• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

VAJİNİSMUSU YENME ÖYKÜSÜ VE YENMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR

smyrna3506

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2016
126
59
VAJİNİSMUSU YENME ÖYKÜSÜ VE YENMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere bu sorunu kendi çabalarımla nasıl yendiğimden bahsedeceğim. Böylelikle neler yapılmalı, neler yapılmamalı ve nelere dikkat edilmeli gibi konuları aşağıda değerlendirdim.

1. İlk olarak kendinize inanmalı, bunun insan doğasına uygun bir oldu olduğu gerçeğine kendinizi psikolojik olarak alıştırmalısınız.

2. Bu konuda yazılmış kitaplardan faydalanabilirsiniz, bazı kitaplar sadece bilgi amaçlı, tedavi edebileceğini de iddia ediyor fakat yeterli olmayabiliyor. İsim vermek istemiyorum fakat ciddi anlamda bana vakit kaybettiren kitaplar oldu, oldukça da ünlü birinin yazdığı kitap bu. Sadece sürekli aynı şeyleri tekrar etmiş, bunun yenilebileceğinden bahsetmiş fakat nasıl yapılacağı konusunda adım adım tedaviye yer vermemiş, daha doğrusu oldukça yetersiz. Bunlardan da faydalananlar mutlaka vardır, ancak özellikle bir kitaptan bahsetmek istiyorum:

Bu konuda hem kısa hem özlü hem de kendi kendine tedavi şeklinde olan bir kitaptan yararlanabilir ve bu kitap sayesinde başarabilirsiniz. Basklı kalitesinin yüksek olması, renkli ve resimli anlatımlara yer vermesi birebir tedavi şeklinde. Ayrıca hep çekinilen parmak egzersizlerine yer vermeyişi ve önce psikolojinizi hazırlayıp daha sonra aparatlar ile çalışma aşamasına geçmek sizi başarıya taşıyacaktır. Bahsettiğim kitap;

"Kendi kendine tedavi kitabı - 10 Adımda Vajinismusa Son" Yazar: Dr. Aytekin Şahan

İnternet üzerinden temin edebilirsiniz:

http://www.dr.com.tr/Kitap/10-Adimd...uru/Aile-Cocuk/Cinsellik/urunno=0000000363411

http://www.kitapyurdu.com/kitap/10-adimda-vajinismusa-son/254714.html

Kitaba ilişkin şu yazı size fikir verebilir:

"Kendi kendine tedavi kitabı - 10 Adımda Vajinismusa Son" Yazar: Dr. Aytekin Şahan

İnsanların ikili ilişkileri ve günlük yaşantıları cinsel yaşantılarına oldukça bağlıdır. Zira sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşama sahip olamayan bireylerin günlük yaşantılarında ve ikili ilişkilerinde bazı sorunlar yaşadığı gözlemlenmektedir. Sağlıklı bir cinsel yaşam ise hem bedenen hem de ruhen sağlıklı bireyler tarafından gerçekleştirilebilir. Bireylerin herhangi birinde görülen bir aksaklık seksüel yaşamı olumsuz etkilemeye yetmektedir.

Özellikle bayanlarda görülen vajinismus bu aksaklıklardan sıklıkla yaşananıdır. Vajinismus'u tanımlamak gerekirse vajinal bölgede bulunan kasların istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişki yaşanamaması ve ya oldukça ağrılı olması şeklinde görülen patolojik bir durum olarak özetlenebilir. Bu problem birçok kadında var olan ve seksüel yaşamı tamamen baltalayan bir olgudur. Tedavisi mümkün olmakla birlikte pek çok tedavi yöntemi mevcuttur.

Cinsel yaşamın her alanında bireylere yardımcı olabilecek kitap ve makaleler olduğu gibi vajinismus hakkında da yazılmış birçok yardımcı mevcuttur.

