• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Yardim edinnnn.. Olmuyor ne yapsam uyumuyor

pastanedekikiz

müngke tengriyin küçüdür
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
104
32
Bes gunluk bebegim var sezeryanla dogum yaptim dikislerim hala aciyor. Kalkarken zorlaniyorum egilemiyorum altini degistiremiyorum emzirip uyutmak disinda her seyi esim yapiyor. Bebek hic uyumuyor surekli agliyor hep meme istiyor. Uykusuz zombi gibi yasiyoruz artik halusinasyon gormeye basladik. Gozlerimiz aciklen ruya gorup konusuyoruz birbirimizle :) felaket bir durumdayiz hep memede uyumak istiyor yataga koydugumuz gibi uyaniyor. Emzigi asla kabul etmiyor. Bir de sarilik oldu fototerapideyiz su an ve kuvozde durmuyor hep agliyor... ustelik esim onu benden cok sevdigini artik onceliginin o oldugunu acik acik yuzume karsi soyledi agri cektigim zaman yardim edermisin kalkmama demistim umursamamisti bebekle ilgilenmisti. Tabiki sevecek ama boylede soylenmezki. Hep tartisiyor bebek uzerinden benimle. Agla agla bir hal oldum. Allah rizasi icin bir fikir verin. Bebegimi cok seviyorum allah affetsin ama bazen bir hafta onceki hayatimi cok ozluyorum. :KK43: :KK43: :KK43:

Esmas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
28
10
Canim uzulme hepimiz benzer seyler yaşıyoruz. Sezeryan acisini iyi bilirim. Su an zorlanirsin ama inan bir sure sonra hersey daha iyi olacak. Acin gecince bebeginle daha iyi ilgilenebileceksin ve bu da aranizdaki bagi guclendirecek 😊 tabi esin biraz hatali davranmis ama sen lohusa oldugun icin her zamanki davranislarina fazla anlam yuklemis,alinmis da olabilirsin. Bebise gelince malesef bu bir surec ilk zamanlar memende yasiyacak hic ayrilmak istemeyecek. Cok normal onun guvendigi tek sey senin kokun. Emerek kendini guvende hissediyor, dünyaya uyum saglamaya calisiyor. Tavsiyem tadini cikar cok hizli buyuyorlar. 🤗

pastanedekikiz

müngke tengriyin küçüdür
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
104
32
Canim uzulme hepimiz benzer seyler yaşıyoruz. Sezeryan acisini iyi bilirim. Su an zorlanirsin ama inan bir sure sonra hersey daha iyi olacak. Acin gecince bebeginle daha iyi ilgilenebileceksin ve bu da aranizdaki bagi guclendirecek 😊 tabi esin biraz hatali davranmis ama sen lohusa oldugun icin her zamanki davranislarina fazla anlam yuklemis,alinmis da olabilirsin. Bebise gelince malesef bu bir surec ilk zamanlar memende yasiyacak hic ayrilmak istemeyecek. Cok normal onun guvendigi tek sey senin kokun. Emerek kendini guvende hissediyor, dünyaya uyum saglamaya calisiyor. Tavsiyem tadini cikar cok hizli buyuyorlar. 🤗
Hic uyuyamiyorum vucudumda hala odem var ayaklarimi uzatip bir oturamiyorum ki insin gozlerimin alti mosmor kendimi taniyamiyorum herkes bana gunaydin bile demeden bebegi soruyor sadece. Kendimi cok degersiz hissediyorum. Halbuki lohusayim duygusalim ameliyatliyim annemden olsun bari sevkat gorseydim :KK43: ama yok :KK43: hicbir seyi boyle hayal etmemistim ben hep agliyorum. Saniyorlar ki bebek agliyor diye agliyorum ama anlatamiyorum :KK43:

asminreina

Popüler Üye
Pro Üye
5 Temmuz 2010
3.002
1.032
Gazlı bır bebek mi? Ben biogaia kullandım. Yengemde ondan kullandı bebeği rahatlatıyor.benım kocamda bana dıyo bazen onları daha cok seviyorum özlüyorum diye. Bence iyi bişey. Ya hiç bakmasa,yardımcı olmasa,kenarına çekılse napardınız. Çocugu wmzirme dısında cok kucakta tutmayın derim. Ben öyle yaptım ki ikizlerim var yetişemezdim. Gelen gideninde kucağına vermedim.

