YARDIM benim durumumda olup hamile kalan var mıı

forevermiracle

ŞİMDİ DAHA UMUTLU :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
ben 32 yasındayım hormon değerlerim gayet normal ama yumurta kalitesizliği var bunu tüp bebek denemelerimden biliyorum az önce dr dan geldim ostrojen azlığı ve endumetrium kalınlığının istenilen kalınlıkta olmadığını ve 2 adet folikül geliştiğini 18 ve 20 mm sağda ve solda)söyledi telefonla başka bir dr aradım sizde erken menopoz başlangıcı görülüyor diyor ama bugüne kadar hiç bir dr bana yumurta rezervimin az olduğunu söylemedi kızlar bilgilerinize ihtiyacım var şu an ağlamaktan gözlerim şişti

Son düzenleme:

hulya35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Bence uzulme tatlim.Bak benim 3 tup bebek denemem oldu.3unde de 10-16 yumurta toplandi hepsi de birinci kaliteydi hicbiri tutmadi.Etrafimda yumurta kalitesi dusuk hastalardan da cok tutan oldu.Benim rahim kalinligimda 12.Sanirim bu da ideal.Ama vakti saati gelmemis benim demekki.

hulya35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Suan 3. yehazirlaniyorum.Beynime surekli artik sira bende.Anne olma zamanim geldi gibi sozlerle kendimi ilk defa bu sekilde motive ediyorum.Bu is birazda nasip isi.Uzulme elinden geleni yap gerisi Allaha kalmis.Sanmaki herseyi ideal olanin tutacak ta seninki olmayacak .En guzel ornegi benim.

forevermiracle

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
ÇOK SAĞOL HÜLYACIM İYİKİ VARSIN:1hug:
İNŞALLAH RABBİM EN YAKIN ZAMAN DA SANA DA ANNELİĞİ YAŞATIR :Saruboceq:
.

forevermiracle

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Bence uzulme tatlim.Bak benim 3 tup bebek denemem oldu.3unde de 10-16 yumurta toplandi hepsi de birinci kaliteydi hicbiri tutmadi.Etrafimda yumurta kalitesi dusuk hastalardan da cok tutan oldu.Benim rahim kalinligimda 12.Sanirim bu da ideal.Ama vakti saati gelmemis benim demekki.[/QUOTE

evet hülyacım gerçekten de hayat herkese başka sunuyor garip oyunlarını kimi stresten olmaz diyor ama bu camiye bırakılan çocukların anne babaları çok mu mutluydu,
kimi kilodan olmaz diyor bizim ülkemizde doğum yaptıktan sonra önceki kilosunda olan bayan neredeyse yok belki şimdi diyet falan yapıyorlar ama eskiden hep böyleydi.
eskiden tıp bu kadar ilerimiydi kim bilir biz hangi olmaz şartlarda dünyaya geldik.ve ben şuna inanıyorum bu kadar gelmiş geçmiş insanların hepside birinci kalite embrio iyi bir sperm, muhteşem endumetrium kalınlığı vs....dünyaya gelmemiştir yani görmediğimiz ne mucizeler oluyor.
dediğin canım gibi bir vakit zaman var

Son düzenleme:

Bonadea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
ben 32 yasındayım hormon değerlerim gayet normal ama yumurta kalitesizliği var bunu tüp bebek denemelerimden biliyorum az önce dr dan geldim ostrojen azlığı ve endumetrium kalınlığının istenilen kalınlıkta olmadığını ve 2 adet folikül geliştiğini 18 ve 20 mm sağda ve solda)söyledi telefonla başka bir dr aradım sizde erken menopoz başlangıcı görülüyor diyor ama bugüne kadar hiç bir dr bana yumurta rezervimin az olduğunu söylemedi kızlar bilgilerinize ihtiyacım var şu an ağlamaktan gözlerim şişti
Canım, benim önceki 2 tüp bebek denememde çok yüksek dozla sadece 2 -3 folikül gelişmişti ve tedavi iptal edilmişti. Ama pes etmedim. Çok araştırdım internette. Doktorumunda onayını alarak 2,5 ay DHEA ve L-Arginine kullandım. (Aslında 4 ay kullanmak lazım). Hayıt suyu içtim 1 ay. Ve son tedavimde çok şükür 5 folikül gelişti ve 3 yıl sonra, onca ameliyat ve tedavinin ardından Allah'ım bana da hamile kalmayı geçen hafta nasip etti. Allah sana da nasip eder inşallah en kısa zamanda. DHEA yumurta sayısını ve kalitesini arttırıyor. Doktoruna DHEA'yı bir sor istersen. Ayrıca başka merkezlerle de bir görüş. Rumuzun gibi "umutlu" ol hep.

Son düzenleme:

forevermiracle

Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Canım, benim önceki 2 tüp bebek denememde çok yüksek dozla sadece 2 -3 folikül gelişmişti ve tedavi iptal edilmişti. Ama pes etmedim. Çok araştırdım internette. Doktorumunda onayını alarak 2,5 ay DHEA ve L-Arginine kullandım. (Aslında 4 ay kullanmak lazım). Hayıt suyu içtim 1 ay. Ve son tedavimde çok şükür 5 folikül gelişti ve 3 yıl sonra, onca ameliyat ve tedavinin ardından Allah'ım bana da hamile kalmayı geçen hafta nasip etti. Allah sana da nasip eder inşallah en kısa zamanda. DHEA yumurta sayısını ve kalitesini arttırıyor. Doktoruna DHEA'yı bir sor istersen. Ayrıca başka merkezlerle de bir görüş. Rumuzun gibi "umutlu" ol hep.
teşekkürler bonadea cım bir süre kafamı dinleyip sonra tekrar dr a gideceğim.:1hug:
hamile kalmana o kadar sevindim ki anlatamam ne kadar uğraş verdiğini biliyorum.rabbim seni ve meleğini korusun :Saruboceq:

PinkRose

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
aynı benim durumum canım,bende çok üzülmüştüm senağlama

Yukarı Alt