• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Verimli Rutin

Mia-

1
Pro Üye
23 Eylül 2013
15.031
26.377
İpek uyuyunca duşa gireyim dedim. Hazır banyoya girmişken de checklistteki bazı maddeleri halledeyim dedim. Görselleri yüklüyorum.

Banyo dolabının en üst rafı ile sol taraftaki dar raflar bana ait. En üst raftaki beyaz kutularda makyaj pamuğu ve kulak pamuğu var. Yanında sahip olduğum tek parfüm ve makyaj temizleyicim duruyor.

Bir alt rafta makyaj malzemelerim var. Beyaz kutunun içeriği ile birlikte tüm makyaj malzemelerimin fotoğrafını çektim.

Bir alt rafta ise yüz bakım malzemelerim var. Temizleyici, serum ve göz çevresi kremi.

En alt rafta ise vücut bakım malzemelerim yer alıyor. El ve vücut kremi, dudak kremi ve koltukaltı kremi var.

Dolabın en üstünde sağdaki küçük raftaki beyaz kutuda ise bir adet cımbız, 1 adet küçük, 1 adet büyük, 1 adet de bebek için tırnak makası yer alıyor.
eline sağlık elecda çok güzel olmuş
 

elecda

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2009
4.713
16.780
Banyo çekmeceleri ile dolabını da düzenledim. Genel banyonun dolabına da göz attım. Duşu da gözden geçirdim. Duşta üst raf bana, alt raf eşime ait.
Doğal sünger kullanıyorum ancak mikrop üreme ihtimali beni düşündürüyor. Siz ne kullanıyorsunuz?
 

elecda

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2009
4.713
16.780
Son olarak gidenler:)
1- Alt değiştirme örtüleri: Bu beyaz olanları eşim ve abla ters seriyor :işsiz: Sleepynin bir tarafı desenli olan ürününe döndüm. Bunları abla bür hastaya götürecek
2-Emzikler: İpek Hanım kullanmadı, gönderiyorum.
3- Manikür seti: Bunu tchibodan almıştım, kullanmadım pek.
4- Epilasyon aleti: Lazerden sonra ihtiyacım kalmadı. Çıkam tek tük tüyü de jiletle hallediyorum.
5- Nemlendiriciler: Birini kendim için diğerini de İpek için bitki terapimden almıştım. İki ürünü de sevmedim.
6- Beyaz porselen kap: Severek kullanıyordum ancak kırıldı.
 

Eklentiler

elecda

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2009
4.713
16.780
Gelelim benim planlamalarına elecda elecda sağol başlıklar için


Para Yönetimi:
Haftalık harcama limiti çeklinde ilerlemek istiyorum ben de. Sanırım böylesi hem daha kontrollü hem de daha verimli olacak gibi geliyor. Her haftaya 1000 TL limit koydum. Evin taksidi, faturaları bu limit dışında tutacağım, çocukların yüzme kursu vs gibi ödemeleri limitin içinde düşüneceğim. Birikim olarak haftalık kombinasyonuma devam ediyorum. Onun dışında 1 ata lirası ve 100-200 euro/usd şeklinde ilerleyeceğim. Her kalem harcamayı artık takvime değil de oluşturduğum aylık ajandaya yazacağım. Artık bir hedefim var. Onun için daha planlı olmalıyım.

Sağlıklı Yaşam: İpek hanım çiftliğine komple dönüş yaparak daha da sağlıklı yaşama geçtim çok şükür. Buzdolabını, mutfağı baştan sona çiftlik ürünlerine çevireceğim. Az az haftalık yemek planı yaparak ilerleyeceğim. Paketli gıdalar çıktı hayatımızdan çok şükür. 2 haftadır kimse adını anmıyor. Meyve suyunu evde yapıyorum. Dondurma yapmaya başlayacağım, evimiz şimdilik kalabalık(annem-kayınvalidem bizde) Fırsat bulduğumda evde denemeler yapacağım. Refika nın mutfağında çok güzel şeyler yapıyor. Detaylı izleyeceğim youtubedan. Kendime çörekotu yağı aldım. Her sabah bir çay kaşığı içeceğim. Bakalım ne gibi değişiklik olacak. Komple cam ürünlere geçtim, yavaştan plastik bir iki kabı da evden çıkartacağım.

Mümkün Olduğunca İyi Annelik: Sanırım yeterince “mümkün”lerimi zorlamıyorum. Özellikle oğluma sesimi yükseltirken buluyorum kendimi. Böyle anlarda kendime çok kızıyorum. Genel anlamda iyi annelik rolüm iyi ama detaylara inince sınıfta kalırım. Daha çok çocuklarımla vakit geçirmek istiyorum, özellikle yaz ayında her cumartesi sabah kahvaltısını ormanlık bir alanda yapmak istiyorum.

Düzenli ve Sade Bir Ev: Evimiz çok sade çok şükür. Biraz daha yapılacaklar var. Ajanda oluşturdum kendime. Alınacaklar listesi yapıyorum. Yoksa sürekli erteliyorum. Mutfak masası, televizyon(artık almaya karar verdik, eve gelenler özellikle anneler çok sıkılıyor), yatak odası tül-perdesi, avize gibi ufak tefek alınacaklarım var. Her ay bir odayı gözden geçirip kullanmayacaklarımı atacağım. Özellikle mutfakta var birkaç parça. Artık daha kaliteli ve bir o kadar sade eşyalar seçeceğim.

İyi Görünmek: Kıyafet konusunda yaz için eksiğim gözükmüyor, bu yaz alışveriş yapmam. Cilt bakımı düzenini bozmak istemiyorum. Reformera ramazanda ara verince gidesim de gelmiyor, hoca haftalık ders sayısı 3 e çıkaralım diye mesaj atmış: ) Koltuk altı için içinde Aluminyum olmayan incia naturel roll on aldım. Kişisel bakım ürünlerinde içeriğine daha dikkat eder haldeyim.

Verimli İş Hayatı: Daha verimli olmalıyım. Ertelediğim işleri ertelememeye çalışacağım. Düzenli defter tutuyorum artık, her şeyi not alıyorum.
Ben aylık sabit ödemelerin hiç birini haftalık limite dahil etmedim. Kurs ödemeleri, gün parası vs gibi
Instagram’de severek takip ettiğim bir hesap var. Bugün dondurma yapımı paylaşmıştı. Bir bak istersen.
 

Eklentiler

Mia-

1
Pro Üye
23 Eylül 2013
15.031
26.377
Banyo çekmeceleri ile dolabını da düzenledim. Genel banyonun dolabına da göz attım. Duşu da gözden geçirdim. Duşta üst raf bana, alt raf eşime ait.
Doğal sünger kullanıyorum ancak mikrop üreme ihtimali beni düşündürüyor. Siz ne kullanıyorsunuz?
haftada 1 sirkeli suda bekletiyorum.
 
Yukarı Alt