Yardiminiza ihtiyacim var

Sinemokrtb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
9
2
Merhabalar ben iki buçuk yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik. Eşimi de hâlâ seviyorum. Ama eşim evlendiğimiz zamandan beri uyumsuz olduğumuzu söylüyor.kendisi için uyumun herseyden önce geldiğini, sevgisinin olduğunu ancak uyumsuz olduğumuzu görünce sevgisini de yansıtmadığını söylüyor. Dolayısıyla sarılıp öperek sevgisini göstermiyor. Ama bana göre uyumsuzluk falan yok aramızda. Mesela ben evde pasif yaşamayı seven biriyim, o dışarda aktif yaşamayı sever. O hayvanlara karşı çok ilgili, benim çok ilgim yok. Eşime göre bunlar çok büyük uyumsuzluk.bu konularda ilk zamanlar daha çok kavga çıkartıyodü. Şimdi bunu aştık. Ama şimdi de bi konuda farklı düşündüğümüz zaman yine kavga çıkartıyor. Mesela geçenlerde bi hastalıkla ilgili doktora gittik. İnternette ki arastirmlarima gore doktor bana ilac yazmadigi icin güvenmedim ve özel hastanede iyi bir doktora gidelim dedim. O da üç tane doktordan bilgi aldığını söyledi. Ben de gereken ilacı kullanıp tekrar tahlil yaptıralım iyi bir doktora dedim düzgünce fikrimi söyledim. Kavga çıkardı bunun üzerine. Biz anlasamiyormusuz , kendine güvenmiyormuşum. Ama ben inatlasmadim sadece panik yaptım başka bi doktora mi gitsek dedim. Ona göre bu uyumsuzluk. Başka bi zaman bi yere gittim ve aksam döneyim diye anlaştık. Sonra bi durum oldu ve orda kalip kalmama konusunda kararsiz kaldim kendine mesaj attım durum konusunda bilgi verdim. Mesajımı görmediği için cevap yazmadı. Ben de sıkıntı olmasın diye durumu halledip eve gittim. Sonra mesaji gordu ve kavga çıkardı yine. Gereksiz bi durummuş, ikimizin düşüncesi farklı olduğu için ben durumu ciddiye alıp kararsız kalmışım. Halbuki ben kararsız kaldım ama sonra sıkıntı olmasın diye halledip istekli mutlu şekilde eve gittim.sen sikinti olmasin diye benden cekindigin icin eve geldin bu anlasmak degil, ben ruhumla ozumle anlasmak istiyorum diyo.benim dedigimin olmasi önemli değil, önemli olan farklı düşünmeden aynı şeyi yapmak, biz olmak diyor. Ben de böyle her şeyi aynı düşünmek isterim ama istemsizce farklı düşünüyorsak da konuşup anlaşıp orta yol bulunur.benim illaki benim dediğim olacak diye bir düşüncem de yok. Onun dediğini yapsak yine de mutlu olmuyor, tatmin olmuyor. Hep böyle küçük şeylerden kavga çıkartıyor. Ve bu uyumsuzluk tan dolayı ruhunun doymadigini söylüyor. En son herkes kendi istediği hayatı yaşasın birbirimize geniş alan tanıyalım dedi. Ama ben onun seviyorum ve onun sevgisine çok açım. Onu çok sevdiğimi de biliyor. Bunları uyumsuzluk olarak görmüyorum ben. Eşim çok mu ince düşünüyor takıntılı mi yoksa ben mi bir yerde yanlış yapıyorum bilmiyorum. Bu şekilde evde kendimi siginti gibi hissediyorum. Çok ağır cümleler kuruyor. Ne yapmalıyım sizce, ben paranoyak oldum iyice. Bu konuda elimden ne gelir ki . Kendiliğinden farklı düşünce bakış açılarımız oluyo , ben nasıl uyumlu olduğumuzu göstereceğim eşimi tatmin edeceğim bu konuda
 


Ktrmtm

Cahildim dünyanın rengine kandım.
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
430
611
Ben şahsen bunu birbirini tamamlamak şeklinde görürüm ki bence asıl uyum budur. Çiftler birbirlerinin eksikliklerini tamamlar. Sarılmayı düşünün kalbinizin olmadığı yere ciftinizin kalbi denk gelir, çok hoş. Siz de eşinize bunu empoze edebilirsiniz.
 

Sinemokrtb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
9
2
Ben şahsen bunu birbirini tamamlamak şeklinde görürüm ki bence asıl uyum budur. Çiftler birbirlerinin eksikliklerini tamamlar. Sarılmayı düşünün kalbinizin olmadığı yere ciftinizin kalbi denk gelir, çok hoş. Siz de eşinize bunu empoze edebilirsiniz.
Her tartışmadan sonra o açıklıyor kendini ben de farkli dusinebilecegimizi onemli olanin konusup anlasmak oldugunu söylüyorum sevgimi dile getiriyorum, düzeliyor her şey. Sonra biraz zaman geçiyor, farklı bir konuda yine aynı durum. Öneriniz için teşekkür ederim
 


Yenibirfikir

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2019
125
68
Neyse siz o eve geldiginde masaj yapin, guzel giyinip sanki ozel bir gunmus gibi mumlarla aksam yemegi hazirlayin. Evinizi guzellestirin imaj degisikligi ile dikkatini alinki boyle bos scma sapan seyler soylemeyi biraksin size.
Dua edin es ile muhabbet icin. Ve birde onu oyle bakin bakalim nasil bir degisiklikler oluvcak
 

krizanteeemmm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2020
39
31
29
Sizinle anlaşmak istiyorsa bence önce kavga çıkarmayı bırakmalı ve sakince derdini anlatmalı. benden çekindiğin için eve geldin diyor ama ondan çekinmenizin sebebi sizinle anlaşamıyoruz diye her defasında kavga çıkarması. böyle bir iletişim kuran biriyle tabii ki anlaşamazsınız, tabii ki çekinirsiniz. anlaşamıyoruz demek yerine neden anlaşamıyoruz diye sormalı kendisine.