Yaşından küçük göstermek

basak_83

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
1.027
1.662
Baby face olmasan sıkıntıydı ama baby face olduğun için sorun yok bence. Ben de yaşımı göstermiyorum ama Mahmut Tuncer face olduğum için hep sıkıntı oluyor.
Yemin ederim gulmekten gozlerimden yas geldi 🤣🤣 allah iyiliginizi versin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-04-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 140 gün kaldı.

Bebeğiniz artık 310 gr. civarında ve boyu yaklaşık 16 cm. Annelerin bir çoğu 17. ve 20. haftalar arasında bebeğinin hareketlerini hissedebiliyorlar. Bu hareketlerin hissedilmesiyle birlikte siz ve bebeğiniz arasında bir ömür sürecek duygusal bağ kurulmuş olur. Eğer çevrenizde doğum ile ilgili kurslar varsa kayıt olmanız için tam zamanı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Turkandrnb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2019
1.727
2.548
19 yaşındayım ve küçük göstermek en nefret ettiğim şey.”İleride çok işine yarayacak” gibi tavsiyeler teselli etmiyor maalesef.İlerisini ilerde düşünürüz.Baby face bir kızım bu özelliğimi seviyorum,henüz arkadaşlarımdan kimse yaşımdan küçük gösterdiğimi söylemedi ama annem bugün üniversite arkadaşlarımın çok büyük durduğunu,benim çok küçük göründüğümü söyledi.(Bazıları gerçekten büyük veya büyük gösteriyor ama yarısından çoğu benim gibi aslında veya bana öyle geldi,erkekler zaten sakallı onlar büyük duruyor)
Çok önemsenecek bir durum değil ama açıkçası moralim bozuldu.
İyi de arkadaşlarımın çoğu profillerinde makyajlı,çoğunluğunun saçları sarı-turuncu boyalı.Kıyafetleri özenli bakımlı.Büyük durmaları doğal değil mi ?
Saçlarımı açık kumrala mı boyasam zaten kendi rengimi sevmiyorum.
Bu aralar evde durduğum için bakımsızlaştım da,güzel kıyafetim de pek yok.
Yaşıma göre abartı durmayacak şekilde bakımlı ve hoş görünmem için ne yapmam gerek ?
Kızların hepsi bakımlı ve hoş dururken ben aralarında çocuk gibi kalmak istemiyorum.
Bir de beyaz tenli kızlara yakışacak ruj renkleri önerir misiniz ?
Pembemsi kiremitimsi tonları seviyorum,çok açık renkler olmasın.
Saçlarınızı boyatmayin derim 3 kez sacimi boyattim mahvoldu saçlarım şükür ki artik kendi saclarima kavuştum. Insanin kendi saci parlak ve canli duruyor. 27 yasindayim yasimi gostermedigim icin cok mutluyum. Sizde bugun icinde yarin icinde bu durumdan memnun olacaksiniz. Tek tip insanlar var su an gördüğüm kadariyla ve bircok ulke gezen biri olarak türk toplumunda herkesin birbirine benzemesi olayi cok daha fazla gibi geliyor bana. Kendiniz olun, baskalariyla kendinizi kiyaslamayin. Her yaşın ayri bir güzelligi var. Siz inanin normalsiniz bazi insanlar bakim ve makyajla bazilarininda hormonlari sayesinde olduklarindan büyük duruyorlar 16 yasinda bir yegenim var vucut yapısı ve makyaj sayesinde benden öyle büyük duruyor ki bu cok kötü bir durum. Tavriniz, davranislariniz önemli, bilgi dereceniz onemli hatri sayilir insanlar edinmek istiyorsaniz. Bluzlar, mini etekler, uzun etekler, elbiseler ve pastel makyajlarla, hos takılar, aksesuarlarla hem oldugunuz gibi görünüp hem de bakimli durabilirsiniz.

Ruhum Buruk

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
2.531
6.902
32
19 yaşındayım ve küçük göstermek en nefret ettiğim şey.”İleride çok işine yarayacak” gibi tavsiyeler teselli etmiyor maalesef.İlerisini ilerde düşünürüz.Baby face bir kızım bu özelliğimi seviyorum,henüz arkadaşlarımdan kimse yaşımdan küçük gösterdiğimi söylemedi ama annem bugün üniversite arkadaşlarımın çok büyük durduğunu,benim çok küçük göründüğümü söyledi.(Bazıları gerçekten büyük veya büyük gösteriyor ama yarısından çoğu benim gibi aslında veya bana öyle geldi,erkekler zaten sakallı onlar büyük duruyor)
İyi de arkadaşlarımın çoğu profillerinde makyajlı,çoğunluğunun saçları sarı-turuncu boyalı.Kıyafetleri özenli bakımlı.Büyük durmaları doğal değil mi ?
Yaşıma göre abartı durmayacak şekilde bakımlı ve hoş görünmem için ne yapmam gerek ?
Kızların hepsi bakımlı ve hoş dururken ben aralarında çocuk gibi kalmak istemiyorum.
Evet isine yarayacak😁Minyon tipli biri degilim ama daha 20lerimde gösteriyorum.Yas 32.Saclarini kumral tonlarda boyayıp pembemsi kayısı rujlar ışte yazmışsin aslında yakisabilecekleri.

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
2.953
4.263
Sacı makyajı bilmem de giyim olarak çocuksu giyinmeyi. Kadınsı da giyinmeyi. 18 25 yas arası o kadar tatlı kıyafetler var ki.

Canpare

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2019
985
4.957
Bende babyface çok memnunum hiç bir zamanda büyük gözükmek için bir şeyler yapmadım ćok çok doğalım 😊 bu halimden hep memnum kaldım hala da kalıyorum yaşım 28 oldu ve suan korkuyorum acaba bu genç görüntüm kaybolup gidecek mi diye .

