• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

vajinismusu yenenlerden yardım ve destek

bussecmc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
35
10
herkese merhaba arkadaşlar. yaklaşık 2 aydır vajinismus problemiyle kafamı yoruyorum. sitede bayanların başarı hikayelerini okudum ve çok gaza geldim 😂. parmak egzersizlerine başlayacağım. bu durumda bana yardımcı olur musunuz rica ediyorum. şimdiden çok teşekkür ediyorum❤.

adel8893

ANNEM👵🏻💖BABAM👴🏻💙EŞİM🧔🏻❤ PRENSİM👶🏻💛
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
5.135
39.696
Öncelikle kafandan olumsuz düşünceleri atcan canım 🙂 bende eski vajinismus'um

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

adel8893

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
5.135
39.696
benim tek korkum acıyacağı yönünde canı tatlı biri olduğum için tuhaf geliyor ama tecrübelerden okuduğum kadadıyşa bir acısı yokmuş 😅
Benimde canım tatlıdır valla 😂 4 ay sonra yendim 🙄😆 ama hiçte korkulduğu gibi deil emin ol. Parmak egzersizleriyle yendim ben

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

sweetgirlcandy

Evli, Mutlu, Çocuksuz
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
2.034
1.384
Kesinlikle öyle acısı yok. Kademe kademe deneyin eşinizle. Size göre ilerlesin dursun. Korkmayın inanki korkulacak bir şey yok. Aklınızda hep bu kadar insan yapıyorsa korkulacak bir şey yok deyin. Bir de parmakta zorlanırsanız dilatör set alın o daha etkili bence. Tez zamanda kurtulursunuz inşallah :KK36:

adel8893

Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
5.135
39.696
bende parmak egzersizleriyle başlayıp yenmeyi planlıyorum umarım üstesinden gelirim 😇♥
Gelirsin emin ol canm. Ben kayganlaştırıcı jel kullandım. Asama asama yaptım belli süre verip kendini sakin kasma asamalari yaparken bol bol nefes al ver

bussecmc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
35
10
Kesinlikle öyle acısı yok. Kademe kademe deneyin eşinizle. Size göre ilerlesin dursun. Korkmayın inanki korkulacak bir şey yok. Aklınızda hep bu kadar insan yapıyorsa korkulacak bir şey yok deyin. Bir de parmakta zorlanırsanız dilatör set alın o daha etkili bence. Tez zamanda kurtulursunuz inşallah :KK36:
evet bende o düşünceye girdim insanların başarı hikayelerini anlatmaları beni çok cesaretlendirdi. karşımdaki kişi bana göre hareket edip bekliyor ama ben bir an önce olmasını istiyorum😅 inşallah tez zamanda kurtulurum dediğiniz gibi, iyi geceler ve teşekkür ediyorum ❤❤

Yukarı Alt