O yüzden bana nasil bi tedavi uyguladığı degil size nasıl bir tedavi uygulayacağı önemli. Ben inan hiç sormadm nasil tedavi ediyo diye çünkü duyarda vazgeçerim diye korktum. Ama doktorumu cok araştırdım. Tedavisiz bir hastasının bile olmamasi benim onu secmemdeki en önemli etkendi. O yüzden sana tavsiyem doktorunu cok güzel araştır ve doktoruna inanarak git gerisi çorap söküğü gibi gelecek Allahin izniyle
Parmak egzersizi uygulatmayan doktorunuzun adı nedir

00Fark00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
44
39
Bir günde 9 kere iliskiye girmek cokta sağlıklı olmasa gerek. Vajinayi.zorlamak olur. Özellikle vajinusmus hastasi icin. Ama.yinede tebrikler korkunuzu yendiğiniz icin. Sizim rahatsızlığınız büyük ihtimal vajinismustan ziyade ilk gece korkusuymuş gibi geldi bana ama yinede adiniza sevindim başardığıniz icin
evet sanirim ilkinden korktum.o ilk gun 9 kere olmustu saydim:)tabi sonraki gunler azaldi.

Sevo sevo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2019
1
1
Merhabalar iyi geceler yeni üye oldum umarım dogru yere paylaşım yapıyorum dur onbeş aylık evliyim vajinismus hastasıyım bu sorunu atlatan arkadaşlar varsa nolur bana yardım edin ilişki olduktan sonra öyle şakır şakır kanama oldumu dayanamayacağınız ağrı oldumu sonra ne oldu nasıl oldu bi yol gösterin lütfen parmak egzersizleri yapamıyorum psikolog desteği aldım işe yaramadı vajinismus alanında doktorlarla görüştüm hem ildışındalar hem çok pahalı lar bende bu siteye geldim cesarete destege ihtiyacım var düşündüm ki beni benim gibi olanlar anlar yenenler evde nasıl yandiniz nolur yardım edin...
Merhabalar bende yeni üye oldum. Buradaki bilgiler harika birbirine yardımcı olan insanlar var. Bende senin gibiyim ama şuan evde kitapla yenmeye çalışıyorum. Vajinama bile bakamazken şuan kulak çöpü egzersizindeyim ve kasilmadan içeri alabiliyorum. Daha egzersizlerim var. Ayrıca öyle kan akma falan olayı neden biliyor musun. Şöyle düşün sen kendini kasiyorsun ve eşinde zorluyor yapmak için. Sence de acımaz ve kanamaz mı ? Oradan tatlı bir bebiş çıkarken bişey yok onu yaparken mi bişey oluyor. Suç bizim değil bugüne kadar bize yanlış bilgi veren kişilerin. Emin ol kitabı okuduktan sonra daha da rahatladım. İnan ki başarabilirsin. Yeter ki kafandan aciyacak duygusunu çıkarmaya çalış bide kegel egzersizleri yap çok işe yarıyor.👍❤👋

Sade frappe

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
420
352
Bi kaç kişi doktor önermiş, hatta isim bile belirtmiş. Açıkçası ben doktora gitmeyi çok doğru bulmuyorum. Ekonomik durumu iyi olanlar elbette direkt gitmeyi tercih edebilirler fakat şu ekonomik krizde bu probleme onca para yatırmak çok mantıklı gelmiyo bana. Bir bucuk sene önce ben tek seans icin gittigimde sadece muane ucreti olarak 250 tl alındı benden. Söyledigi seyler sizin benim bilmedigimiz seyler degil. Zaten buraya yazilan ciizlen disinda bir sey demiyor. Orasi esnek bir yer ordan cocuk bile cikiyor. Orasi kaygan orasi uremek icin yaratilmis, sen kendini kastigin icin aci hissediyorsun. Orda senin kafandaki gibi oraya girilmeyi engelleyecek bir zar yok vsvs. :ukala:Sonra seni muane odasina aliyor. Kulak cubugu gibi seyle deneme yapmak istiyor tabi ki kendini kasiyorsun sonra cubugu sana veriyor sen yap diyor. Tabi cataldasın. Catalda oturan bir insan heleki vajinismus hastasi olan bir insanin o pozisyindayken kendisine bi sey sokabilme ihtimali elbette cok dusuk. Egzersiz olmadan cozemeyiz egzersiz sart. beş seansa ihtiyacimiz var ucreti 5.000 tl diyor. (Muaneyle birlikte 5. 250) en ucuzu bu sanirim zaten 2000 3000 ne gel cozeyim diyen yok. Acikcasi etraf firsatci dolmuş. Vajinismus turkiyenin kanayan bir yarası, cinsellik bir evliligin yapı taslarindan birisi. Bunu bildikleri icin bu isin uzmaniyim diyen kisiler fiyatlari max. Seviyeye cikartmista cikartmis. Her seye zam geldi hayat gecen yilkina gore daha pahali belki gecen yil 5000 olan bu sene daha da firlamistir bilmiyorum artik.