Bu kitap ve makale desteklerinden birisi de 10 Adımda Vajinismus'a Son adlı kitaptır. 10 Adımda Vajinismus'a Son tamamen bireylerin daha kaliteli ve sağlıklı bir cinsel hayata hazırlanmaları açısından oldukça önemli bir üründür. 10 Adımda Vajinismus'a Son'un içerisinde vajinismus'un basit tanımından, oluşum sebeplerine ve tedavisine kadar birçok konu ele alınmıştır. Bunlardan başlıcaları belirtilmek gerekirse beynin cinsellik için yeniden programlanması, kadın ve erkeğin cinsel anatomisi, vajinal bölge kas grupları yapıları, çeşitli gevşeme ve beden duyumlarına konsantre olma antrenmanları, cinsel ilişkide ilk giriş, adım adım genişletme uygulamaları, cinsel ilişki öncesi eşlerin birlikte hazırlanması şeklinde özetlenebilir. Bunlar gibi a'dan z'ye merak edilen daha birçok konu cevabı ile birlikte 10 Adımda Vajinismus'a Son adlı kitapta yer almaktadır. Eşlerin vazgeçilmez bir cinsel yaşam destekleyici ürünü olmaktadır.


3. Kitap on bölümden oluşmakta,

İlk olarak bu sorun tanıtılıyor, daha sonra beynin yeniden programlanması yapılıyor, kadın ve erkeğin cinsel anatomisi anlatılıyor, PC Kas Grubu ve egzersizleri yapılıyor, doğru ve derin nefes alma ve rahatlama egzersizleri yapılıyor. Nihayet güçlü ve istemli hareket eden PC Kaslarınız ve doğru nefes alma teknikleri ile ilk giriş egzersizini yapıyorsunuz. Ardından sıra ile dilatörler tamamlanıyor. Kitabı önermem şundan kaynaklı, hepimiz foruma üyeyiz oldukça faydasını görüyoruz, ancak bazen güvenimiz artarken bazen azalabiliyor, buna neden olan ise farklı insanların farklı deneyimleri. Ancak elinizde belirli bir profesyonel bir kaynak olduğunda ise bir sorun yaşadığınızda ona başvuruyorsunuz.

4. Forumu sadece takip etmekle kalmayın, üye olun, aktif katılınca üzerinize mesuliyet yükleniyor ve adım atmak istiyorsunuz, hatta arkadaşlıklar edinin ve samimi olarak yardım alın. Çünkü oldukça zor bir süreç, fakat bu güveninizi sarsmasın, kesinlikle üstesinden gelinebilir bir durum. Sadece her gün çalışmanız ve buna zaman ayırmanız gerek.

5. Bir gün değil bir saat bile ertelemeyin. Unutmayın ki bu bir erteleme hastalığı aynı zamanda. Yorgun da olsanız buna vakit ayıracaksınız.

6. Bu sorunu çözene dek evinizde vakit geçirin, bu sorunun üzerine gidin. Eve yatılı misafir kabul etmeyin, yatılı gitmeyin, bir an önce çözün.

7. Dilatör set edinin, hijyen çok önemli, bazı dilatörler oldukça pahalı ancak birkaç sitede uygun fiyata var. Artık bütçeniz hangisini elveriyorsa onu alın. Altı boyutlu olanları ideal, ancak bütçeniz uygun değil ise dört boyutluyu da alabilirsiniz.

https://www.vaginismus.com/tr/products/vaginal-dilator-set/

http://dilatorset.com/

http://dilatorsatinal.com/

En uygunu en sondaki, ancak altı boyutlu alabiliyorsanız onu alın, alamıyorsanız da sorun etmeyin, diğerini alabilirsiniz.

8. Şu an içinizden şu geçiyor olabilir: zaten dilatör girebilse oraya ne gerek var ki aklım almıyor bunu gibi... Ancak öyle değil, aşamalı olduğu ve her şey sizin kontrolünde olduğu için dilatör ile çalışmak en doğrusu. Ve merak etmeyin orası gerçekten boşluk sadece vajinanın hemen girişinde güçlü PC kasları var onlar sıkınca kendini pamuk çöpü bile ilerlemiyor, fakat o girişte yer alan kası gevşetip geçince zaten gerisi müthiş bir boşluk kendiliğinden gidiyor, önemli olan girişte yer alan o kasları geçmek, yani girişteki o kapıdan geçmek. Orası bir kapı ve gerisi boş bir oda, öyle düşünün.

