Yağmurdan Sonra - Stv

E

eny

Ziyaretçi
Yağmurdan Sonra

Yapımcı: Salih Asan
Yönetmen: Cemile Karadaş
Oyuncular: Seçil Mutlu, Ali Sürmeli, Atilla Olgaç, Kayra Şenocak, Sefa Zengin


İnanca uyanan bir genç kızın zorlu mücadelesi…


Samanyolu’nun yeni sezondaki iddialı dizilerinden Yağmurdan Sonra, inanca uyanan bir kızın, şeytani sırrı arayan bir toplulukla mücadelesi anlatıyor. Senaryosuyla ekranlarda heyecan fırtınası estirecek dizinin oyuncu kadrosu da güçlü isimlerden oluşuyor. Başrollerini Ali Sürmeli, Atilla Olgaç ve Seçil Mutlu’nun paylaştığı dizide Sefa Zengin ve Kayra Şenocak da yer alıyor.


Kayıp sevgilinin ortaya çıkışı, tüm hayatları değiştiriyor.


Işık, görünürde hiçbir inanca sahip olmayan bir ailenin kızıdır. İlk ve tek sevgilisi Tuncay’ın, Kaçkar dağlarında kayboluşunun ardından 11 ay geçmiştir. Genç kız, aylar geçmesine rağmen sevdiği adamın öldüğünü bir türlü kabullenemez. Bir gün, Tuncay için yaptırdığı, içi boş mezarda bulduğu bir zarf, onu büyük bir sürprize götürür. Aylardır izine rastlanamayan Tuncay, tam da Işık’ın ümitlerinin tükenmek üzere olduğu bir zamanda ansızın çıkagelmiştir. Üstelik serseri ve çılgın kişiliği gitmiş, eski maceracı adam şimdi daha olgun birine dönüşmüştür. Tuncay, vakit kaybetmeden Işık’a evlenme teklifi eder. Işık da yıllardır beklediği bu teklifi gözyaşları içinde kabul eder. Işık’ın babası Vendor, Tuncay’daki bu ani değimi şüpheyle karşılasa da asıl istediği kızının mutluluğudur. Tanınmış bir hukukçu olan Vendor, aynı zamanda kendi kurduğu VITRIOL isimli bir yazılım şirketinin patronudur. Müstakbel damadını kanatları altına alarak ona şirketinde iyi bir iş teklif eder. Fakat ortada büyük bir problem vardır. Geçirdiği kazanın ardından adeta yeniden doğan Tuncay, bu süre içerisinde Müslüman olmuştur. Genç adam artık bambaşka biridir ve kendisini eski hayatına ait hissetmemektedir. Işık anlayışla karşılamış olsa bile ailesi böyle bir durumu kabullenebilecek midir? Her şeyden önemlisi Işık’ın babası Vendor, bu duruma nasıl bir tepki gösterecektir?


İyiyle kötünün mücadelesi, hiç bu kadar trajik olmamıştı
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Işık, Tuncay’ın Müslüman oluşunu ondan başka herkesten gizliyor olmasına bir anlam veremez. Tuncay ise Müslüman olmadan önce üye olduğu ve üç büyük dinle savaşan tehlikeli bir topluluğun kendisine ve çevresindekilere zarar vermesinden korkmaktadır. Tuncay’ın bahsetmekten ısrarla kaçtığı bu konu, aslında Işık’ı çok yakından ilgilendirmektedir. Çünkü babası Vendor, hayatını ‘şeytani bir sırrın’ peşinde koşmaya adamış bu gizli topluluğun lideridir. Oysa babasıyla çok iyi anlaşan Işık, bu hadiseden tamamen habersizdir. Gizli planlar, yalanlar, acılar ve pişmanlıklarla geçecek bu süreçte Işık, kadim bir mücadelenin tam ortasında bulunduğunu fark edecektir: Bu mücadele, insanlık yaratıldığından beri süregelen, iyi ile kötünün mücadelesidir. Ve şimdi, belki de hiç olmadığı kadar trajiktir.

Çok güzel bir dizi, izleyen var mı kızlar?
 

mum

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Ocak 2007
Mesajlar
97
Emoji Skoru
2
ben izlemedim ama son günlerde yapılan haksızlıgı görüyorum ve üzülüyorum.
eger misilleme yapmışlarsa bile bunda birşey yok herkes herkesi eleştirebilir.
yanlış buldugu şeyi filminde yansıtıp ama buda var diyebilir.burası özgür bir ülke !! yoksa degil mi???
 
E

eny

Ziyaretçi
Kesinlikle katılıyorum, diğer pek çok dizide de ne kadar saçmalıklar var ama eleştirilmiyor, bence bu dizinin tek suçu stv de yayınlanması.
 
E

eny

Ziyaretçi
Kızlar dün geceki bölümü izlediniz mi, çok heyecanlıydı, acaba Işık diziye veda mı edecek?
 

simeranya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
18 Nisan 2007
Mesajlar
187
Emoji Skoru
0
Yaş
37
gercekden cok harika bi dizi, stv nin de her bölümünü sitesinde indirmemiz icin vermeside büyük cömertlik :KK70:
 
Yukarı Alt