Size tavsiyem şu ki: tabi ki doktor destegi ile bunu cozmek de bir secenek fakat bunu en son care olarak gorun. Kimse bu paralari sokaktan toplamiyor. Biraz cesaretli ve kararli olun. Ihtiyaciniz olan seyler de tam olarak bu ikisi zaten. Doktorlarin ben senin problemini 4 hafta da cozerim demesinin sebebi şu: sen ona para verdigin icin duzenli olarak seanslara katilacaksin, sana verecegi egzersizleri yapacaksin bu da seni cozume goturecek. Hepimizin problemi zaten bu sorunumuzu devamli ertelemekten baska bir sey degil. Aman sonra yaparim aman ilerde yaparim simdi kendimi hazir hissetmiyorum bla bla. Korktugun sey icin kendini hazir hissetmemen normal zaten. Kendini hazir hissetmeyi beklersen cok beklersin. Ben bir yil bekledim sen 2 yil baskasi 7 yil bekler. Beklemenin sınırı yok, bekledikce beklersin. Olan gecen yillarina olur.

Yapman gereken şey hemen harekete geçmek. Herkes sormus bu isi cozenler nasil cozduklerini yazsinlar diye. Zaten herkes bildigi yaptigi herseyi anlatti. Bu işin formülü: egzersiz yapmak, kendini bol bol telkin etmek, kocayı cinsellik konusunda uyarmak ( nazik hassas davranmasi icin) ve de bu ve benzeri sitelere girip girip vajinismus hastalarinin olumsuz hikayelerini okumamak. Bakin bu son yazdigimda cok ciddiyim. Eger bu yola bas koyduysaniz bu sitede ki vajinismus baslikli konulardan uzak durun. Burda insanlar basari oykusunden cok dert keder oykusu paylasan insanlar. Siz her ilerleme kaydettiginizde buraya girip bi olumsuz yazi okusaniz bile belki o hikaye sizi iki tık geriye goturecek. Lütfen okumayın artık. Gidin probleminiz icin egzersizlere baslayin. Ben dilatör kullanmaya basladigimda 3. Dilatore kadar geliyordum ilerleme harika derken. Burdaki olumsuz yazilara denk gelip gerileme yasiyordum.

Aciyor mu, kaniyor mu? Sana aciyor diyen de cikacak acimiyor diyen de kanadi diyen de kanamadi diyen de. Eger kendini kasarsan acıyor. Kendini kasmas rahat birakirsan acımıyor. Kan gelmesi bu kadar korkutmasin sizi. Kan ve acı duygusu beynimizde birlikte kodlandigi icin kanayinca illa aci hissedecegimizi dusunuyoruz. Misal benim kanamadi. Sonra doktor muanesinde simier alinirken kanadi meger zarım gerideymis. Acı hissettim mi hayır.

