• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Verimli Rutin

elecda

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2009
4.713
16.780
Bence yaza kadar okullar tatil olur. Yanı bu yıl okul olmaz diye düşünüyorum.
5.sınıfa giden kızım var ve o da EBA dan şikayetçi bazen. Bugün canlı yayında donmalar olmuş. Sağlıklı izleyeyememiş. Telafi edilir diye düşündüğümden rahatım açıkçası. Süreç çok yeni. Eksiklikler oluyor ister istemez.
Biz stok yapmadık. Evdekileri bitirmek amacım.
Evden çıkmıyorduk günlerdir. Bugün güneşe çıkardım evin önüne. Sakin bizim oturduğumuz yer ama tabii temkinliyiz ve biraz da tedirgin.
İnşaallah bir an önce hayırlısıyla biter.
Biz de İpek’i bebek arabasına koyup 15 dakika kadar site içinde gezdirdik. Arabadan indirmedik ve hiç bir yere temas etmedik. Ben ikisini de günlük bu şekilde çıkartıyorum.

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
17.658
48.602
Bakalım süreç neyi gösterecek? Bizim okul da beni yedi:işsiz: Bu hafta için, 12 sayfa haftalık plan göndermişler. Her gün Türkçe, İngilizce, Hayat Bilgisi, Stem, Robotik ve İspanyolca video izleme ve ardından fasiküllerde belirtilen sayfaları yapma şeklinde bir program var. Ayrıca her gün kitap okuma ve dikte çalışması var.

Sabahtan beri eşimle dönüşümlü uğraştık günlük planla ama yine de yetiştiremedik. Eşim şimdi kendi işine oturabildi. Ben zaten evden çalışamıyorum şu an. Cuma günü ofise erken gidip geç çıkacağım ve bu hafta yapmam gereken işleri bitirmeye çalışacağım.
Sizin prg daha zor anlaşılan.. yani sadece onla ilgilenemeyiz ki akşama kadar..
Kendi işinize zor yetişmişsiniz siz de.
vala sonumuz hayır olsun inşallah.

elecda

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2009
4.713
16.780
Sizin prg daha zor anlaşılan.. yani sadece onla ilgilenemeyiz ki akşama kadar..
Kendi işinize zor yetişmişsiniz siz de.
vala sonumuz hayır olsun inşallah.
Ya bir de öğretmeni her gün arayıp takip ediyor. Hesap veriyoruz bu yetişti, şu yetişmedi diye. Özel okullar parayı geri istemeyelim diye mi bu kadar kasıyor anlamadım:)

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
17.658
48.602
Ya bir de öğretmeni her gün arayıp takip ediyor. Hesap veriyoruz bu yetişti, şu yetişmedi diye. Özel okullar parayı geri istemeyelim diye mi bu kadar kasıyor anlamadım:)
:)) aldıkları parayı sonuna kadar hak ediyolar o vakit tebrikler:)

seyhan_2433

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2016
112
189
2.el ürün satan bir uygulama var biliyorsunuz. Oraya ev eşyaları bölümü de eklenmiş. Evlendiğim zaman alıp kutusunu dahi açmadığım şeyleri orda elden çıkarmaya çalışacağım. Olmazsa da kolilere yerleştirip aileme vermeyi düşünüyorum.

Dün evdeki bibloların bir kısmını eledim. Çoğu hediyeydi haliyle eve ve tarzıma uygun şeyler değil. Onlardan da kurtulmuş oldum.

Telefonumu bir uygulama indirdim. Uzun zamandır bir davranış takip programı arayışındayım. Birkaç tane denedim. Yapmak istediğim işleri ve ne sıklıkta yapmak istediğimi, günleri vs belirtiyorum. O da bana ay sonunda uygulama performansımı gösteriyor.

Şimdilik listemde evin düzeni, yemek, diyet, en az yarım saat kitap okumak ve 1 bölüm dizi seyretmek var.

