Yakinimız dogum yapti bebegi 35 cm bu normal mi

Sebnem1453

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
375
339
Hanımlar bir yakınımız doğum yaptı 39 haftalık 3 kilo 35 cm bebek dünyaya getirdi sizce bir terslik varmı boyu konusunda endişelendik doktor hic bir şey söylememiş bir banami tuhaf geliyor bu durum başına böyle birşey gelen varmı ?

CocoChanelmademoiselle

Bi kızı bi oğlu varmış 👩‍👧‍👦🥰🙏🏻
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
10.954
54.879
Evet bir terslik var.normal şartlarda 49-50-52 vs diye gider.35 cm bana da çok ufak geldi.premature Doğum da değil,gelişim geriliği falan mı vardı acaba?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-04-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

filmdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
7.709
19.681
Normal sayılan değer aralığında değil boyu.
Doktora mutlaka götürsün, yakın takip şart.
Hatta çocuk nörologuna da gitmeli.

Sebnem1453

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
375
339
Bende hiçbişe anlamadım aileyi telaşa vermekte istemiyorum fakat bi terslik var gibi ilk kez duyuyorum böyle biseyi

AZRAM ve YUSUF ENSARIM

Şükürler olsun Allah'im sana
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2016
3.476
3.939
Normal şartlarda 26 haftalık doğan bebeklerin boyu sizin dediginiz boydadır.kaldiki 39.haftada doğmuş diyorsunuz bence acil doktora gidilmeli,çünkü burda bi konu var di okumuştum kadın 46digurdugu halde cücelik takibi yapıldı ve gerçekten bütün tezler sonucu bebek cüce çıktı ama onunkisi anne karnındayken belliydi S Sebnem1453

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.328
9.041
Hanımlar bir yakınımız doğum yaptı 39 haftalık 3 kilo 35 cm bebek dünyaya getirdi sizce bir terslik varmı boyu konusunda endişelendik doktor hic bir şey söylememiş bir banami tuhaf geliyor bu durum başına böyle birşey gelen varmı ?
Anne baba minyonsa normal olabilir

Sebnem1453

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
375
339
Baba çok uzun annenin de boyu 1.65 falan. Internette arastiriyorum fakat hiç bise bulamadım ne yazıkki

notokey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2018
1.157
805
Çok kısa erken doğum yapanlarda bile o kadar kısalık olmuyor nasıl doktorlar bir şey demezler bu konuda anlamıyorum

Yukarı Alt