Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Vucut Bakımı !!

Konusu 'Vücut kremleri, losyonlar' forumundadır ve NILBERA tarafından 19 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  19 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 1. NILBERA

  NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  6.268
  Beğeni:
  85
  Ödül Puanları:
  353
  Vücut bakımı
  Banyo veya duştan çıktıktan sonra vücudunuzun da nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Kış boyunca giysiler altında kalan tenimiz yaza kadar vücut kozmetikleriyle bahar tazeliğini yaşayabilirler. Ayrıca kullandığınız parfümün notalarını tepeden tırnağa teninize sindirerek bütün vücudunuzda yaşatan vücut ürünleri; sabunlardan deodoranlara, vücut sütlerinden pudralara kadar uzanan geniş bir yelpazede günlük yaşamınıza eşlik ediyor.

  Basit bir duş almaktan enstitülerdeki profesyonel bakımlara, temizlik ya da tedavi amaçlı uygulamalardan sakinleştirici, inceltici ya da iyileştirici masajlara, vücut bakımı için geliştirilmiş bakım ürünlerinden yosunlu, aromatik yağlı uygulamalara ve parfümlerin notalarını tene sindiren kozmetiklere kadar kısaca bedenimize sağlık, güzellik ve gençlik veren her şey.  Evde vücut bakımı

  Banyoda bakım: Çok basit bir deyimle, yıkanmak, duş ya da banyo almak beden sağlığı için temel bakımı oluşturuyor. Banyo kozmetikleri ile artık sadece temizlenmek amacıyla banyoya girilmiyor.. Banyo köpükleri, duş jelleri, banyo suyuna katılan aromatik yağlar, yine banyo suyuna atılan mineral tuzlar, efervesan (suda eriyen) tabletler ve peeling ürünleriyle banyo; temizlenmenin de ötesinde insanın kendisiyle başbaşa kalarak sağlığı ve güzelliği ile ilgilendiği bir keyif mekanına dönüşüyor.  Arındırma, (exfoliation ya da peeling) temizlenmenin en önemli bölümü. Geleneklerimizdeki kesenin yerini alan arındırma ürünleri; cildin yüzeyinde birikerek yer yer kalınlaşmalara (dizler ve dirsekler), yer yer lekelenmelere yol açabilen ölü hücreleri döküyor, böylece cilt pürüzsüzleşerek kadifemsi bir yumuşaklığa ulaşıyor. Yaz aylarında kusursuz bir bronzluk için cildin arındırılması çok önemlidir.  Banyo kozmetikleri, sudan çıktıktan sonrası cilt bakımına yönelik ürünleri içeriyor. Bunlar; süt veya krem formülünde nemlendiriciler, sıkıştırıcılar ve selülit kremleri, aromatik yağlar, parfümlü nemlendiriciler gibi  Profesyonel bakımlar.

