Vücut Şekline Göre Gelinlik Seçimi

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
5 Mart 2012
16.847
14.255
44
gozde-gelinlik-modelleri-2012.jpg


Hepimizin hayalinde giymek istediğimiz bir gelinlik modeli mutlaka vardır.Lakin hayalimizdeki bu muhteşem gelinlik üzerimizde beklediğimiz gibi durmayabilir.Gelinlik seçerken hayallerimizle örtüşen gelinlik seçmenin yanında vücut şeklimize uygun gelinliği seçerekte göz kamaştıran bir gelin olabiliriz.Seçeceğimiz doğru gelinlik ile kusurlarımızı kapatabilir,güzel vücut detaylarımızı ön plana çıkarabiliriz...


elmaarmut.jpg

Armut Tipi Vücutlulara Uygun Gelinlikler ;Yani Kalça geniş, bel ince, omuz dar, göğüsler ise çok büyük değilse Omuzlar ile kalça arasındaki farkı kapatmak için yarım kollu modellerle omuz genişliğinizi arttırabilir, göğüslerinizi olduğundan dolgun göstermek içinse göğüs modeli katmanlı ve drapeli olan gelinlikleri kullanabilirsiniz. Çıkık kürek ve köprücük kemiklerini kapatmanın yolu straplez üzerine tül ve dantelden oluşan bir katman eklemektir. Yüzücü model sırt detayları omzunu olduğundan geniş gösterir. V yaka ise kaçınman gereken bir başka ayrıntı. Altı geniş ve kabarık modellerle büyük kalçaları kamufle edip dikkatleri belinizin inceliğine çekebilirsiniz. Yarım balık modeliliyle de kalçalarınızın yuvarlaklığını avantaja çevirebilirsiniz.Sizin için uygun gelinlik modelleri:

LEHEN_D.jpg

LESLIE_B.jpg

Kum Saati Vücutlulara Uygun Gelinlikler :Vücudun üst yani göğüs bölgesi ile alt yani kalça bölgesi birbiri ile uygun ölçülerdedir..Bel oldukça incedir.Kum saati vücut orantılı bir vücuda sahip olduğunuzun işaretidir.Böyle bir vücutla hemen hemen her model gelinliği çok rahat taşıyabilirsiniz.Ama bu vücut tipine yakışacak en uygun model Tam balık modeli gelinliklerdir.V yaka ve tek omuzlu üstlerde rahatça kullanabilirsiniz.Tek kaçınmanız gereken ise düz modeller..

Kısa-Kollu-Balık-Model-Gelinlik.jpg

ORDELIA_B.jpg

Elma Tipi Vücutlulara Uygun Gelinlikler :Göğüs,bel ve kalça genişliğiniz hemen hemen aynı ölçülerdedir.Bel bölgesi kalındır ve muhtemelen göğüslerde olabildiğince büyüktür.Size uygun gelinlik seçerken amacınız bel bölgesinin kalınlığını kapatmak ve göğüs dekoltesi ile göğsü ön plana çıkarmak olmalıdır.Korse kullanmanız kesinlikle gerekmektedir.Ancak bu şekilde karın bölgesini daha ince gösterebileceksiniz.Derin göğüs dekolteli gelinlikler tercih etmelisiniz.Kabarık etekler ve yuvarlak yaka modelleri asla kullanmayınız..A geliş gelinlikler ve dökümlü modeller tercih ediniz..
BELUCI_B.jpg

MAIVE_B.jpg

Atletik Vücutlulara Uygun Gelinlikler : Omuzların geniş,kalçaların dar ve göğüslerin küçük olduğu vücut tipidir.Bel kıvrımları muhtemelen belirgin değildir.Klasik model gelinlikler size uygun değildir.Sizler dişiliği ön plana çıkaracak saten ,dantelli,dökümlü modelleri tercih etmelisiniz.Sırt dekolteli gelinliklerde sizin kaslı vücut yapınızı daha kadınsı şekilde gösterecektir..
MAELIA_A.jpg

0948e60ab7049831b219272b8216aaf8_r19pb5.jpg

Ve diğer detaylar :

Büyük/küçük Göğüsler: İri göğüslere sahipsen toparlayıcı bir model kullan ve dikkati başka yere çek. Beli incelten bir kemer, sırt dekoltesi ya da çarpıcı saç aksesuarları işine yarar. Küçük göğüsleri katmanlı modellerle desteklemek gerekli.