Kitap alip okuyanlar varmis bakin siz de alip okuyun burdaki yazilari okumaktan bin kat iyidir. Kararlı olun. Dilatör setini tamamlamadan eşli denemeye geçmeyin. Eşle yapılan ve olumsuz sonuclanan her cinsel deneyim kendinize olan inancinizi azaltiyor. Ayni yollardan ben de gectigim icin bunu acik yureklilikle soyluyorum. Seti aldip ilk iki dilatoru astigim zaman kendime inanilmaz bir guven duyup denemek istiyordum ama olmuyordu. Bu sefer hem karsi tarafin hem de benim inancim ve hevesim zarar goruyordu. Birakin. Tum seti bitirin baktiniz son dilatoru sorunsuzca aliyorsunuz artik tamam ondan sonra esli denemeye gecin. :KK60:

Dilatör konusunda önerilerim:
1.) Egzersize dilator setinin en ufagindan baslayin. Ve onu sorunsuz bi sekilde asmadan bir buyugune gecmeyin
2.) Seti küçükten büyüğe dogru takip edin. En ufagi yaptiktan sonra 2. Boyutu asip 3. Boyuta gecmeyin. Bunu ben cok yaptim ve evet bu bir hata.
3.) Her boyutu vajinaya sokarken yavas ve hassas davranin. O esnada baska seyler dusunun. Baska bir yerde oldugunuzu huzurlu bir ortam gibi kendinizi ve beynini, rahatlatabilecek seyler hayal edin. Dizi/film izlemekte bir secenek. dizi izlerken beyin oraya odaklandigi icin daha rahat egzersiz yapma imkani buluyorsunuz.
4.) Her boyutu icinize aldiginizda hemen cikarmayin. O icinizdeyken kendinizi (yani orayı) sıkıp bırakın. Sonra onu icinizde dairesel hareketlerle cevirin. Tum bunlar oranin esnek bir yer oldugunu kabullenmenizde faydali seyler.
5.) Her egzersizden once kayganlastirici jel kullanin. Su bazlı olanlarini tercih edin. Kuru kuru asla denemeyin zor oluyor.
6.) Son olarak olasi bir mantar ve enfeksiyon riski olusturmamak acisindan egzersiz oncesi ve sonrasi dilatorünüzü ve vajinanizi bol su ve intim bolgesi icin ozel olan sampuanlarla yikayin. Ben temizligini yaptiktan sonra dilatöre streç gecirip öyle deniyordum.
7.) Egzersizlerin arasını açmayın . En fazla 2gün dinlenme verin. Istikrarlı olun.

Benim bu konuda soyleyebileceklerim bu kadar, gerisi size kaliyor. Umarım hepiniz bunu kendi kendinize basarirsiniz ve de burda bu problemi yasayan baska kadinlara ilham olursunuz. Sizlerden tek ricam; aşanlar, bunu paylassinlar. Ben bu problemi yasarken astigimda bunu burdaki kadinlarla paylasacagima kendime söz vermistim. Nitekim de elimden geleni yaptigimi düşünüyorum. Bir kisiye bile faydam dokunursa ne mutlu bana. Daha önceden de yazdigim gibi kendinize güvenin ve ertelemeyin.

Son düzenleme:

Amine45

CENNETTEKİ MELEĞİM,TEZ ZAMANDA YİNE OLACAK.AMİN...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2015
1.236
1.256
Süper! Gözünüz aydın :) inşallah ben de mutluluktan ağlarım en kısa zamanda
bir kere şuna inanın asla ağrı olmuyor,3.5 kiloluk bir bebeğin başının çıkacağı kadar büyüyor yeri geldiğinde. öyle şiddetli bir kanama asla olmuyor,anlatılan yalan yanlış efsanelere inanmayın lütfen.eşinizle öncesinde konuşun eşiniz sakın müdahale etmesin size.en rahat pozisyon kadının üstte olduğu pozisyondur,psikoloğum hastalarının %80 inin bu şekilde yendiğini söyledi.ama önce beyninize şu komutu vermelisiniz ''orası boş, önünde bir duvar vs bişey yok,, kanama ağrı olmayacak. egzersiz yaparken tv izleyin beyninizi oradan uzaklaştırın

Yukarı Alt