9. Kayganlaştırıcı kullanmanız önemli, bebeyağı ya da subazlı bir kayganlaştırıcı edinin. Bir de tahrişi önlemek amacı ile Bepanthol edinin. Biolyn ya da emlaya gerek yok, önemli olan uyuşması değil, zaten o girişi gevşetin gerisi boşluk.

10. Derin nefes almayı öğrenin.

11. Bu dediklerimi yaparsanız en geç bir hafta içinde yenersiniz inşallah. Kitap ve dilatörü edinene kadar PC kaslarınızı güçlendirin. Bunun için kegel egzersizi yapın. Çünkü kegel egzersizini bir hafta yapmanız kaslarınız üzerinde istemli hareket kurmanızı sağlayacaktır.

http://www.jinekolognet.com/kegel-egzersizleri.asp

12. Kendinize inanın, ertelemeyin, yüzde yüz başarılabilir bir hastalık.

13. Çok dua edin. Samimi olarak dua edin. Kolaylık duası edin.

"Enes(r.a) şöyle dedi; Resulullah(sav) zor bir işle karşılaştığında şöyle buyurdu Allahümme la sehle illa ma ce'altehü sehlen ve ente tec'alül hazne iza şi'te sehlen. Allah'ım Senin kolaylaştırdığından başka kolay yoktur.Ancak Sen istersen,zoru kolaylaştırırsın.

14. Hepinize başarılar diliyorum. Bunu başaracak olan sizlersiniz, kitabı edinip sadece okursanız ve egzersizleri gün be gün yapmazsanız başarı elde edemezsiniz. Buna ciddi olarak vakit ayırmanız ve emek vermeniz gerek. Vakit ayırın, dua edin, elinizden geleni yapın, görün bakın ki başaracaksınız.

Sağlıcakla kalın.
 

Elifaany

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2016
8
15
30
Bilgilendirme icin cok tesekkür ederim. Size birsey sormak istiyorum. Ben 2 yillik evliyim ve hala vajinismusu yenemedim. Profesyönel destek alacak durumda degilim malesef. Bu yüzden evde bi sekilde kendi kendimi tedavi etmek istiyorum.
Baslarda cok fazla kasildigim icin iliskide p. i kesinlikle alamiyordum. Fakat artik biraz da olsa ilerleme katettim, eşim tek parmagini (orta parmak) sonuna kadar itti ve ben hatta hic bi sekilde aci hissetmedim. Fakat 2 parmak ile yapmaya calistigi anda agridan durdurdum devam edemedik.

Kaslarimi daha cok gevsetmem icin bu asamadan sonra neler yapmaliyim? Bugün bu forumda vajinismusu yenenlerin hikayelerini okuyunca teselli oldum. Bende bir an önce kurtulmak istiyorum. Bunun icin hangi yolu izlemeliyim? Nasil egzersizler yapmaliyim?
Hemen yarin sabah egzersizlere baslayip bende belki bi kaç gün icinde yenenlerden olmak istiyorum artik.
 

smyrna3506

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2016
126
59
Profesyonel destek almak istemiyorsan, ki hepimiz bunun için buraya üye olduk bazı sebeplerden ötürü, bahsettiğim kitap profesyonel destek sağlıyor, onu alabilirsin, hepsi yazıyor, nefes, rahatlama, kegel vs. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
 

smyrna3506

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2016
126
59
Bilgilendirme icin cok tesekkür ederim. Size birsey sormak istiyorum. Ben 2 yillik evliyim ve hala vajinismusu yenemedim. Profesyönel destek alacak durumda degilim malesef. Bu yüzden evde bi sekilde kendi kendimi tedavi etmek istiyorum.
Baslarda cok fazla kasildigim icin iliskide p. i kesinlikle alamiyordum. Fakat artik biraz da olsa ilerleme katettim, eşim tek parmagini (orta parmak) sonuna kadar itti ve ben hatta hic bi sekilde aci hissetmedim. Fakat 2 parmak ile yapmaya calistigi anda agridan durdurdum devam edemedik.

