Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Virüsler fotoğrafların arkasına gizleniyor

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve roxett tarafından 7 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

  7 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : roxett
 1. roxett

  roxett Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.286
  Beğeni:
  49
  Ödül Puanları:
  108
  Fotoğrafları oluşturan her bir 'byte' bilgisinin arkasına kendini saklayan virüsler, bilgisayarların tüm verilerini korsanların inisiyatifine sunuyor.

  Bilgisayarlara ya da ağ sistemlerine sızan bilgisayar korsanları, her türlü önleme rağmen saldırı yöntemlerini geliştiriyor. Son yöntem ise bilgisayar kullanıcılarını sıkıntıya sokabilecek türden.

  Yeni yöntemde fotoğraf arkasına yerleştirilen ve uzaktan erişim sağlayan virüslü e-posta açıldığı zaman, fotoğrafın muhtelif yerlerindeki görünürde bağımsız kodlar bir araya gelerek virüsü yeniden yaratıyor.

  İşletim sistemindeki sistem klasörüne kendisini kopyalayan ve uzaktan erişime imkan sağlayan virüs, aynı zamanda diğer virüslerin de bilgisayara bulaşmına imkan tanıyor.

  Gizli servislerin yöntemi

  Bu yöntemin aslında gizli servisler tarafından uzun bir süredir kullanıldığı biliniyordu. Bağlı üniteler arasında gizli belgeleri hem şifreleyip hem de fotoğrafların arkasına gizleyerek gönderen gizli servislerin bu yöntemi, siber korsanlar tarafından saldırı amacıyla kullanılmaya başlandı.

  Güncellemeleri yükleyin

  İnternet analistleri, kullanıcılardan, sahip oldukları işletim sistemini üreten firmaların internet sitelerini sıklıkla ziyaret ederek varsa yeni güncellemeleri acil olarak yüklemelerini istiyor.

  Antivirüs yazılım şirketleri ise fotoğrafla birlikte küme halinde gelip bilgisayarda açıldığı zaman etkin hale geçen virüsleri devre dışı bırakmak için yoğun çaba gösteriyor.