pastanedekikiz

müngke tengriyin küçüdür
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
104
32
Gazlı bır bebek mi? Ben biogaia kullandım. Yengemde ondan kullandı bebeği rahatlatıyor.benım kocamda bana dıyo bazen onları daha cok seviyorum özlüyorum diye. Bence iyi bişey. Ya hiç bakmasa,yardımcı olmasa,kenarına çekılse napardınız. Çocugu wmzirme dısında cok kucakta tutmayın derim. Ben öyle yaptım ki ikizlerim var yetişemezdim. Gelen gideninde kucağına vermedim.
Yok biraz sirtina vurunca gazini cikariyor doktor bizede biogaia yazdi kullandik ama huy edinmis mememi emzik gibi goruyor hep agzinda uyusun istiyor. Gazini cikartmak disinda kucakta tutmuyoruz zaten hep uyuyor ya da emiyor dunden beri de fototerapide. Evet ilgilenmesi guzel bir sey sag olsun anne sevkatiyle bakiyor bebege hem de ama beni unuttu herkes :KK43: soylesem anlamazlar derdimden, bebegi kiskaniyorum sanirlar. Halbuki sadece birazcik ilgi bekliyorum. 1 hafta oncesine kadar birinin sevdigiyken, simdi degilim. Bunu da bana cok hissettiriyor. :KK43: kucaginda tasirdi eskiden, simdi yataga tutunarak kalktim ses oldu diye bagirdi cocugu uyandiracaksin dedi nasil gucume gitti anlatamam banyoda agladim 1 saat :KK43:

asminreina

Popüler Üye
Pro Üye
5 Temmuz 2010
3.002
1.032
lohusasın. Normal böyle duygusal olmanız. Bende ilk zamanlar çok zor alıştım. Biri susar biri ağlar. Annem 5 ay benle kaldı. Eşim yardımcı oluyodu. Benlede herkes cok kilo aldın zayıfla. Fazla yeme gibi bende bunlara alınıyodum.eşim verirsin takma diyodu ama cevre cok moral bozdu. 5 tedavı ve dogum 30 kılo aldım ve 15 gitti. Ama bu dönem cok hassas al kocanı karsına konus. Yada lohusa psılojisi netten okusun.

pastanedekikiz

müngke tengriyin küçüdür
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
104
32
lohusasın. Normal böyle duygusal olmanız. Bende ilk zamanlar çok zor alıştım. Biri susar biri ağlar. Annem 5 ay benle kaldı. Eşim yardımcı oluyodu. Benlede herkes cok kilo aldın zayıfla. Fazla yeme gibi bende bunlara alınıyodum.eşim verirsin takma diyodu ama cevre cok moral bozdu. 5 tedavı ve dogum 30 kılo aldım ve 15 gitti. Ama bu dönem cok hassas al kocanı karsına konus. Yada lohusa psılojisi netten okusun.
Hamileyken de boyle dusuncesizler coktu etrafimda. Dogurdum yine varlar. Herkes azicik empati yapabilse keske. Veya birazcik uyusam kendime gelecegim ama bebis uyumuyorki hep memede :KK43: tesekkur ederim konusacagim artik

L4L4

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2014
2.213
10.319
Canım benim eşimde kızımızı benden daha çok sever benden daha çok önem verir bu çok normal buna üzülme kesinlikle
Bebeğin bu kadar ağlıyosa muhtemelen doymuyo. Bende sezeryanla doğum yaptım benimde sütüm geç indi ama 10 gün sonra düzeliyor merak etme.
1 ölçek mama ver o arada uyu. Dikiş ağrılarının tek çözümü sürekli yürümen sürekli kalk yürü açılacaksın emin ol

pastanedekikiz

müngke tengriyin küçüdür
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
104
32
Canım benim eşimde kızımızı benden daha çok sever benden daha çok önem verir bu çok normal buna üzülme kesinlikle
Bebeğin bu kadar ağlıyosa muhtemelen doymuyo. Bende sezeryanla doğum yaptım benimde sütüm geç indi ama 10 gün sonra düzeliyor merak etme.
1 ölçek mama ver o arada uyu. Dikiş ağrılarının tek çözümü sürekli yürümen sürekli kalk yürü açılacaksın emin ol
Baktilar aclik kan sekerine doyuyormus ama huy edinmis dedi doktor. Sutum geliyor iciyor ama sarilik olmus fototerapide su an mama verdiler iki kere gene hep agladi hep meme istedi. Cildiracagim artik :KK43:

L4L4

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2014
2.213
10.319
Baktilar aclik kan sekerine doyuyormus ama huy edinmis dedi doktor. Sutum geliyor iciyor ama sarilik olmus fototerapide su an mama verdiler iki kere gene hep agladi hep meme istedi. Cildiracagim artik :KK43:
Canım bazı çocuk öyle çok ağlıyo öyle rahatlıyo herhalde. Bırak ağlasın bu kadar hırpalama kendini. Onun tek bildiği şey ağlamak

Yukarı Alt