Kaslarimi daha cok gevsetmem icin bu asamadan sonra neler yapmaliyim? Bugün bu forumda vajinismusu yenenlerin hikayelerini okuyunca teselli oldum. Bende bir an önce kurtulmak istiyorum. Bunun icin hangi yolu izlemeliyim? Nasil egzersizler yapmaliyim?
Hemen yarin sabah egzersizlere baslayip bende belki bi kaç gün icinde yenenlerden olmak istiyorum artik.

Özelden yardımcı olayım canım.
 

LeylaKaya

Hayaller dualara emanet...
Pro Üye
23 Aralık 2016
2.442
1.405
30
VAJİNİSMUSU YENME ÖYKÜSÜ VE YENMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere bu sorunu kendi çabalarımla nasıl yendiğimden bahsedeceğim. Böylelikle neler yapılmalı, neler yapılmamalı ve nelere dikkat edilmeli gibi konuları aşağıda değerlendirdim.

1. İlk olarak kendinize inanmalı, bunun insan doğasına uygun bir oldu olduğu gerçeğine kendinizi psikolojik olarak alıştırmalısınız.

2. Bu konuda yazılmış kitaplardan faydalanabilirsiniz, bazı kitaplar sadece bilgi amaçlı, tedavi edebileceğini de iddia ediyor fakat yeterli olmayabiliyor. İsim vermek istemiyorum fakat ciddi anlamda bana vakit kaybettiren kitaplar oldu, oldukça da ünlü birinin yazdığı kitap bu. Sadece sürekli aynı şeyleri tekrar etmiş, bunun yenilebileceğinden bahsetmiş fakat nasıl yapılacağı konusunda adım adım tedaviye yer vermemiş, daha doğrusu oldukça yetersiz. Bunlardan da faydalananlar mutlaka vardır, ancak özellikle bir kitaptan bahsetmek istiyorum:

Bu konuda hem kısa hem özlü hem de kendi kendine tedavi şeklinde olan bir kitaptan yararlanabilir ve bu kitap sayesinde başarabilirsiniz. Basklı kalitesinin yüksek olması, renkli ve resimli anlatımlara yer vermesi birebir tedavi şeklinde. Ayrıca hep çekinilen parmak egzersizlerine yer vermeyişi ve önce psikolojinizi hazırlayıp daha sonra aparatlar ile çalışma aşamasına geçmek sizi başarıya taşıyacaktır. Bahsettiğim kitap;

"Kendi kendine tedavi kitabı - 10 Adımda Vajinismusa Son" Yazar: Dr. Aytekin Şahan

İnternet üzerinden temin edebilirsiniz:

http://www.dr.com.tr/Kitap/10-Adimd...uru/Aile-Cocuk/Cinsellik/urunno=0000000363411

http://www.kitapyurdu.com/kitap/10-adimda-vajinismusa-son/254714.html

Kitaba ilişkin şu yazı size fikir verebilir:

"Kendi kendine tedavi kitabı - 10 Adımda Vajinismusa Son" Yazar: Dr. Aytekin Şahan

İnsanların ikili ilişkileri ve günlük yaşantıları cinsel yaşantılarına oldukça bağlıdır. Zira sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşama sahip olamayan bireylerin günlük yaşantılarında ve ikili ilişkilerinde bazı sorunlar yaşadığı gözlemlenmektedir. Sağlıklı bir cinsel yaşam ise hem bedenen hem de ruhen sağlıklı bireyler tarafından gerçekleştirilebilir. Bireylerin herhangi birinde görülen bir aksaklık seksüel yaşamı olumsuz etkilemeye yetmektedir.

Özellikle bayanlarda görülen vajinismus bu aksaklıklardan sıklıkla yaşananıdır. Vajinismus'u tanımlamak gerekirse vajinal bölgede bulunan kasların istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişki yaşanamaması ve ya oldukça ağrılı olması şeklinde görülen patolojik bir durum olarak özetlenebilir. Bu problem birçok kadında var olan ve seksüel yaşamı tamamen baltalayan bir olgudur. Tedavisi mümkün olmakla birlikte pek çok tedavi yöntemi mevcuttur.

Cinsel yaşamın her alanında bireylere yardımcı olabilecek kitap ve makaleler olduğu gibi vajinismus hakkında da yazılmış birçok yardımcı mevcuttur.

