yabancı dil bilenler el kaldırsın :)

kimler hangi yabancı dili biliyor ?

• almanca

Toplam Oy: 3 42,9%
  • ingilizce

Toplam Oy: 3 42,9%
  • fransızca

Toplam Oy: 1 14,3%
  • italyanca

Toplam Oy: 0 0,0%
  • turkçeyi anca konuşuyoruz :)

• hepsinden azcık

• Ankete Katılan
    7
  • Anket Kapalı .

nobahari

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.531
Yok ben yeni başlıyorum diyebilirim.
Ama sadece okumayı değil yani ben bidiğin dili öğrenmek niyetindeyim.
Ben de dili öğrenmeye çalışıyorum, okumayı değil. Şimdi fiillere ancak gelebildim,2.kitapta. Çok zor bir dil ama benim şu dünyadaki muradım desem yeri,bu dili öğrenmek.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-10-2019

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 156 gün kaldı.

Önümzüdeki iki gün içinde kulaklar nihayi konumuna gelecektir. Bu haftadan itibaren kalbiniz hamileliğinizi desteklemek için %40-50 daha fazla çalışacaktır. Genellikle bu fazla iş yükü sorun teşkil etmez. Sağlıklı bir kalp artan bu ihtiyaç ile baş edebilir. Annelerde karnın iki yanında olan ligament ağrıları olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nly92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.171
Ben de dili öğrenmeye çalışıyorum, okumayı değil. Şimdi fiillere ancak gelebildim,2.kitapta. Çok zor bir dil ama benim şu dünyadaki muradım desem yeri,bu dili öğrenmek.
neden bu kadar isteklisin bu dilde?

nobahari

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.531
neden bu kadar isteklisin bu dilde?
Seviyorum, özellikle yazmak çok büyük bir sağaltım. Düz yazı yazmak gibi değil de sanat yapmak gibi geliyor bana.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-10-2019

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 156 gün kaldı.

Önümzüdeki iki gün içinde kulaklar nihayi konumuna gelecektir. Bu haftadan itibaren kalbiniz hamileliğinizi desteklemek için %40-50 daha fazla çalışacaktır. Genellikle bu fazla iş yükü sorun teşkil etmez. Sağlıklı bir kalp artan bu ihtiyaç ile baş edebilir. Annelerde karnın iki yanında olan ligament ağrıları olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nly92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.171
Seviyorum, özellikle yazmak çok büyük bir sağaltım. Düz yazı yazmak gibi değil de sanat yapmak gibi geliyor bana.
Anladım. Benim de ilgim var. Bakalım ben de başlıyorum yakında bi işlerimi düzene koyayım.

hicmakam

buğday başak verince orak pahaya çıkar..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.093
konu eski ama küçük kızım sayesinde istiyorum artık hiç aklımda yokken. ingilizceye çok meraklı ve anne olarak yetemiyorum öğretemiyorum. ingilizce kartları aldık nesneleri öğreniyoruz şimdilik. kendi açımdan nasıl öğrenebilirim ömür zayi oluyor okyanusun içinde:bicak::110:

Samsonn

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
27.400
konu eski ama küçük kızım sayesinde istiyorum artık hiç aklımda yokken. ingilizceye çok meraklı ve anne olarak yetemiyorum öğretemiyorum. ingilizce kartları aldık nesneleri öğreniyoruz şimdilik. kendi açımdan nasıl öğrenebilirim ömür zayi oluyor okyanusun içinde:bicak::110:
İngilizce için internet derya :KK66: iphone ya da ipad var mı? Bir sürü free apps var.

Ayrıca kafanıza takılan bişey olursa, Englishforums, ya da wordreference gibi sitelerde sorunuzu sorabilirsiniz.

Düzenli yaparsanız 1 sene de iyi bir seviyeye gelirsiniz.

hicmakam

buğday başak verince orak pahaya çıkar..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.093
İngilizce için internet derya :KK66: iphone ya da ipad var mı? Bir sürü free apps var.

Ayrıca kafanıza takılan bişey olursa, Englishforums, ya da wordreference gibi sitelerde sorunuzu sorabilirsiniz.

Düzenli yaparsanız 1 sene de iyi bir seviyeye gelirsiniz.
ipone var. inşallahh. çocuk sürekli anne bunun ingilizcesi nedir diye sordukça yanıtsız kalıyorum.ilkokul lise aklımda kalanlarla anlatmaya çalışıyorum.inşallah dedğiniz gibi olur hayat öğrenmeden geçiyor yoksa:110:

Tembel Koala

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.708
Ben türkçe, almanca, ingilizce, portekizce, ispanyolca konuşuyorum. Şuanda italyanca öğreniyorum (nişanlım italyan)
Ispanyolca ve Portekizce bildikten sonra, Fransızca - italyanca kolay öğrenirsin. Ben de Ingilizce Ispanyolca, Almanca biliyorum da, ispanyolcayı aktif kullanamadığım için unutmaya yakınım :KK43:

tulumbachen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10.214
Ispanyolca ve Portekizce bildikten sonra, Fransızca - italyanca kolay öğrenirsin. Ben de Ingilizce Ispanyolca, Almanca biliyorum da, ispanyolcayı aktif kullanamadığım için unutmaya yakınım :KK43:
Fransizca zaten okulda öğrendim (yaklaşık 7 sene) ama aktif kullanmadığım icin konuştuğum diller arasinda değil :KK43:
Evet kolay oluyor ama kötü yani yok değil...bazen dilleri karışıyorum. Ana dilim olmadığı icin arada karışıyor :) olsun...bunada şükür.
Bol bol müzik dinle ve filim/dizi izle. Bende son zamanlarda aktif kullanamiyorum malasef

Yukarı Alt