Yağlı saçlar bıktım

pinn87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2015
28
42
33
herbal essences altin cilek tatli nane sampuani bana iyi geldi.kurutuyo baya saci.uclarina krem surmek gerekiyo hatta.kokusu da cok guzel.3 gun rahat yikamadan yasayabiliyorum artik:)

blge_03

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
806
554
hergün sacı yıkadıgın icin değil sacının yapısı o. Ben sacımı 3 günde bir yıkamayı denedim yıkadıgım günün gecesi yağlanıyordu. Bitkisel sampuanlar sacı kurutuyor ama sertlestiriyor degmez yani takılmayın

Dindirella

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2013
3.936
4.357
35
Benim de yagli.ama cok cabuk uzuyor.gecende kuafore kahkul kestirdim kisa kesti biraz.adam kendisi de korktu kisa oldu diye eli ayagina dolasti.dedi. rahat ol bir haftada o uzar zaten.oyle bir uzama yok.simdi oo super diyenler olacaktir.hic super degil.surekli dip yaptiriyorum 15 gunde bir.ve bu sacimi dokuyor malesef

Carmen_

I’m waiting for the miracle 💫
Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.794
hergün sacı yıkadıgın icin değil sacının yapısı o. Ben sacımı 3 günde bir yıkamayı denedim yıkadıgım günün gecesi yağlanıyordu. Bitkisel sampuanlar sacı kurutuyor ama sertlestiriyor degmez yani takılmayın
Alakası yok, ben de boyuyorum boyaya rağmen gene yağlı.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ceren0134

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
720
1.416
35
Benimde saçlarım çok yağlı bilmeyen biri görse hafta da bir yıkıyorum sanır ve bende aşırı dökülme vardı defne sabunu kullanmaya başladım dökülme azalsın diye şükür dökülmeye iyi geldi çok zaman sonra fark ettim ki yağlanma da azalmaya başladı günlük yıkarken şimdilerde 3gunu bile yağlanma olmuyor

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.794
Saç haftada 3 gün yıkanır diyenler var arkadaşlar şaka mısınız, yağlı saçlı insanları o şekilde görseniz emin olun yanına yaklaşmazsınız. O yuzden kısır döngü vs de değil hergün yıkamak, ben bu yaşıma kadar hergün yıkıyorum. Daha önce de benzer bir konu vardı oraya da aynı şeyi yazdım. Hergün yıkamama rağmen de sağlıklı, herhangi bir eksisini görmedim yıkamanın bugune kadar.
Varsın siz 3 hatta 4 günde bir yıkayın. ☺

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

diazz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2012
428
1.091
aynı dertten muzdariptim sabahtan aksama yaglanırdı saclarım, organixin mor olan sampuanı diyorum baska hicbi sey demiyorum

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.794
aynı dertten muzdariptim sabahtan aksama yaglanırdı saclarım, organixin mor olan sampuanı diyorum baska hicbi sey demiyorum
Yağı azaltıyormu gerçekten?

Cevizlipeynir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2018
676
969
Merhaba kızlar evet derdim yağlı saçlar bıktım her gün yıkamaktan denemediğim şampuan kalmadı. En sonda kazıtacağım. Allah rızası için yok mu çözümü olan ?
Şampuan ve türevi kimyasallardan vazgeçin. Yağ dengesini bozan şeyler onlar. No poo araştırın. Onu yapamamazsaniz, doğal sabun ve ev yapımı sirke kullanın. Başta biraz zorluyor ama bir ay da falan saclar alışıyor. Hindistan cevizi yagi, badem yağı gibi yağlar ile de bakim yaparsınız

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.794
Şampuan ve türevi kimyasallardan vazgeçin. Yağ dengesini bozan şeyler onlar. No poo araştırın. Onu yapamamazsaniz, doğal sabun ve ev yapımı sirke kullanın. Başta biraz zorluyor ama bir ay da falan saclar alışıyor. Hindistan cevizi yagi, badem yağı gibi yağlar ile de bakim yaparsınız
Yağlar daha da ağırlaştırıyor yalnız.

Spizella

Realist
Pro Üye
27 Ağustos 2017
12.284
26.539
İstersen 5 günde bir yıka saçın normalde yağlıysa hiiiiiç etki etmiyor. Her gün de yıkasam 3 günde 1 de yıkasam aynı yağlılıkta 30 yıldır :)
Annemin de teyzemin de böyleymiş. Ben çözüm bulamadım. Çok şampuan, sabun hatta noo poo bile denedim olmadı