  Enstitüde vücut bakımları, temel bakım ötesinde estetik ve sağlık amaçlı olarak yapılan uygulamalardan oluşuyor:  1 Temel vücut bakımı: Bütün vücuda uygulanan peeling ve ardından bir bakım ürünü ya da aromatik yağlarla nemlendirme, canlandırma, cildin beslenmesi, temel vücut bakımı programında yer alıyor.  2 Masajlar: Vücut bakımında önemli bir yeri var masajların. Masaj konusunda eğitimli uzmanlarca aromatik yağlarla, kremlerle uygulanarak farklı tekniklerle (klasik, İsveç masajı, Shiatsu, akupressür gibi )yapılan masajların rahatlatıcı, canlandırıcı, uyarıcı, dinlendirici, gevşetici ve hatta vücudu yeniden biçimlendiren etkileri var. Bu masajlara son zamanlarda sıcak taşla yapılan masajlar da katıldı. Lokal uygulamalar da var masaj bölümünde; tabandan sağlık kontroluna yönelik rahatlatıcı reflekleksoloji gibi.  3 Selülit bakımları: Çoğu zaman zayıflama bakımlarının bir parçası olarak özellikle selülitli bölgelere uygulanan bakımlardır ve birbirinden farklı programları içerirler. Bazı bakımlara yağ hücrelerini parçalayarak dışarı sürülmesini sağlayacak mezoterapi, aromaterapi gibi tedavi yöntemleri ve mekanik uygulamalar da dahil edilir.  4 Banyolar: Talassoterapi, Balneoterapi ve kaplıca bakımları: Her üçü de ağırlıklı olarak banyolarda suyla yapılan vücut bakımlarını ve tedavileri kapsıyor. Aralarındaki fark birinin deniz suyu, birinin şehir suyu, üçüncüsünün ise kaplıca suyu kullanılarak uygulanması... Banyolar sağlık, zindelik, form ve güzellik amacıyla yapılıyor, Banyo suyuna aromatik yağlar, taze çiçekler, deniz tuzları, kokulandırıcı maddeler de katılır. Talassoterapi denizle ilgili yosun ve mineral gibi maddelerle yapılan özel uygulamaları da içerir.  5 Yosun, çamur ve killi vücut bakımları: Her üçü de farklı özellik ve yoğunlukta zengin mineral içeriği ile vücut bakımlarında çok kullanılan doğal malzemeler. Yosun, özellikle talasso bakımlarında deniz suyunda ve vücut maskelerinde çeşitli uygulamalarda kullanılır. Kil ise, özellikle de Ölüdeniz kili inceltici özelliği ile gözde bir malzeme. Body Wrapp denen killi bandajların vücuda sarılması, tek seansta birkaç santimlik incelme sağlar. Çamura girilerek yapılan çamur banyolarından başka banyolara katılan çamur da (Aydın/Sandıklı) vücut bakımlarında yararlı sonuçlar verir.
   
 2. 20 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 3. ecitah

  ecitah Ziyaretçi

  Canım Çok Teşekkürler bize vermiş olduğun bilgilerden dolayı.
   
 4. 17 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : NILBERA
 5. butterfly

  butterfly Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Nisan 2007
  Mesajlar:
  6.245
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  148
  2 Masajlar: Vücut bakımında önemli bir yeri var masajların. Masaj konusunda eğitimli uzmanlarca aromatik yağlarla, kremlerle uygulanarak farklı tekniklerle (klasik, İsveç masajı, Shiatsu, akupressür gibi )yapılan masajların rahatlatıcı, canlandırıcı, uyarıcı, dinlendirici, gevşetici ve hatta vücudu yeniden biçimlendiren etkileri var. Bu masajlara son zamanlarda sıcak taşla yapılan masajlar da katıldı. Lokal uygulamalar da var masaj bölümünde; tabandan sağlık kontroluna yönelik rahatlatıcı reflekleksoloji gibi.


  masaja hayır demem :)))
   
 6. 30 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : NILBERA
 7. cicilibicili87

  cicilibicili87 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  333
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  hamam birebira.s
   
 8. 25 Eylül 2011
  Konu Sahibi : NILBERA
 9. hepsi

  hepsi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Aralık 2009
  Mesajlar:
  26
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  şu sıralar ben de dikkat etmeye özen göstermeye çalışıyorum
   
 10. 26 Ekim 2011
  Konu Sahibi : NILBERA
 11. ablam

  ablam Yeni Üye Üye

  Katılım:
  14 Ekim 2011
  Mesajlar:
  20
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  paylaşımlar için teşekkurler. biraz uzun olsada dişimi sıktım ve okudum. :)
   
 12. 27 Ekim 2011
  Konu Sahibi : NILBERA
 13. efsuntimur

  efsuntimur Yeni Üye Üye

  Katılım:
  14 Ekim 2011
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  kim diyebilirki canım :)
   
 14. 27 Ekim 2011
  Konu Sahibi : NILBERA
 15. caglakorkmaz

  caglakorkmaz Yeni Üye Üye

  Katılım:
  21 Ekim 2011
  Mesajlar:
  28
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bu güzel paylaşımın için teşekkürler :) verdiğin öneriler doğrultusunda kendime dikkat edicem.
   
 16. 28 Ekim 2011
  Konu Sahibi : NILBERA
 17. colakbelinay

  colakbelinay Yeni Üye Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2011
  Mesajlar:
  32
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  kızlar adet döneminizde vücudunuzun bakımını nasıl yapıyosunuz. ?:KK51: