Verimli Rutin

Tryingtobeminimalist

Deniz🌻Özgür
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.321

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-06-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sahihuban

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
14.600
Ben güzel yazın için çok teşekkür ederim canım :KK200: Sabahları kendine ayırdığın vakit bambaşka. Bu ara İpek hiç uyumadığı için sabah kalkıp camı açıp gün doğumunu izleme ritüelimi yapamıyorum ve bana aslında ne kadar iyi geliyormuş, yapamayınca daha iyi anladım. Sabah 7’ye kadar 15-20 dk bir uyanan bir bebiş ile gecemiz gündüzümüz karıştı bu ara:)
O gece uyanmaları biz de 18 aya kadar yani memeden kesene kadar devam etti
Sonrası huzur inşallah
Ritüeller candır

Asyana

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Çok teşekkür ederim. Tedaviye iki hafta önce başladım. Süreklilik arzeden başağrım geçti. Ama atak bir daha gelir mi? Şiddeti ne olur bilemiyorum.
Ama moral ve motivasyon olarak iyi geldi. Doktorum kendi migren ve fibromiyalji ağrılarını da bu yöntemlerle geçirdiğini anlattı. Kendisine güvendim ve teslim oldum. Sağlıklı kalmak adına bir çok bilgi de verdi. Bu konuda bildiğim ama uygulamadığım şeylerin neden önemli olduğunu farkettirdi.
Allah annene de güzel bir kapı açsın...

Bütün beyinli çocuk kitabı okuması biraz zahmetli ama çok iyi bir kitap. Çok şey öğrendim. Akılgözünü de tavsiye ederim. Kalın ve bilimsel bir dille yazılmış ama içeriği doyurucu.
Merhaba çok geçmiş olsun doktorunuzun ismini paylaşırmışsınız

elecda

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
13.596
Merhaba,

Bugün iş günü. Sizinle paylaştığım checlist formatını bir de işe uyarlayayım dedim. Haziran ayı içinde yapılması gereken işleri süreç bazlı listeledim.

Bu arada el havlularını yenilemeyi düşünüyorum. Memnun olduğunuz markaları yazabilirseniz çok sevinirim.

Alektemovik

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
333
Merhaba,

Bugün iş günü. Sizinle paylaştığım checlist formatını bir de işe uyarlayayım dedim. Haziran ayı içinde yapılması gereken işleri süreç bazlı listeledim.

Bu arada el havlularını yenilemeyi düşünüyorum. Memnun olduğunuz markaları yazabilirseniz çok sevinirim.
Özdilek 🤗

Yukarı Alt