Uzun/Kısa Boy: Uzun boylulara tam balık, A geliş ve vintage tipi modeller yakışırken kısa boylular yarım balık, kabarık etek ve mini gelinlikleri çok daha iyi taşır.

Kollar/Bacaklar/Bilekler: Uzun ve ince kolları ortaya çıkarmak için dantel bolerolar şart. Yine uzun kollarda el bileklerine dantel detaylar kullanmak görüntüyü çok dengeler. Kollar kalınsa, omuzla birleştikleri yeri kapatacak şekilde kolu bir model kullanmalısın. Uzun bacaklı gelinler gögüs altı kemerden kesinlikle kaçınmalı ve çok yüksek topuklu kullanmamalılar. Bacakları üst bedenine göre kısa olan gelinlere önerim yarım balık ya da helen modeli gelinlikleri tercih etmeleri yönünde.


Düğün,gelinlik,gelinlik seçimi, vücut tipine uygun gelinlik,
 
Son düzenleme:


Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.089
1.913
Minyon vücut tipine sahip gelinlerMinyon ve narin görünen gelin adaylarının çok kabarık olmayan, zarifliklerini vurgulayan sade modelleri seçmeleri uygun olacaktır. Daha uzun görünmeyi yüksek bir topuz ve saça yukarıdan takılan bir duvak ile yakalayabilirsiniz.
Armut vücut tipine sahip gelinler

Basen ve kalça tarafınızdaki genişliği kapatmak için A tipi gelinlikler sizin için uygundur. Kalçayı iyice öne çıkaran dar modellerden uzak durmalısınız. Aman dikkat denizkızı tarzı tüm vücudu ve baseni saran modeller size uygun değil, üst bölümde V yakayı tercih etmeyin! Dikkati vücudunuzun üst bölümüne yani dekoltenize çekmelisiniz. Gösterişli ve işli straplez üstler sizin için ideal! Üst bölümde iş sevmiyorsanız takılarınızla ilgiyi üst bedene alabilirsiniz.Elma vücut tipine sahip gelinler

Siz yuvarlak hatlı gelin adayları için bel bölgesindeki fazlalığı gizlemek uygun olacaktır. Drapeli modellerin iksirinden faydalanabilirsinizJ Göğüs ve boyun dekoltesi sizin tüm üst beden güzelliğinizi ön plana çıkarır. Yuvarlak yaka yerine derin V yakalar size uygundur.
Kum saati vücut tipine sahip gelinler

Şanslı gelinlerdensiniz; ne giyseniz yakışır, mükemmel taşırsınız. Kadınsı, kıvrımlı hatlarınızı, ince belinizi istediğiniz modelle ön plana çıkarabilirsiniz. Denizkızı modeli veya iddialı bir sırt dekoltesi ile büyüleyici görüneceksiniz. Orantılı vücudunuzla kusursuz görüneceğinize hiç şüphe yok!
 

Lady Mel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2017
34
16
28
kum saatiyle armut arasında kaldım tam hangisiyim kararsızım :) belim ince, pek uzun değilim minyonum denilebilir, genel olarak inceyim. denediğim kabarık etekli bütün gelinliklerden nefret ettim, futbol topuna dönüştürdü beni. bildiğin böyle 30 kg almış üstüne de 15 cm kısalmış gibi oldum hepsinde. üste hafif oturan, doğal şekilde gelenler aksine vücudumu çok güzel ortaya çıkardı. kendi gelinliğim tamamlanınca foto koyacağım, şimdilik bahsettiğim tip gelinliklerden örnekler koyuyorum. benzer vücut tipine sahip gelinlere yardımcı olur umarım.....