Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

yaşamda hepimiz 4 eşliyiz siz nedersiniz?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve rose7777 tarafından 19 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  19 Nisan 2007
  Konu Sahibi : rose7777
 1. rose7777

  rose7777 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Ocak 2007
  Mesajlar:
  50
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  76
  Bir zamanlar, büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten kralının 4 eşi varmış.
  Kral en çok 4. eşini severmiş, bir dediğini iki etmez, her şeyin en güzelini en iyisini ona verirmiş. Kral 3. eşini de çok severmiş. bu güzelliğin bir gün kendisini terk edebileceğinden korktuğu için, onu çok kıskanır, üzerine titrermiş.
  Aslında; 2. eşini de severmiş kral. kendisine karsı her zaman iyi ve sabırlı davranan eşi, kralın ne zaman bir derdi olsa daima onun yanında bulunur sorunun çözümünde ona destek verirmiş.
  Kraliçe olan ise, 1. eşiymiş. Onu en çok seven, hatta karşılık beklemeden seven sağlığına ve hükümranlığına en büyük katkıyı sağlayan bu eşi olmasına rağmen kral 1. eşini sevmezmiş ve onunla hiç ilgilenmezmiş.
  Bir gün kral ölümcül bir hastalığa yakalanmış. Yakında öleceğini anladığı ve öldükten sonra yapayalnız kalmaktan çok korktuğu için de, eşlerinden hangisin ölüm yalnızlığını kendisi ile paylaşmak isteyebileceğini öğrenmek istemiş.
  En çok sevdiği 4. eşine, ölüm yolculuğunda kendine eşlik etmek ister mi diye sorduğunda aldığı yanıt kalbine bıçak gibi saplanan kısa ve net "mümkün değil " olmuş.
  Hayatım boyunca seni sevdiğimi biliyorsun. Sen benimle birlikte ölmeyi kabul eder misin? sorusuna 3. eşi "hayır, hayat çok güzel. sen ölünce ben yeniden evleneceğim" diye yanıtlamış. Kral bir kez daha yıkılmış.
  Her sorunumda, her zaman yanımda olan bana yardım eden sendin, bu sorunumda da bana yardımcı olur musun? Talebine karsı, 2. eşinden; "bu sorunun için hiç bir şey yapamam. Olsa olsa sana mezarına kadar eşlik eder, güzel bir cenaze töreni yaptırır ve yasını tutarım" karşılığını almış.
  Büyük bir hayal kırıklığı yasamakta olan kral, 1. eşinin sesi ile irkilmiş. " nereye gidersen git seninle olurum, seni takip ederim "
  Ahh diye inlemiş kral; "keşke bir sansım daha olsaydı.... "
  Yasamda hepimiz 4 eşliyiz.

  4. Eşimiz vücudumuz. Onun güzel görünmesi için ne kadar zaman, kaynak ve çaba harcarsak harcayalım öldüğümüzde bizi terk edecektir.

  3. Eşimiz sahip olduğumuz servetimiz ve statümüzdür ölür ölmez başkalarına yar olacaktır.

  2. Eş, ailemiz ve dostlarımızdır. Tüm sorunlarımızı paylaştığımız bu kişilerin en son yapabilecekleri şey bu dünyadan gözleri yaslı bizi uğurlamak olacaktır.

  1. Eş ise ruhumuzdur.   
 2. 19 Nisan 2007
  Konu Sahibi : rose7777
 3. Nisan21

  Nisan21 Taze Bekar ( mihrace ) Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  514
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  286
  çok güzelllll ellerine sağlık