Bu kitap ve makale desteklerinden birisi de 10 Adımda Vajinismus'a Son adlı kitaptır. 10 Adımda Vajinismus'a Son tamamen bireylerin daha kaliteli ve sağlıklı bir cinsel hayata hazırlanmaları açısından oldukça önemli bir üründür. 10 Adımda Vajinismus'a Son'un içerisinde vajinismus'un basit tanımından, oluşum sebeplerine ve tedavisine kadar birçok konu ele alınmıştır. Bunlardan başlıcaları belirtilmek gerekirse beynin cinsellik için yeniden programlanması, kadın ve erkeğin cinsel anatomisi, vajinal bölge kas grupları yapıları, çeşitli gevşeme ve beden duyumlarına konsantre olma antrenmanları, cinsel ilişkide ilk giriş, adım adım genişletme uygulamaları, cinsel ilişki öncesi eşlerin birlikte hazırlanması şeklinde özetlenebilir. Bunlar gibi a'dan z'ye merak edilen daha birçok konu cevabı ile birlikte 10 Adımda Vajinismus'a Son adlı kitapta yer almaktadır. Eşlerin vazgeçilmez bir cinsel yaşam destekleyici ürünü olmaktadır.


3. Kitap on bölümden oluşmakta,

İlk olarak bu sorun tanıtılıyor, daha sonra beynin yeniden programlanması yapılıyor, kadın ve erkeğin cinsel anatomisi anlatılıyor, PC Kas Grubu ve egzersizleri yapılıyor, doğru ve derin nefes alma ve rahatlama egzersizleri yapılıyor. Nihayet güçlü ve istemli hareket eden PC Kaslarınız ve doğru nefes alma teknikleri ile ilk giriş egzersizini yapıyorsunuz. Ardından sıra ile dilatörler tamamlanıyor. Kitabı önermem şundan kaynaklı, hepimiz foruma üyeyiz oldukça faydasını görüyoruz, ancak bazen güvenimiz artarken bazen azalabiliyor, buna neden olan ise farklı insanların farklı deneyimleri. Ancak elinizde belirli bir profesyonel bir kaynak olduğunda ise bir sorun yaşadığınızda ona başvuruyorsunuz.

4. Forumu sadece takip etmekle kalmayın, üye olun, aktif katılınca üzerinize mesuliyet yükleniyor ve adım atmak istiyorsunuz, hatta arkadaşlıklar edinin ve samimi olarak yardım alın. Çünkü oldukça zor bir süreç, fakat bu güveninizi sarsmasın, kesinlikle üstesinden gelinebilir bir durum. Sadece her gün çalışmanız ve buna zaman ayırmanız gerek.

5. Bir gün değil bir saat bile ertelemeyin. Unutmayın ki bu bir erteleme hastalığı aynı zamanda. Yorgun da olsanız buna vakit ayıracaksınız.

6. Bu sorunu çözene dek evinizde vakit geçirin, bu sorunun üzerine gidin. Eve yatılı misafir kabul etmeyin, yatılı gitmeyin, bir an önce çözün.

7. Dilatör set edinin, hijyen çok önemli, bazı dilatörler oldukça pahalı ancak birkaç sitede uygun fiyata var. Artık bütçeniz hangisini elveriyorsa onu alın. Altı boyutlu olanları ideal, ancak bütçeniz uygun değil ise dört boyutluyu da alabilirsiniz.

https://www.vaginismus.com/tr/products/vaginal-dilator-set/

http://dilatorset.com/

http://dilatorsatinal.com/

En uygunu en sondaki, ancak altı boyutlu alabiliyorsanız onu alın, alamıyorsanız da sorun etmeyin, diğerini alabilirsiniz.

