Veli olduk sorunlar başladı.

isisya

☆☆☆☆★☆☆☆☆
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
2.342
2.005
Arkadaslar merhaba. Oğlum bu sene devlet okulunda anasınıfına başladı. Normalde anasinifinda kiz meslek lisesinden gelen stajyerler öğretmene yardımcı oluyordu. Ancak okuldaki bir sıkıntıdan dolayi meslek lisesi stajyerlerini geri çağırdı veeee öğretmen yardımcısız kaldı. Toplantı yapıldı, ya hergün bir velinin gelip öğretmene yardımcı olması yada para toplanarak bir yardımcı tutulması seçeneğini sundular bize. Veliler arasında durumu kötü olup her ay parayı veremeyecek olanlar veliler gelsin beklesin dedi biz veremeyiz dediler. Bazılarının ise bebeği var, okuldan o ara saatte gelen baska çocukları olan veliler var. Onlarda yardımcı tutalım dediler. Ki her iki grupta haklı. Arada hem bebeği olup hem maddi durumu yetersiz olanlar da var. Yani ikisinide yapamazlar.
Bu konu hakkında bilgisi olanlar bir fikir verebilir mi acaba?

okkesa

Kilom:67.7 hedef:62
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2011
2.112
2.239
Yönetme likte boyle birsey varmiymis. Ya yardimci ya da bir veli gelsin.yok kardesim boyle uygulama.sizler bir yardimci istiyorsaniz o ayri bir set diyemem.benim kizimda gidiyor ogretmen hic boyle birsey istemedi.anasinifi ogr arkadaslarim var boyle istekleri olmamisti.

isisya

☆☆☆☆★☆☆☆☆
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
2.342
2.005
Yönetme likte boyle birsey varmiymis. Ya yardimci ya da bir veli gelsin.yok kardesim boyle uygulama.sizler bir yardimci istiyorsaniz o ayri bir set diyemem.benim kizimda gidiyor ogretmen hic boyle birsey istemedi.anasinifi ogr arkadaslarim var boyle istekleri olmamisti.
Ya zaten istekleri yönetmenliğe aykırı şikayet etsek milli eğitime sıkıntı olur. Bunu ben biliyorum bir arkadaşımdan dolayi ama diger veliler bilmiyor. Söylemedim de velilere gaza getirmiş gibi olmamak için. Ancak gerçekten artik sıkmaya başladı bu konu. Orta yol varsa bulunabilecek o sekilde çözmek istiyorum. Yoksa çocuklara vereceği eğitim diger turlu aksamı diye cekiniyorum.

kahvetelvesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
8.099
13.429
Hiç bilgim yok ama yeterince saçma zaten.
Bizim okulda hiç yardımcı personel yok, olması zorunlu da değil öyle değil mi?
Olsa iyi olur da yoksa veliden para toplamaya vardırmak işi çok saçma.
Her gün gelsin biri yardım etsin meselesine girmiyorum bile o ne öyle ya?

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.316
8.986
Arkadaslar merhaba. Oğlum bu sene devlet okulunda anasınıfına başladı. Normalde anasinifinda kiz meslek lisesinden gelen stajyerler öğretmene yardımcı oluyordu. Ancak okuldaki bir sıkıntıdan dolayi meslek lisesi stajyerlerini geri çağırdı veeee öğretmen yardımcısız kaldı. Toplantı yapıldı, ya hergün bir velinin gelip öğretmene yardımcı olması yada para toplanarak bir yardımcı tutulması seçeneğini sundular bize. Veliler arasında durumu kötü olup her ay parayı veremeyecek olanlar veliler gelsin beklesin dedi biz veremeyiz dediler. Bazılarının ise bebeği var, okuldan o ara saatte gelen baska çocukları olan veliler var. Onlarda yardımcı tutalım dediler. Ki her iki grupta haklı. Arada hem bebeği olup hem maddi durumu yetersiz olanlar da var. Yani ikisinide yapamazlar.
Bu konu hakkında bilgisi olanlar bir fikir verebilir mi acaba?
Kimsenin insiyatifine birakilamayacak bir konu ben olsam önce ilçe milli eğitime dilekçe ile basvururum devlet bir görevli tahsis eder. Olmadı şikayette bulunurum. Ben velilerin bakmasını doğru bulmuyorum.

benyeniyimgaliba

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2010
3.149
7.613
Para toplama konusunda acımasız yaklaşmak istemiyorum ama velilerin sırayla durmasına ben kesinlikle karşı çıkardım. Ne münasebet, velinin eğitimi ne sabrı ne?? Bir de hergün başka birisi gelecek, olmaz o iş. Başka çözüm bulunmalı ya da illa biri seçilecekse gerçekten durumu olmayanlar para vermesin, durumu olanlar birazcık daha fazla versin. Milli eğitim yeni görevlendirme yapana kadar idare edilmiş olsun.

Yukarı Alt