Yabancı Damat - Kanal D

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.333
Emoji Skoru
19.667
Yaş
55
Ege'nin iki kıyısından; Türkiye ve Yunanistan'dan iki gencin masal tadındaki imkansız aşklarının öyküsü anlatılıyor. Gaziantep'in ünlü baklavacısı Kahraman Usta'nın kızı Nazlı Ankara da üniversite eğitimini bitirmiş memleketine dönmüştür. Çok sevgili kızlarının dönüşünü hasretle bekleyen aile çok mutludur. Ama Nazlı'yı bir sürpriz beklemektedir.

Kahraman Usta, kızının evliliği için ortağı Ökkeş Usta'nın oğlu Kadir'e söz vermiştir. Nazlı buna şiddetle karşı çıkar. Nazlı'nın düşüncesine de başta babası olmak üzere annesi, dedesi, ablası ve eniştesi karşıdır. Bir kere söz verilmiştir ve bu iş olacaktır.

Ökkeş ve Kadir'in kendisini istemeye geldikleri gün evden kaçan Nazlı, Bodrum'daki okul arkadaşı Zeynep'e gider. Nazlı burada bir otelde iş bulur ve çalışmaya başlar. Ailesi her yerde Nazlıyı aramaktadır. Bu sırada Nazlı Bodrum da yakışıklı, yabancı bir gençle tanışır. Nazlı bu gencin İngiliz olduğunu zannetmektedir. Oysa ki bu genç, ailesi İstanbul'dan Atina'ya göç etmiş Niko adında bir Yunanlıdır.

Yıllardır birbirlerine düşmanlık beslemiş iki ülke insanı Yunanlı bir gençle Antepli bir kızın arkadaşlığı nasıl olacaktır? Nazlı ve Niko birbirlerine deliler gibi aşık olurlar. Ancak aşireti ile sözlüsü Nazlı'nın peşine düşer. Ayrıca Niko'nun, ses yıldızı sevgilisi Anna da bu aşk için büyük bir engeldir. Üstüne üstelik Niko'nun ailesi Türk'lerden, Nazlı'nın ailesi de Yunanlılardan nefret etmektedir.
 

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.333
Emoji Skoru
19.667
Yaş
55
Nazlı’nın kendisini aldattığını düşünen Niko ortalığı birbirine katıyor.

Aysel katıldığı şarkı yarışmasında birinci olunca Hayriye fenalaşır. Gaziantep’te herkes Aysel’in birinciliğini konuşmaktadır. Tabi Ökkeş de durumu öğrenir ve çılgına döner. Bir de aşiret işin içine girince durum iyice karışır.

Mustafa Can yeni motoruyla Zehra’yı gezdirirken kızın babasına yakalanır. Kaçalım derken kaza yaparlar ve motorla Kahraman’ın dükkanından içeri girerler. Kahraman ceza olarak Mustafa Can’ın Zehra ile görüşmesini yasaklar.

İhsan’a geri dönen eski karısı Emma kocasını Nazlı’ya kaptırdığını düşünür. Bu yüzden Niko’ya gidip Nazlı ve İhsan’ın doğum gününde çekilmiş ve İhsan’ın bilgisayarda montajlanmış samimi fotoğraflarını gösterir. Niko beyninden vurulmuşa döner. Nazlı’yı takibe başlar. Yuvanın önünde İhsan’ın Nazlı’ya çiçek verdiğini görünce karısının kendisini aldattığına iyice inanır.

Mustafa Can, Zehra ile görüşüp konuşmayınca çareyi mektup yazmakta bulur. Ruşen eniştesinden de mektubu Zehra’ya vermesini ister. Ama Ruşen mektupta neler yazdığından habersizdir. Mustafa Can ve Zehra evden kaçmaya karar vermişler Ruşen de farkında olmadan buna arabuluculuk etmiştir. Esas kıyamet Kahraman bunu öğrendiğinde kopacaktır.

Muharrem, Aysel’in şarkı yarışmasında birinci olduğunu duyunca elinde bir sözleşmeyle menajerlik teklif etmeye Ökkeş’lere gelir.