FearEatsTheSoul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
373
1.091
26
Benim de yaşımdan küçük gösterdiğimi söylerler, yaşım zaten 26 ama 21-22 gibi durduğum söylenir. Nişanlımın annesi, kendi ailem falan büyük gösteren birisini görünce bazen "bu kızcağız 22yse sen nasıl 26sın, en az 30 gösteriyor senden çok büyük duruyor" falan der. 21-22 yaşında ise zaten sigara alırken kimlik sorarlardı. Bence yaşından küçük göstermek büyük göstermekten çok daha iyi. Ki ben de beyaz tenliyim ve saçlarım bakır rengine boyalı. Balyaj demişsin ama bence doğru yerde yaptırmamışsın, iyi bir kuaförde normal boyadansa balyajdan daha memnun kalırsın. Bakımı da daha kolay olur. Ben önceden hafif ama çok makyaj yapardım. Yani görüntü hafif olurdu ama suratımda aslında her şey olurdu :KK70: artık sanırım hevesimi aldım, özel günler dışında yaptığım makyaj açık renk sedefli bir far, rimel, allıktan ibaret. Bir de nude ruj sürerdim ama maske nedeniyle bıraktım nasılsa görünmüyor:KK70: bence senin yaşında en güzeli çıtı pıtı lolita görüntüsü. Cildin bozuk değilse fondoten vs değdirme. Sadece düzenli bakım yap. Ve çok hafif bir makyaj. Giysi ise yine yaşına uygun olmalı. İnan küçük kadın görüntüsündense küçük göstermek çok daha iyi.

Aylakkadin

Başlangıç 81 güncel 64.65 hedef 55.0
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
2.379
3.993
Ya 19 erken mi ki ?
Zaten saçlarım ombreli ama kuaför iğrenç bir şey yaptı ona hoş bir model gösterdim açıcıyla açtı bıraktı resmen.Simsiyah saçın ucunda açıcıyla açılan çiğ sarı var.
O yüzden biraz da boyatmak istiyorum,hem de siyah rengi sevmiyorum.Kumrallar kahverengiler daha çok hoşuma gidiyor.
Benim kumral bende siyah yapmıştım :)
Canım bir dene istersen ama bence 25 26 sanki daha uygun

feruzecerci

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2017
891
1.388
Küçük göstermek her daim güzeldir. Üni.deyken de çok küçük gösterirdim sırf bu yüzden tanışmak isteyenler oluyordu hatta hocaların bile çok dikkatini çekerdim. Okul bitti hâlâ tanimadigim kişilerin beni tanıdığını öğreniyorum dikkat çektiğim için 😎😊 bence en en önemlisi kendinle barışın olman, sen neşeli oldukça en güzeli sensin çünkü enerji meselesi 😊

FearEatsTheSoul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
373
1.091
26
Bu arada ekleme yapamadım süresi dolmuş ancak ruj tercihi sormuşsunuz. Ruj allık vs tercihi beyaz tene esmer tene göre yapılmaz.

Cilt alt tonu diye bir şey var. Mutlaka araştırın. Beyaz veya esmer olabilirsin, fark etmez ancak cilt alt tonun sıcak, soğuk veya nötr olabilir.

Esmer ama pembe\soğuk tonlu olabilirsin. Veya beyaz ama sarı/sıcak. Asya kökenli ırklarda sıcak/sarı alt tonu daha hakimdir ve onlara daha sıcak renkler yakışır. Mesela kırmızı ama kırmızının turuncumsu tonu. Mesela yeşil, turuncu, sarı vs sıcak renkler renkler. Mesela kırmızı ama kırmızının, narçiçiğine yakın sıcak tonları.

avrupa kökenli ırklar daha çok soğuk/pembe alt tonludur. Onlara mesela kırmızının pembemsi tonları yakışır. Morlar, maviler. Ama, mesela pembemsi değil mavimsi soğuk Morlar. Yani kısacası her renk herkese yakışabilir ama alt tonları önemlidir. Sen kendine yakışanı damar renginden anlayabilirsin. vücudundaki bileğindeki damarların gözüne yeşil görünüyorsa sıcak/sarısındır, mavi/mor görünüyorsa görünüyorsa soğuk/pembe alt tenlisindir. Bunun dışında kendi yüzüne bak. Evet beyazsın ama, pembemsi mi duruyorsun sarımsı mı? Yoksa ikisi de var ve nötr mü? karar veremiyorsan ikisi de varsa nötrdür ona göre ruj makyaj rengine vs karar verebilirsin

petrapuella

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
5.500
25.071
19 yaş nasıl daha küçük görünebilir zaten çok küçüksün. Muhtemelen yaşıtların yaşınızdan çok büyük görünüyor. Ben 28 yaşındayım ve üniversite öğrencilerinin pek çoğu benden yaşıtlarımdan büyük görünüyor hakikaten ve bunu matah bi şey sanıyorlar. Emin ol değil. Her nasılsan oldugun gibi ol.

Saricivcivcikcik

Yine dene yine yenil. Daha iyi yenil👌
Pro Üye
22 Temmuz 2019
2.699
13.495
Bikac yil sonra nasil bi nimet oldugunu anlicaksin. Dusunsene 45 sin ama 20 gösteriyosun. Herkes sok oluyo sırrın ne cümleleri havada ucusuyo :KK70:
Sacini boyamak istiyorsan evet dogal bi kumral tonu olabilir ama yasini gösterir mi bilmem. Bence bu halin cok güzel çıtı pıtı :KK54: