Verimli Rutin

3gunlukdunya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2015
2.113
2.759
Ben Ne Kullanıyorum

Deodorant kullanmıyorum. Alüminyum içeriyor. Karbonatı bir tuzluğa koydum. Sabahları koltuk altımı temizleyip hafif ıslatıyorum. Tuzluktan biraz karbonat serpiyorum. Elimle hafifçe yediriyorum. Ter kokusu olmuyor.

Banyoda kostik kullanılmadan, geleneksel yöntemler ile yapılmış zeytin yağlı sabun kullanıyorum. Kızımı saçları da dahil doğduğundan beri bu sabunla yıkıyorum.

Doğal içerikli bir şampuan kullanıyorum. Saç kremi kullanmıyorum.

Çamaşırlar için optik beyazlatıcı olmayan basit formüllü bir deterjan tercih edip, az kullanıp çift durulayarak yıkıyorum.

Yumuşatıcı asla. Oda kokusu asla.

Kıyafetlerde neon renklerden kaçınarak, daha doğal tonları tercih ederek alışveriş yapıyorum. Butikten alıp geldiğimde çamaşır makinesinde bir bardak sirke ile yıkıyorum. Kurşun içeriği büyüktür.

Yerleri silerken sirkenin portakal yağı damlatıyorum veya arap sabunlu su ile siliyorum. Arap sabunu-su karışımını fıs-fıslı bir şişeye koydum. Mutfak ve banyo tezgahları, masalar, kapılar bu karışım ile siliyorum.

Bulaşık makinesi için doğal içerikli bir deterjan kullanıyorum.

Çamaşır suyu yerine klozetler için oksijen içerikli bir ürün kullanıyorum.
Bu yazdıklarının aynısını yapıyorum
Bulaşık makinesine parlatıcı da kullanmıyorum
Yağçöz cif vs hiç birini almıyorum
Tüm temizliği sirke karbonat ve Arap sabunu ile yapıyorum
Yer silme suyuna o an keyfime göre doğal yağlar katıyorum

Çamaşır ve bulaşık deterjanı
Çamaşır suyu için oksijenli ürün
Bunları özelden yazar mısın

LeonOcean

Leon Ocean ❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
2.889
9.067
Selamlar Hanımlar,

Bugünü hiçbir şey yapmama günü ilan ediyorum:))

Sabah kızımı ve eşimi gönderdim. Bakıcı abla gelince yatıp uyudum. 11:00’de kalktım. Şimdi kahvaltı yaptım. Ela’yı okuldan alana kadar sadece kitap okuyacağım.
Harikasın 😍

LeonOcean

Leon Ocean ❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
2.889
9.067
Yazdiklarinizi biraz geç okuyrm ama okudkca enerji buluyorum elecda elecda sağolsun.
Yarın 4. Ayına girecek olan bebeğim var kendime düzen olustrmaya çalışsam da anlyrm ki şuan için biraz zor.
Yeni yıla girmeden yapacaklarım 2ye ayirdim.
1) evdeki tüm kullanlmyan kıyafetleri tekrar ayirmak kumbaraya atmak 1 büyük e bebek poşeti oldu şuan ve hediye veririm diye ayirdiklrm da dahil kutuya koymak evdeki dolapları işgal etmemesi için
2) kıyafetleri ayırırken aklıma geldi 3 yıllık evlilgmzde ara ara detaylı konstgmZ olurdu ama bunu ilk kez tarih verip yapmak istedim.
Kirildigimiz, belki bilmeden uzdgmZ bebeğimiz olunca farkında olmadan değişen olumlu olumsuz şeyler diye konuşalım mi ayrıntılı dedim çünkü artık Leon'la birlikte eskisi kadar ayrıntı konsamyrz harika olur dedi.
Ben simdidn not etmeye başladım 😁😁
Belki fikir olur dedim sizlere de.

hayatdevamedecek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2013
1.527
2.127
Cutemom007 Cutemom007 Gunaydin. Daginiklik konusunda bende senin gibiyim. Zihnim cok rahatsiz oluyor. Bu zamanlarin gececegini, bugunleri cok ozleyecegimi dusunup kendimi rahatlatiyorum. Kendi cocukluguma donup bakinca surekli bagiran anne, sinir kupu, evde korku ruzgarlari estiren bir baba hatirliyorum. Kendi cocuklarimin hatiralarinda neseli, kahkaha dolu anlar canlansin istiyorum.
Elimden geldigi kadar SAKIN anne olmaya calisiyorum. Sakinlik son yillarda kendimi gelistirmeye calistigim eksik yanim oldugu icin buyuk harfle yazdim.
Elimden geldigi kadar kavrami da cok cok onemli. Bu dusunceyi zihnime yetlestirdikce, mukemmeliyetcilikten, kontrolculukten uzaklastim. SAKINLESMEYI bunlara borcluyum.

Yukarı Alt