Yaşadığım taciz miydi?

albertinekayip

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
205
476
Merhaba, umarım hepiniz iyisinizdir. Bugün geçmişte başıma gelen bir olay tekrar gündeme gelince yaşadığım ikilemi sizinle paylaşmak istedim.

Ben 8.sınıftayken yani yaklaşık 4 yıl öncesinde gittiğim dershanenin özel okulu da vardı ve sahibi olan öğretmen arada bir keyfi olarak fen derslerimize girerdi. Bu detayları anlatıyorum çünkü kendisi dershanede de saygın bir insandı geldiği zaman öğretmenler vs herkes peşindeydi adamın. Ben de o zamanlar yerinde durmayan yaramaz bir tiptim. Ağzımda laf yapınca hocalarla aram iyiydi bu hoca da beni severdi ve arada yanağımdan öperdi ama bu tavrı sadece bana karşı böyleydi. Adam 40 küsür yaşında olunca haliyle ben de beni çocuğu gibi sevdiğini düşünürdüm ve aklımdan hiç geçmezdi böyle şeyler. Sonrasında bir gün yanağımı öptükten sonra adam bildiğiniz yanağımı ısırdı. O anda şaşırdığımı ama anlam veremediğimi hatırlıyorum. Karşımdaki babam yaşında adam, öğretmenimiz ben de bu konularda çok safım. Neyse aradan 1 yıl falan geçtikten sonra ben bu olayı anneme anlattım aslında yaşadığım gün bahsetmem gerekirdi hangi psikolojiyle böyle bir şeyi görmezden geldiysem artık. Annem çok şaşırdı ve sen tacize uğramışsın nasıl bahsetmezsin diye çok kızdı bana. Kimseyi aramadık o kadar zaman geçmiş diye zaten kimse de inanmazdı bence. Bugün dershaneden bir arkadaşımla konuştum uzun zaman sonra, o zamanki olayı anlattım ve bunun taciz olmadığını benim çok abarttığımı söyledi. Yani muhtemelen bunca zamandan sonra ne fark eder diyebilirsiniz ama ben merak ediyorum çünkü aklımdan çıkmıyor yaşadığım şey. Yaşadığım sizce taciz miydi yoksa adam küçük bir ihtimal ama çocuğu gibi görerek mi böyle bir şey yapmıştı?

albertinekayip

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
205
476
Öpmesi de taciz. Ne alaka yani. 🤦🏻‍♀️
Aynen öyle. Ona bile izin vermemeliydim o kadar kızıyorum ki kendime. İnanır mısınız böyle konularda hala safım. Geçen sene de 70 yaşında bir adama yol sormuştum ben de oraya doğru gidiyorum demişti inanır mısınız zor yürüyordu yani aklıma geldikçe şaşırıyorum. Neyse kendisi bana yürürken eşinden torunlarından bahsetmişti öğretmen emeklisiymiş üstelik. Sonrasında vedalaşırken benden numaramı istedi bayramlarda ararsın gibisinden konuştu. Ben de yine aynı şekilde 70 yaşındaki adamın niyetinden şüphe etmedim numaramı verdim o da yanağımdan öptü kendine iyi bak kızım tarzı sohbet geçti. Anneme bahsettiğimde bundan sonra yaşlı insanlarla konuşmayacaksın asla demişti her yaşlı deden değil diye de azarlamıştı baya. Ertesi gün de adam beni aradı işte seni yemeğe götüreyim, sen de benimle ilgileniyorsun gibi konuştu. Yahu böyle bir şey nasıl mümkün olabilir ben neden 70 yaşındaki adamla ilgileneyim? Olayı yazınca salak bir tip gibi durmuşum ama normalde tanımadığım kişilere karşı her zaman temkinliyimdir yine de yolda yürüyemeyen adamın da sapık olabileceğini tahmin etmemiştim. Bu sefer de isterse 100 yaşında olsun gereksiz samimiyete girmeye çalışan biri olunca direkt tacizci moduna girmeye başladım. Geçenlerde pastaneci adam biraz sohbet etti tersledim ablam da herkese böyle yaklaşma diye kızdı. Ortayı tutturamıyorum sanırım bu olaydan dolayı destek mi alsam diye düşünüyorum artık.

albertinekayip

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
205
476
Tacizden sayılmasi için bi cinsel istismara ugramadigin kalmis adam biraz ileri gitse başına neler gelirdi Allah bilir.
O kadar kızıyorum ki kendime bu olayla ilgili. Çok küçük de değildi yaşım anlayamayacak kadar hem de tuhaf gelmişti böyle bir şey yapması. Psikolojide bir yeri var mı bilmiyorum ama belki de travma yaşadım ve uzun süre görmezden geldim başıma gelen durumu.

turuncupijama

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
13.866
58.026
Aynen öyle. Ona bile izin vermemeliydim o kadar kızıyorum ki kendime. İnanır mısınız böyle konularda hala safım. Geçen sene de 70 yaşında bir adama yol sormuştum ben de oraya doğru gidiyorum demişti inanır mısınız zor yürüyordu yani aklıma geldikçe şaşırıyorum. Neyse kendisi bana yürürken eşinden torunlarından bahsetmişti öğretmen emeklisiymiş üstelik. Sonrasında vedalaşırken benden numaramı istedi bayramlarda ararsın gibisinden konuştu. Ben de yine aynı şekilde 70 yaşındaki adamın niyetinden şüphe etmedim numaramı verdim o da yanağımdan öptü kendine iyi bak kızım tarzı sohbet geçti. Anneme bahsettiğimde bundan sonra yaşlı insanlarla konuşmayacaksın asla demişti her yaşlı deden değil diye de azarlamıştı baya. Ertesi gün de adam beni aradı işte seni yemeğe götüreyim, sen de benimle ilgileniyorsun gibi konuştu. Yahu böyle bir şey nasıl mümkün olabilir ben neden 70 yaşındaki adamla ilgileneyim? Olayı yazınca salak bir tip gibi durmuşum ama normalde tanımadığım kişilere karşı her zaman temkinliyimdir yine de yolda yürüyemeyen adamın da sapık olabileceğini tahmin etmemiştim. Bu sefer de isterse 100 yaşında olsun gereksiz samimiyete girmeye çalışan biri olunca direkt tacizci moduna girmeye başladım. Geçenlerde pastaneci adam biraz sohbet etti tersledim ablam da herkese böyle yaklaşma diye kızdı. Ortayı tutturamıyorum sanırım bu olaydan dolayı destek mi alsam diye düşünüyorum artık.

Eskiden yaşadığınız şey taciz. Hem de küçücük çocukken maruz kalmışsınız. Muhtemelen de tek değilsinizdir, sizin yaşadığınızı yaşayan öğrenciler vardır.

yaşlı adamla ile yaşadığınız ise kusura bakmayın ama aptallık
Yol sorduğunuz kadın da olsa, yaşlı da olsa telefon numarası vermek ne alaka?
Ne gibi bir ortak payda yada paylaşım olacağını düşündünüz?

Pelinimben

O artık ANNE 🤲🌹
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2016
4.467
5.661
O kadar kızıyorum ki kendime bu olayla ilgili. Çok küçük de değildi yaşım anlayamayacak kadar hem de tuhaf gelmişti böyle bir şey yapması. Psikolojide bir yeri var mı bilmiyorum ama belki de travma yaşadım ve uzun süre görmezden geldim başıma gelen durumu.
Insan anlam veremiyor sonradan kafasına dank ediyor çok düşünüp bunaltma derim .Çocuğun masum kalbine göz dikenlerin allah belasını versin sen baba gibi gör o pislik neler yapmış iyiki ahiret var diyorum bazen

albertinekayip

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
205
476
Eskiden yaşadığınız şey taciz. Hem de küçücük çocukken maruz kalmışsınız. Muhtemelen de tek değilsinizdir, sizin yaşadığınızı yaşayan öğrenciler vardır.

yaşlı adamla ile yaşadığınız ise kusura bakmayın ama aptallık
Yol sorduğunuz kadın da olsa, yaşlı da olsa telefon numarası vermek ne alaka?
Ne gibi bir ortak payda yada paylaşım olacağını düşündünüz?
Yok kusura bakmadım gerçekten aptallıktı yaptığım. Eşiyle yalnız yaşadığını torunlarının uzakta olduğunu söylemişti, beni de onlara benzetti diye düşündüm. Numarayı isterken 'en azından bayramlarda yaz bana, ben de senin baban sayılırım bir ihtiyacın olursa söylersin kızım' diyerek konuşmuştu inanın hiç aklıma gelmedi.