Sahihuban

Guru
Pro Üye
25 Mayıs 2013
12.704
15.499
Herkese iyi akşamlar sağlıklı günler
...
Yarım gün dahi olsa kamuda vatandaşa birebir hizmete devam ediyorum. Kendimizce tedbir alsak da açıkcası korkuyorum...
...
Şu günler sağlıkla geçsin ülkemde yine çiçekler açsın inşaallah🌸🌸
——
Eşim evde : home office çalışıyor şu süreçte-oğlumla o ilgileniyor -öğleden sonrada ailece evdeyiz.
-bahar temizliğini komple bitirdik-dip köşe tertemiz
-Kur an , meal, hadis okumalarımı ilerlettim
-kitap okumayı hızlandırdım/ online de olsa kitap tahliline devam ediyoruz grubumuzla
-diyete birebir uyuyorum, sanırım şu bir haftada 2 kg hafiflemii olacağım/ diyetisyenime hergün menümü yolluyorum (örnek olarak ekliyorum)
-kaza namazlarımı kılmaya gayret ediyorum
-oplumla ingilizce çalışmayı daha sistemli hale getirdik/ oyunlarla aktiviteyle çalışıyoruz
-oğlumla günde en az 5-6 kitap Okuyoruz/ çoğunu ezberledi (3.5 yaşında; en sevdiği oyuncaklar legoları ve kitapları)
Oğlu. İçin “zihinsel becerilerimi geliştiriyorum “ adı altında farklı kaynaklar sipariş ettim bekliyoruz

-# oğlumun kreşi kapşı olduğu ve tüm günü Evde geçirdiğimiz için alternatifleri arttıtmak durumunda kaldım- öğleye kadar babasıyla polis hırsızclk gibi bedensel ve hareketli oyunlar Oynuyor lar / öğlen2-3saat civarı uyuyor şükürler olsun: o sırada ben kendime vakit ayırıyorum; videolar filmler vb izliyorum
Akşamın yemeğini ocağa koyuyorum- her öğün yeni yemek hazırlıyorum- malım diyette olduğum için ben çok az tüketiyorum // sabah yumurta ceviz ve peynirin olduğu bir kahvaltı- öğlen et menü/ akşam sebze olaral besleniyoruz ailece.
—oğlum uyanınca da önce yemek ardından oyuna devam/ aktivitteleri etkinlikleri onu sıkmadan onun yönlendirmesiyle istediği süre kadar istediği şekilde yapıyoruz- amacım mutlu eğlenceli olsun: eğitim sadece bir araç şu an için.

Ayrıca :
İşe her gün aynı kıyafetle gidip geliyor; eve gelinceye girişte üzerimi değiştirip 70 derecede yıkıyorum/ şu evde kalma sürecinde birçok şeyi gözlemledim:
1. Tek tip giyinilebir, az eşya ile yaşanabilir hatta çantasız cüzdansız bile dışarı çıkklabilirmiş( örn fotoğraf ekleyeceğim)

2.avm lere gitmeden, kafelerde o marka kahve içmeden de mutlu olabiliyormuşuz( latte yapmayı öğrendim)
076E3E7D-019E-4642-AA24-6A824BF8F095.jpeg
7453444D-4ECD-4B6C-A297-8FD12E832D01.jpeg

3.dert dediğimiz şeyler dert değilmiş: insanın gündemi birden bambaşka bir yere gidebilirmiş.

4.zaman çok kıymetli her anını aşırı verimli mutlu geçirmek gerekirmiş bir kez daha emin oldum

5. Para her zaman kenarda durmalı: elecda elecda nın her daim dediği gibi finanssal özgürlüksağlanmalıymış

—-
Bu imtihanlar umarım nice farkındalık sağlar
...
7C15D5F2-B3E4-4F34-85E5-C0FC0974AFFE.jpeg

Yukarı Alt