Popüler Konu Verimli Rutin

donashippo

Migi'nin diyarı...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2020
256
979
31
Selamlar herkese,

Her hafta temizliğe yardıma gelen bayan çocuk için tedaviye başlayınca işi bıraktı.
Bir iki eskiden gelen tanıdıklara sorunca, her günleri dolu olduğundan gelemiyorlar.

Kaldım mı bir başıma...

Hafta içi çalışınca, hafta sonu 1 günü temizliğe ve ütüye ayırırsam kendimize hiç vakit kalmayacak.
Bir süre birisi ile anlaşmayı düşünmüyorum, sakince bu süreci planlamak istiyorum.

Robot süpürgeyi almak için bir fırsat olabilir benim için: )

Eğer ki acele etmeden temizliği yapmayı alışkanlık haline getirirsem bir süre böyle sürdüreceğim. Bakalım ne olacak.
memur iseniz işyerinde kendinize vakit ayırabilirsin:)
bayavaktiniz bol olduğu söleyebilirim

Evde hiç olmuyor evet.
çocuk ev işlere malum:)

bi yardimci tutarsaniz haftasonu etkilnlikleriniz bol olacagi düşünüyorum:)
size kolaylıklar diliyorum:)

elecda

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2009
4.837
17.240
37
TEMMUZ AYI PLANLAMALARI

Sağlıklı Yaşam:
Geçen ay diyetisyene gitmeye karar vermiştim ancak Eskişehir seyahatine gidecek olmamız nedeniyle vazgeçtim. Dün diyetisyen ile ilk randevum vardı. Bugün verdiği programa göre beslenmeye başladım. Diyetisyenin verdiği listeye ve zamanlara uygun bir şekilde beslenmek, bu ayın sağlıklı yaşam hedefi.

Mümkün Olduğunca İyi Annelik: Ela’nın okulda öğrendiklerini unutmaması için, bunaltmayacak bir çalışma programı hazırlamak istiyorum. Bir İngilizce, bir İspanyolca çizgi film, bir kitap okuma, günlük yazma ve bir sayfalık matematik egzersizi olacak şekilde bir planlama yapacağım.

Düzenli ve Sade Bir Ev: Eskişehir’den dönünce oda oda tüm evi gözden geçirip, fazlalıklardan kurtuldum ve eksikleri listeledim. Geçen hafta camlar silindi. Dün koltuk, sandalye ve yataklar yıkandı. Çağırdığım firma halı ve perdeleri götürdü. Pazartesi teslim edecekler. İkea’dan almam gereken ürünler var. Onların siparişini verip, evi son haline getirmek istiyorum.

İyi Görünmek: Yüz bakım ürünlerim bitti. Simya evi’nin Moisture& Calm serisini aldım. İlk kez deneyeceğim. Yulaf sabunu, tonik, serum ve nemlendirici içeriyor. Bu ay her sabah ve akşam aksatmadan kullanmayı hedefliyorum.

Verimli İş Hayatı: Temmuz ayında ilk 6 ayın detaylı kontrollerini yapmak istiyorum.

Para Yönetimi: Maaşım yattı. Aylık ödemeleri yaptım. 10 gr altın aldım ve 200 lira “Kendimi Şımartma Kumbara”ma yatırım yaptım. Bu ayın hedefi, aylık harcama tutarınını geçmemek.

Kişisel Gelişim

- İzlenecekler:
Temmuz ayında her hafta bir film seyretmek istiyorum. Mümkün olursa Çarşamba akşamlarını film akşamı yapacağım. Bu hafta 7 Yaşam’ı seyrettim. Çok güzel bir filmdi. Kesinlikle tavsiye ederim.

İşte Öğle Arası Seyredilecekler: Bebekler / Benim Hikayem-Michelle Obama’nın Hayatı

Çarşamba Sinema Kuşağı: Kör Nokta / Pad Man / Lucy / Pk -Film

- Okunacaklar: Her ay bir roman, bir kişisel gelişim ve bir pedagoji kitabı okumaya gayret ediyorum. Bu aya iki tane pedagoji kitabı ekledim.

Yeşil Peri Gecesi-Roman

Kendinizi Yönetmek- Kişisel Gelişim

Konuş ki Dinlesin Dinle ki Konuşsun-Pedagoji

Kardeş Rekabeti-Pedagoji

elecda

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2009
4.837
17.240
37
Selamlar herkese,

Her hafta temizliğe yardıma gelen bayan çocuk için tedaviye başlayınca işi bıraktı.
Bir iki eskiden gelen tanıdıklara sorunca, her günleri dolu olduğundan gelemiyorlar.

Kaldım mı bir başıma...

Hafta içi çalışınca, hafta sonu 1 günü temizliğe ve ütüye ayırırsam kendimize hiç vakit kalmayacak.
Bir süre birisi ile anlaşmayı düşünmüyorum, sakince bu süreci planlamak istiyorum.

Robot süpürgeyi almak için bir fırsat olabilir benim için: )

Eğer ki acele etmeden temizliği yapmayı alışkanlık haline getirirsem bir süre böyle sürdüreceğim. Bakalım ne olacak.
Ben de temzilik için kadın almayacağım artık. Abla Temmuz sonu ayrılacak, Ağustos'un ilk haftası robot süpürge siparişi vereceğim. Süpür-sili makine halledince banyolar ve toz çok vakit almaz diye düşünüyorum.

Çamaşır ve Bulaşık Makinesi günlük çalışıyor. Ütünün bir kısmını eşim halledecek, gömlekleri ütüye vereceğiz.
Bence bir günü temizlik ve ütüye ayırmak yerine işleri günlere bölmek ve evdekilere de sorumluluk paylaştırmak daha mantıklı.

Sahihuban

Guru
Pro Üye
25 Mayıs 2013
12.776
15.680
bir anlık bir düşünce gelip oturuyor zihnime.
“ bırak işi , eşinle birlikte İstanbul da yeni bir düzen, yeni bir yaşam kur” diyor..hem de çok kararlı bir şekilde..
...
Her açıdan düşünüyorum.
...hayallerimi, isteklerimi ve ihtiyaçlarımı düşünüyorum:::
Oğlumu eşimi nasıl bir gelecek istediğimi...
Şu an aylık 3bin tl maaşla çalışıyorum.
Yarı zamanlı olarak.
oğlum ilkokula başlayana kadar, bu böyle.
Sonrasında tam güne geçmek bile istemiyorum.
Yoğun çalışıp yorgunlukla ama cebimde satın alma özgürlüğü ile yaşamak var. Dar zamana sahip olsak da.. peki özgürlük satın alabilmek mi demek. Yoksa en az şeye ihtiyaç duymak mı, özgürlük.sade sakin bir yaşam mı, yetinme bilerek.. yoksa varsa yoksa almak mı?

ah sorular deli sorular..

:::

Diyorum ki bir de ; 1 yıl sabret, tam gün çalış bir yılda 60bin birikim yap. Sonra zirvede bırak.
çocuk gelişimi okuyorum, istediğin bir işin peşinde koş.
::
Sonra bir de ölüm var..
Değer mi diyorum, bu yoğunluğa.
Eşim çalışıyor peki ya maddi açıdan çok zorluk yaşayacağımnbir gün gelirse..
Ah deli sorular
..
iş hayatında 7. Yılım bitti.
birikimimi toplasam 15bin tldir.
Deneyime , anılara kıymet verdim.
Para tutmadım..
Bazı zamanlar acaba mı desem de böyle geçti
zaman..
Zengin mi oldum? Hayır.
tek gelirle istanbul da geçim olur ama nasıl olur?
Yine geldiler ard arda sorular..

.::
arkadaşlarım

successful woman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2017
415
691
Kızlar sizi merakla ve ciddi izler ve takip ediyorum fakat birkaç aydır Hamilelik için uğraş verdim bir sonuç alamadım.
tekrar aranızda olmak isterim.
Hepiniz harika fikirlere sahipsiniz.

sirkencubin

Guru
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
15.214
8.083
Haziran da esnek mesaiden tam Zamanli mesaiye gecince ay nasil bitti anlamadim hic. Ben de tekrar diyetisyene basladim ilginc ki hep verdigim kilo yagdan oluyor ama odem
oldugu icin tartida eksiyi goremiyorum. Elecda araba isini naptiniz? Merak ettim.

sirkencubin

Guru
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
15.214
8.083
Kızlar sizi merakla ve ciddi izler ve takip ediyorum fakat birkaç aydır Hamilelik için uğraş verdim bir sonuç alamadım.
tekrar aranızda olmak isterim.
Hepiniz harika fikirlere sahipsiniz.
Lutfen moralinizi bozmayin mutlaka bir zamani vardir asla pes De etmeyin ve mucadeleye devam edin. Ben ediyorsam herkes edebilir. Huniyi taktım tavayı siyiracam 😆

Yukarı Alt