Karısının kendisini aldattığını düşünen Niko bildiklerini Nazlı’ya öfkeyle anlatır ve fotoğrafları gösterir. Nazlı suçsuzdur ama durumu nasıl açıklayacağını bilemez. Nazlı ve Niko’yu zor günler beklemektedir
 

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
39.093
Emoji Skoru
104.272
Yaş
47
Cuma geceleri bu diziyi Nazlı ve Niko için değil Nazlı'nın ablası ve annesi ve yakın arkadaşları Hayriye için seyrediyorum,bu kadar komik bir üçlü olamaz
 

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.333
Emoji Skoru
19.667
Yaş
55
Nazlı ile Niko karşılıklı olarak boşanma kararı alıyor.

Nazlı, İhsan’la hesaplaştıktan sonra, çocukları ve Natalie ile beraber Gaziantep’e ailesinin yanına gider. Niko evde yalnız başına zor arlar geçirmekte, çareyi içkiye sığınmakta bulmaktadır. Eleni ve Stavro, Niko’nun bu halinden dolayı telaşlanırlar.

Nazlı, annesine Niko ile aralarında geçenleri anlatır. Niko boşanma davasını açar. Nazlı da Gaziantep’te tanıdık bir avukata gider. Niko çocukların velayetini ister.

Kahraman, kızının avukatla görüştüğünü öğrenince, Niko’yu arar ve barışmalarını ister. Ama Nazlı da Niko da kararlıdır.

Eftelya, İhsan ile görüşmeye gider fakat evde Emma’yı bulur. Eftalya Emma ile konuşunca, Nazlı’nın Niko’yu aldattığı konusunda şüpheye düşer.

Kahraman’ın evinde yılbaşı ve bayram hazırlıkları vardır. Kahraman torunu Ege’yi sevindirmek için Ruşen’e çam ağacı almasını söyler. Ruşen ve Mıstık, babalarının verdiği parayı cebe indirip, ormandan ağaç keserler. Bu sırada da ormancılara yakalanırlar. Jandarma, ormancının şikayeti ile Kahraman’ın evine gelir. Mıstık ve Ruşen karakolluk olurlar. Kahraman deliye döner.

Emma kızı Deniz’i kaçırır. İhsan deliye döner, doğru Emma’nın kaldığı otele gider. O sırada Emma, Deniz’le otelden uzaklaşacakken, İhsan’a yakalanır. Kavgaya tutuşurlar, polis çağrılır. Karakolluk olurlar. Karakolun önünde gazeteci ordusu merakla beklemektedir. Emma sinirle, gazetecilere fütursuz açıklamalar yapar.

Niko’nun avukatı Gaziantep’e gelir. Niko’nun, çocuklarının velayetini istediği ortaya çıkar. Nazlı üzüntüden kahrolur. Nazlı çocuklarını asla vermeyeceğini açıklar. Evdekiler, avukatı kovmaktan beter ederler. Memik ise, siz ne yapıyorsunuz diye sinirle Eftelya’yı arar
 

yesilim

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
25 Kasım 2006
Mesajlar
9.032
Emoji Skoru
17
Bu Kadar Başarili Bir Dizi Daha Varmi? Bayiliyorum.
Cuma Akşamlari Misafir Kabul Etmiyorum Bir Yerede Gitmiyorum.
Odaklanip Mimikleri Seyrediyorum O Ne Başari..
Kivrak Zeka,hoş Espriler,benim Zevkim Tabii. Evet Elif Sen Ne Dersin...
 

Selenais

Kelepceliyim ben sana
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kasım 2006
Mesajlar
1.299
Emoji Skoru
4
Muneye katiliyorum bende nazli ve niko icin degilde nazlinin annesi ve ablasini izlemek icin bakiyorum diziye.
 

jovi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
130
Emoji Skoru
0
Yaş
34
Nazire(Binnur Kaya),Feride(Sumru Yavrucuk)ve Ruşen(ilker Aksum) in oyunculuklarına söylecek laf bulamıyorum.beni gerçekten güldüren ender dizilerden biri:1yes2:
 

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.333
Emoji Skoru
19.667
Yaş
55
Nazlı’ya büyük bir haksızlık yaptığını öğrenen Niko, Nazlı’ya kendini affettirebilmek için Gaziantep’e gidiyor.