8. Şu an içinizden şu geçiyor olabilir: zaten dilatör girebilse oraya ne gerek var ki aklım almıyor bunu gibi... Ancak öyle değil, aşamalı olduğu ve her şey sizin kontrolünde olduğu için dilatör ile çalışmak en doğrusu. Ve merak etmeyin orası gerçekten boşluk sadece vajinanın hemen girişinde güçlü PC kasları var onlar sıkınca kendini pamuk çöpü bile ilerlemiyor, fakat o girişte yer alan kası gevşetip geçince zaten gerisi müthiş bir boşluk kendiliğinden gidiyor, önemli olan girişte yer alan o kasları geçmek, yani girişteki o kapıdan geçmek. Orası bir kapı ve gerisi boş bir oda, öyle düşünün.

9. Kayganlaştırıcı kullanmanız önemli, bebeyağı ya da subazlı bir kayganlaştırıcı edinin. Bir de tahrişi önlemek amacı ile Bepanthol edinin. Biolyn ya da emlaya gerek yok, önemli olan uyuşması değil, zaten o girişi gevşetin gerisi boşluk.

10. Derin nefes almayı öğrenin.

11. Bu dediklerimi yaparsanız en geç bir hafta içinde yenersiniz inşallah. Kitap ve dilatörü edinene kadar PC kaslarınızı güçlendirin. Bunun için kegel egzersizi yapın. Çünkü kegel egzersizini bir hafta yapmanız kaslarınız üzerinde istemli hareket kurmanızı sağlayacaktır.

http://www.jinekolognet.com/kegel-egzersizleri.asp

12. Kendinize inanın, ertelemeyin, yüzde yüz başarılabilir bir hastalık.

13. Çok dua edin. Samimi olarak dua edin. Kolaylık duası edin.

"Enes(r.a) şöyle dedi; Resulullah(sav) zor bir işle karşılaştığında şöyle buyurdu Allahümme la sehle illa ma ce'altehü sehlen ve ente tec'alül hazne iza şi'te sehlen. Allah'ım Senin kolaylaştırdığından başka kolay yoktur.Ancak Sen istersen,zoru kolaylaştırırsın.

14. Hepinize başarılar diliyorum. Bunu başaracak olan sizlersiniz, kitabı edinip sadece okursanız ve egzersizleri gün be gün yapmazsanız başarı elde edemezsiniz. Buna ciddi olarak vakit ayırmanız ve emek vermeniz gerek. Vakit ayırın, dua edin, elinizden geleni yapın, görün bakın ki başaracaksınız.

Sağlıcakla kalın.
Kitap bitmiş :KK43:
 Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :95 Kg. Şimdiki Kilom :95 Kg.

Lacivert711

Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2018
44
40
36
Parmak egzersizi yapamadım. Dilator ile ikinciye geliyorum fakat her egzersize canım çok yanıyor içeriye zor giriyor. Birinciyi alabildiğim için çok ümitlnedim fakat ikinci geçene kadar ağrı oluyor çok fazla sizce sebebi ne olabilir
 

Lacivert711

Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2018
44
40
36
Çok şükür yendim. Çalışarak başardım dilator yardımıyla eşim dilator kullandı benim üzerimde başka türlü yapamazdım çünkü canım çok yanıyordu kendı canımı yakmak istemediğimden geri çekiyordum.
Bir haftanın buna ayırdım yeri geldi sabah aksam üçer saat çalıştım dilator ile tabi eşimin yardımı ile canım çok yandı ama hiç pes etmedim bu sefer. Ben petahanten kullandım bir de. Biyolin anestetik krem ile karistirip kullandim ilk benimkine surerken uyustursun diye. Ne kadar faydasi oldu bilmiyorum. internetten satılan şu pembe kutudaki dilatorler ile yaptım üçüncüye kadar.
Kendime 1 hafta süre verdim eğer yapamazsam kesinlikle doktora gideceğim diye. Ama gerek kalmadı.
Bir de hep şöyle bi isteğim vardı kendimce içki içeyim veya bi hap içeyim geçsin gitsin diye. Onları da en başta kullandım ağzına içki sürmeyen ben farklı denemelerde viski ve şarap içtim. Onlar da boş. Belki kaslarınızı rahatlatır ama ilk aşamada kesinlikle hiç dokumdurtmadıgim için bende faydalı olmadı bence.
Kadınlar kulübünde yazılanların da çok faydasını gördüm yazılanları okudum bir kısmını da uyguladım ama bende en etkili en son çözüm bu yazdıklarım oldu.