Samsonn

Guru
Pro Üye
25 Mart 2012
17.404
40.244
Takılıp kalma, çok şükür aşırı tramvatik bir şey başına gelmemiş. Ders al sadeceki gelecekte böyle birşeye fırsat tanımamış ol.
Seni anlıyorum insan biraz medeni, iyi niyetli olmak, insanca paylaşımlar yapmak, herkese öcü gibi yaklasmamak istiyor, belki de kimsesi yok iki çift lafa muhtaçtır diyorsun. Benim de başıma geldi; otobüste iki çift laf konuştuğum dede, aàa ben de bla bla öğretmeniyim, bana gel sohbet ederiz diyo :KK70: bi tanesi bankta yanıma oturmak için kibarca izin istedi, hemen sana bir çay ismarlayayim demeye başladı. Maalesef gerizekalı, pis niyetli çok insan var. Bunlar yüzünden yabani olmak zorunda kalıyoruz bir çok kez.
Telefon vermek de bir anlık saflığına denk gelmiş sanırım. Yapma bir daha asla.

albertinekayip

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
205
476
Takılıp kalma, çok şükür aşırı tramvatik bir şey başına gelmemiş. Ders al sadeceki gelecekte böyle birşeye fırsat tanımamış ol.
Seni anlıyorum insan biraz medeni, iyi niyetli olmak, insanca paylaşımlar yapmak, herkese öcü gibi yaklasmamak istiyor, belki de kimsesi yok iki çift lafa muhtaçtır diyorsun. Benim de başıma geldi; otobüste iki çift laf konuştuğum dede, aàa ben de bla bla öğretmeniyim, bana gel sohbet ederiz diyo :KK70: bi tanesi bankta yanıma oturmak için kibarca izin istedi, hemen sana bir çay ismarlayayim demeye başladı. Maalesef gerizekalı, pis niyetli çok insan var. Bunlar yüzünden yabani olmak zorunda kalıyoruz bir çok kez.
Telefon vermek de bir anlık saflığına denk gelmiş sanırım. Yapma bir daha asla.
Bir daha asla zaten. Normal şartlarda benden büyük insanla tanımamış olsam bile iki muhabbet etmek, bir şeyler paylaşmak isterim çünkü özellikle yaşlanınca insanlar daha bir konuşmaya hevesli oluyor sanırım haliyle hayat tecrübeleri de fazla olunca anlatacak şeyleri birikiyor ama yaşadıklarımdan sonra yaşlı görünce yolumu değiştirecek duruma geldim artık. Yani bir de yetmiş yaşındaki insan neyine güvenip 'benimle ilgilendiğini düşündüm' gibi bir cümle kurabilir ki? Bu olay yaşandığında 17 yaşındaydım kendisinin torunu yaşında çocuğum üstelik.

birazhuzurdu2008

60'a adım adım..
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
513
1.510
Yaş kaç?

M e g g

Nirvana
Pro Üye
24 Kasım 2009
21.068
82.350
Yok kusura bakmadım gerçekten aptallıktı yaptığım. Eşiyle yalnız yaşadığını torunlarının uzakta olduğunu söylemişti, beni de onlara benzetti diye düşündüm. Numarayı isterken 'en azından bayramlarda yaz bana, ben de senin baban sayılırım bir ihtiyacın olursa söylersin kızım' diyerek konuşmuştu inanın hiç aklıma gelmedi.
2 dk yolda eşlik ettiğin adam baban sayılırım diyor burda başlıyor saçmalık zaten
İlla no istediğinde de yanlış bi no at kafandan geç
Biri seni öpmek için yaklaştığında da kendini geri çek iyi günler size de yürü
Pastaneciye kızmışsın olay ayrımın yok
Sen en iyisi herkese azarlamadan mesafeli ol