Televizyonda Emma’nın basın açıklamasını izleyen herkes, Nazlı’nın masum olduğuna emin olur. Kahramanlar ve Niko sürekli Nazlı’yı ararlar ama Nazlı’nın telefonu kapalıdır. Bu arada Natali’nin eski kocası Ayhan, Niko’yu rahatsız etmeye başlar.

Aysel ünlü olmayı kafasına koymuştur. Muharrem’in menajerlik teklifini kabul ettiğini söylemeye ofisine gider. Ama çarşıdakiler onu tanımasın diye kılık değiştirmesi gerekecektir.

Niko, Nazlı’ya kendini affettirmek için Gaziantep’e gider ama kimse Nazlı’nın nerede olduğunu bilmemektedir. Çocukların velayetini istediği için bütün aile Niko’ya çok kızgındır.

Uzun boylu dekolte giyimli bir kadın, Muharrem’in ajansına ünlü olmak için gelir. Sokaktaki erkekler kadından gözlerini ayıramazlar. Celayir hemen atılır ve kadına kur yapmaya başlar. Bu arada Niko aldığı bir telefonla Nazlı’nın yerini öğrenir ve yola düşer.
 

Emez

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Aralık 2006
Mesajlar
1.286
Emoji Skoru
2
Yaş
45
Niko iftiraya uğruyor

Emine’nin babası Salih, Emine’yi almak için Nazlı’ların evine gelir. Salih, Emine’nin iyiliğini değil, Niko’dan alacağı parayı düşünmektedir.
Feride ile Nazire’nin yeni bir alışkanlığı başlar. Televizyonda Telemarket programlarından sürekli bir şeyler satın alırlar.
Kahraman, Memik’in boşanmasının duyulması ve vergi cezası yüzünden Ruşen’i iyice şamar oğlanına çevirir. Muharrem yeni bir işe el atar. Almanya’ya işçi gönderecektir. Ruşen ve Kadir yeni bir hayat ümidiyle hemen kayıt yaptırırlar. Önden gidip işlerini ayarlayacak, sonra da karılarını ve çocuklarını aldıracaklardır. Evdekilere söylediklerinde iki ailede yas tutmaya başlar.
Salih yanında Emine’yi de sürükleyerek bir televizyon programına katılır. Programda Niko’nun Emine’ye arabayla çarptığını, olayı örtbas etmek için evine götürdüğünü ve şikayetçi olmaması için de tehdit edildiğini söyleyince, savcılık bunu suç duyurusu olarak kabul eder ve Niko hakkında dava açar.
Celayir birçok kez Rabia’nın kapısına özür dilemeye gider. Ama kendini bir türlü affettiremeyince, bir kutu vitamin hapı içip intihar eder. Rabia vicdan azabıyla hastaneye ziyaretine gider.
Nazlı ve Niko yolda, Emine’ye aldıkları kıyafetleri giyen bir kız çocuğuna rastlarlar. Küçük kız onlara babasının Emine’yi çok fazla dövdüğünü ve evde hasta yattığını söyler. Nazlı ve Niko, Emine için çok endişelenirler.

alıntıdır
 

snmglr

Anne
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Kasım 2006
Mesajlar
361
Emoji Skoru
0
Kanal D’nin sevilen dizisi “Yabancı Damat” ile Show Tv’nin “Cennet Mahallesi” adlı dizi ekranlara veda ediyor.

Başrollerini Erdal Özyağcılar, Nehir Erdoğan ve Özgür Çevik’in paylaştığı ve Türk – Yunan ilişkilerini anlatan “Yabancı Damat” ile başrollerinde Zeki Alaysa, Melek Baykal, Ali Şan ve Çağla Şikel gibi ünlü isimlerin yer aldığı “Cennet Mahallesi” dizileri iki yıldır TV izleyicisi tarafından büyük bir beğeniyle takip ediliyordu. Artık misyonunu dolduran bu iki dizi Mayıs yayından kaldırılıyor.

Her sezon bir çok yeni dizinin gösterildiği ekranlara veda edecek bu iki yapımın takipçileri, bakalım dizilerini özleyecek mi?
 
Yukarı Alt